Księżna Kate z wizytą w Place2Be

środa, 8 listopada 2017

Dziś księżna Kate jako patronka organizacji Place2Be (dokładnie od 19 kwietnia 2013 roku) wzięła udział w corocznym School Leaders Forum w Londynie.

http://www.dailymail.co.uk

Place2Be jest organizacją charytatywną, która działa w szkołach zapewniających wczesne interwencje w zakresie zdrowia psychicznego, bez stygmatyzowania dzieci, młodzieży i ich rodzin. Zapewnia ona także miejsce, w którym podopieczni czują się najlepiej.

https://twitter.com/Place2Be

Natomiast School Leaders Forum polega na przybyciu wszystkich przedstawicieli szkół wspieranych przez Place2Be w Anglii, Szkocji i Walii, aby podzielić się swoimi pomysłami, wiedzą i spostrzeżeniami. Omawiane się sposoby zapewnienia jeszcze lepszego, praktycznego wsparcia dzieci, młodzieży i ich rodzin w środowisku szkolnym.

http://www.dailymail.co.uk

Zastanawiano się także nad tym w jaki sposób rozpowszechnianie informacji na temat zdrowia psychicznego wpłynie na uczenie się, zwiększenie aspiracji uczniów, aby zapewnić im jak najlepszy start w dorosłe życie i wydobyć ich pełny potencjał. Tegoroczne forum liderów szkół nosi tytuł I'm Fine.

http://www.dailymail.co.uk

Po miłym przywitaniu przez przedstawicieli i podopiecznych organizacji, księżna udała się do środka, aby oficjalnie zainaugurować konferencję. Wygłosiła krótkie przemówienie (postanowiłam przetłumaczyć cały tekst):

Cztery lata temu, kiedy zostałam patronką Place2Be, uwierzyłam w to o czym wiecie, że jest prawdą: że wspieranie dzieci na najwcześniejszym etapie ich życia pomaga poprawić ich wyniki w późniejszym życiu. Szkoły i nauczyciele znajdują się w centrum tego wsparcia i mają do odegrania kluczową rolę.

https://twitter.com/Place2Be

Znacie swoich uczniów. Znacie ich możliwości. Możecie rozpoznać, kiedy rodzina przechodzi ciężki czas. Zajmujecie szczególną pozycję, ponieważ możecie identyfikować problemy i podejmować działania, gdy jest to najbardziej potrzebne. Rodzice również odgrywają kluczową rolę w tym systemie wsparcia. Dla mnie - jako matki - jasne jest, że szkoła to także ogniwo wychowania.

http://www.dailymail.co.uk

Niezależnie od tego czy jesteśmy liderami szkolnymi, nauczycielami, personelem pomocniczym czy rodzicami - wszyscy jesteśmy w tym razem. Wszyscy pracujemy nad tym, aby dać dzieciom emocjonalną siłę, której potrzebują, aby stawić czoła swojej przyszłości i dobrze się rozwijać. Jestem dumna z tego, że The Royal Foundation również odgrywa ważną rolę po kampanii HeadsTogether. 

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Współpracujemy z ekspertami, gdyż szukamy łatwego dostępu do informacji i praktycznych narzędzi wsparcia nauczycieli, uczniów, rodziców i dzieci, by czuły się swobodnie, rozmawiając o swoim zdrowiu psychicznym. Jesteśmy tu dziś, ponieważ uważamy, że każde dziecko zasługuje na to, by móc w pełni wykorzystać swój potencjał. Dwa lata temu również uczestniczyłam w konferencji i wróciłam z niej pełna energii i wiary w to, że wspólnie możemy wiele zdziałać. I już nie mogę się doczekać, by dowiedzieć się, że dziś możemy uczynić jeszcze więcej.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Na konferencji zaprezentowano prezentacje przygotowane na podstawie badań naukowych. Swoje wykłady wygłosili eksperci specjalizujący się w dziedzinie psychologii dziecięcej. W czasie tego wydarzenia można było zobaczyć list księżnej Kate do Place2Be (na dole listu można zauważyć nowe, oficjalne zdjęcie Kate).

https://twitter.com/SPerryPeoplemag

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:
Sukienka - Goat
Szpilki - Tod's
Kolczyki - Mappin&Webb
Kopertówka - Mulberry
Zegarek - Cartier

http://www.dailymail.co.uk

A poniżej znajduje się filmik z przemowy księżnej:

11 komentarzy

 1. W ciąży zawsze nosi krótsze albo po prostu tak wyglądają,bo podchodzą do góry: )
  Wygląda pięknie i promiennie.Burgundowy świetnie komponował się z ciemnymi lokami.Stylizacja elegancka,ale bardziej nieformalna niż zwykle,młodzieńcza.
  Nie ma chyba wątpliwości,co księżnę najbardziej interesuje -problem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.Na pewno jest to też dla niej ważne z punktu widzenia matki dwójki (trójki) dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna bardzo udana stylizacja. Prosta sukienka, piękny kolor i materiał w sam raz na zimniejsze dni. Podobają mi się te guziki na ramieniu, dodają elegancji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sukienka jest ładna ale chyba zgodzę się ze nie przy ciąży bo przez brzuch idzie wszystko w górę. Wie ktoś przybliżona cenę tej sukienki? I nie to ze krytykuje ale czy Kate nie powinna założyć jakiegoś płaszczyk bo już trochę chłodno a ona jest jeszcze w ciąży i powinna trochę uważać. Ten komentarz to nie hejt

  OdpowiedzUsuń
 4. Kate ma piękną kreacje, dobrze jej w tym kolorze, ładna fryzura, ale nawet to nie ukryje że jest zmęczona i jej twarz jest opuchnięta. Na razie ciąża nie służy jej urodzie. Nie mniej jest piękną kobietą, i potrafi zachować klasę, a krótsza sukienka i sposub w jaki ją nosi jest tego dowodem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kate nie jest opuchnięta,tylko ma naturalnie zaokrągloną twarz co dzieje się- przynajmniej w jej przypadku- w każdej ciąży

   Usuń
  2. Ma opuchnięte oczy https://ocdn.eu/images/pulscms/NmE7MDMsMCwyZDAsMSwx/736088eb1c12f3e5800995353816647e.jpeg

   Usuń
 5. Piekne jest to nowe oficjalne zdjecie Kate

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto zauważyć, że to nowe oficjalne zdjęcie Kate prawdopodobnie było robione, wtedy kiedy to George'a z okazji jego ostatnich urodzin, ponieważ jest bardzo podobne. Możliwe, że cała ich rodzinka zrobiła sobie takie zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniałe przemówienie, dzięki za przetłumaczenie. Kate wyglądała przepięknie, śliczna ta sukienka. Podoba mi się też to nowe zdjęcie, szkoda tylko że nie możemy zobaczyć go w całości

  OdpowiedzUsuń
 8. Kate świetnie wygląda, brzuszek rośnie.
  Czekam aż dwór opublikuje w normalnej formie to nowe oficjalne zdjęcie Kate.

  OdpowiedzUsuń