Laura Lopes - przybrana siostra Williama i Harry'ego

środa, 15 listopada 2017

Od 2005 r. William i Harry mają przybrane rodzeństwo. Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić Laurę Lopes, czyli córkę żony księcia Karola.


Laura Rose Lopes (z domu Parker Bowles) urodziła się 1 stycznia 1978 r. w Londynie. Jest córką księżnej Camilli i jej pierwszego męża Andrew Parkera Bowlesa. Ma starszego brata Toma.

photo: Daily Mail

Laura dorastała w Bolehyde Manor w Allington, a później w Middlewick House w Corsham. Została wychowana w religii rzymskokatolickiej. Zarówno ich ojciec, jak i babcia byli katolikami.

photo: Closer Weekly

Dziewczyna uczyła się w St Mary's Shaftesbury, katolickiej szkole z internatem dla dziewcząt w Dorset. W latach 80. wraz z bratem uczęszczała do Heywood Preparatory School w Corsham. Ukończyła Oxford Brookes University, gdzie studiowała historię sztuki i marketing. 


W 2001 r. wyjechała na trzy miesiące na staż do Peggy Guggenheim Collection w Wenecji. Gdy wróciła, rozpoczęła pracę jako korespondentka w czasopiśmie Tatler. 

photo: Getty Images

Następnie była zarządcą w The Space Gallery w Londynie. W październiku 2005 r. została współzałożycielką i dyrektorem galerii London's Eleven.


W 2006 r. wyszła za mąż za księgowego Harry'ego Lopesa, który jest wnukiem Masseya Lopesa (2. barona Roborougha) i Helen Dawson, a także Gavina Astora  (2. barona Astora z Hever) i Irene'y Haig. 

photo: Zimbio

Harry studiował w Eton College i na Uniwersytecie w Edynburgu. Przed studiami pracował jako model bielizny Calvina Kleina. 


Odziedziczył Gnaton Hall, w pobliżu Plymouth w Devon oraz 3,000-hektarowe osady Skelpick w szkockim regionie Highlands.


Ślub odbył się 6 maja 2006 r. w St Cyriac's Church, XI-wiecznym kościele anglikańskim w Lacock w hrabstwie Wiltshire. Tego dnia Laura miała na sobie suknię projektu Anny Valentine. 


Wesele odbyło się w Ray Mill, pobliskiej posiadłości matki panny młodej.


W lipcu 2007 r. małżeństwo ogłosiło w News of the World, że spodziewają się pierwszego dziecka. 16 stycznia 2008 r. urodziła się im córka Eliza.


W lipcu 2009 r. świat dowiedział się, że spodziewają się bliźniaków. 30 grudnia 2009 r. Laura urodziła dwóch chłopców - Gusa i Louisa.

photo: Hello Magazine

Eliza była druhną na ślubie księcia Williama i Catherine Middleton. 

photo: PopSugar

Laura ma z Williamem i Harry'm bardzo dobre relacje. Od samego początku świetnie się dogadują.


12 komentarzy

 1. Bardzo ciekawy post do tej pory prawie nic nie widziałam o dzieciach Kamili
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna suknia ślubna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Laura jest bardzo podobna do Camilli!

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodkie jest zdjęcie Karola z córką Laury. Mam nadzieje na podobne z księżniczką Charlotte w przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie widziałam tej sukni ślubnej- piękna,klasyczna,uniwersalna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne jest to zdjęcia Karola z wnuczka Camilli, widać że traktuje ją jak własną i chyba tworzą fajna patchworkowa rodzine :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyrodnie rodzeństwo oznacza że jedno z rodziców jest wspólne - np. ta sama mama a różni ojcowie. Nie ma więc mowy o przyrodnim rodzeństwie w tym wypadku. Ale fajnie że można poznać rodzinę Camili.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyrodnie owszem, ale ja napisałam przybrane, a to już oznacza, ze jest to dziecko macochy lub ojczyma - nie spokrewnione z nami.

   Usuń
  2. Masz rację - zwracam honor :)

   Usuń
 8. Czy na ślubie Laury byli obecni William i Harry?

  OdpowiedzUsuń
 9. Zawsze mnie zastanawiało ile dzieci ma Camilla, ciekawa notka, a Laura bardzo podobna do swojej mamy i ciekawe jak się jej żyje nawet w pracy z pracownikami, jak ją traktują jaką córkę przyszłej królowej.

  OdpowiedzUsuń