Książę William na kolacji z CityVeteran'sNetwork

czwartek, 9 listopada 2017

Dziś książę William jako patron kampanii DNRC (The Defence and National Rehabiliation Centre) przybył na trzecią doroczną kolację zorganizowaną przez CityVeteran's Network. Wydarzenie te miało miejsce w Imperial War Museum w Londynie.

WPA Pool/Getty Images Europe

The Defence and National Rehabilitation Centre stworzyła kampanię, która polega na jeszcze większym wsparciu weteranów, którzy ucierpieli podczas stoczonych walk. Specjalnie dla nich fundowane są rehabilitacje (m.in sesja fizjoterapeutyczna oraz program ćwiczeń odbywających się w szpitalu, na siłowni lub w ich własnym domu).

WPA Pool/Getty Images Europe

Jak twierdzą NHS England, the Department of Health (DH) i British Society for Rehabilitation Medicine (BSRM):

Rehabilitacja jest procesem leczenia, dzięki któremu dana osoba (oraz jej rodzina i jej opiekunowie) otrzyma wsparcie w celu osiągnięcia sprawności fizycznej, poznawczej, społecznej, psychologicznej a także uczestnictwa w społeczeństwie oraz poprawie jakości życia.

WPA Pool/Getty Images Europe

Podczas przyjęcia książę miał okazję porozmawiać z przedstawicielami kampanii DNRC, a także z weteranami (Ibrar Ali oraz Luke Wigman), którzy byli w ciężkim stanie, ale dzięki wsparciu przez kampanię, w pełni wrócili do zdrowia.

WPA Pool/Getty Images Europe

Na tym wydarzeniu nie zabrakło także przemówień, jedno z nich wygłosił William. Powiedział m.in:

DNRC [...] stanie się jednym z najbardziej wiodących centrów rehabilitacji na świecie. Zapewnione będą nowoczesne zabiegi. Już teraz daje on dostęp dla mężczyzn i kobiet z naszych sił zbrojnych do korzystania z najlepszych obiektów rehabilitacyjnych w dowolnym miejscu na świecie [...].

WPA Pool/Getty Images Europe

A już za dwa dni będziemy mieli okazję zobaczyć parę książęcą, ale osobno - księżna Kate pojawi się na Royal Festival of Remembrance w Royal Albert Hall, a książę William wraz z księciem Harrym uda się na mecz rugby pomiędzy drużynami Walii w Australii na Principality Stadium w Cardiff.

WPA Pool/Getty Images Europe

1 komentarz

  1. Moim zdaniem ważne jest aby weterani otrzymali wsparcie nie tylko psychologiczne ale także w postaci dostępu do wszelakich form rehabilitacji.

    OdpowiedzUsuń