Książę William na uruchomieniu kampanii Plegde150 + Niezapowiedziane wyjście książęcego trio

piątek, 17 listopada 2017

Dziś książę William uczestniczył w oficjalnym uruchomieniu nowej kampanii na temat bezdomnych. Współtwórcami tego projektu są organizacje RICS oraz LandAid. Obie te organizacje za swój cel stawiają pomoc bezdomnym oraz zapewnienie im schronienia.

WPA Pool/Getty Images Europe


RICS głównie zajmuje się utrzymywaniem najwyższych standardów doskonałości i integralności gruntów, nieruchomości jak i samego budownictwa. Natomiast LandAid działa również na rynku nieruchomości, ale pragnie zlikwidować bezdomność wśród młodych ludzi.

WPA Pool/Getty Images Europe

W ramach dzisiejszych obchodów 150-lecia organizacji RICS, organizacja ta specjalnie chciała przekazać ponad 2 miliony funtów dla LandAid. Pieniądze zebrane z kampanii Plegde150 sfinansują 150 miejsc noclegowych dla młodych osób zagrożonych bezdomnością w całej Wielkiej Brytanii.

WPA Pool/Getty Images Europe

Na początku książę miał okazję się przyglądać występom kulinarnym wykonanym przez przedstawicieli obu organizacji. Następnie miał okazję porozmawiać z osobami należącymi do LandAid, aby dowiedzieć się więcej na temat ich doświadczeń związanych z bezdomnością oraz chorobami.

WPA Pool/Getty Images Europe

Gdy nadszedł czas oficjalnej inauguracji, książę William wygłosił krótkie przemówienie, w którym wyznał m.in:

Bezdomność dotyka każdą pojedynczą społeczność w całym kraju. Dane dotyczące schronisk w tym miesiącu musiało nas zszokować - co najmniej 1 na 200 osób w tym kraju śpi na ulicy lub nie może znaleźć bezpiecznego schronienia.

WPA Pool/Getty Images Europe

[...] Wiem, jak ważne jest zapewnienie wszystkim czasu i budżetu. Dziś tutaj składacie przyrzeczenie - więc nie ma odwrotu w tej sprawie! Będę na bieżąco przyglądał się Waszym postępom przez ten cały rok. Dziękuję bardzo za wsparcie tej sprawy. Dziękuję również za zaproszenie - i oczywiście życzę dla Was wszystkiego najlepszego. 

WPA Pool/Getty Images Europe

Nie zabrakło również prezentów dla George'a i Charlotte.

WPA Pool/Getty Images Europe

WPA Pool/Getty Images Europe

**********************************************************************

Na Twitterze pojawiła się informacja o niezapowiedzianym wyjściu książęcego trio! Jak się okazało, dwa dni temu Kate, William i Harry, jako patronowie The Royal Foundation, wzięli udział w przyjęciu w Sunbeam Studios w Landbroke Hall na Barbly Road w Londynie. Na razie nieznany jest powód tego spotkania oraz nie pojawiły się żadne zdjęcia.

Royal Foundation

6 komentarzy

 1. Ale się cieszę,że w następnych wyjściach do Willa dołączy Kate. Razem zawsze raźniej: )

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo coś o obchodach rocznicy ślubu królowej i księcia?

  OdpowiedzUsuń
 3. Możecie napisać coś o wczorajszym niezapowiedzianym wyjściu książęcego trio? Byłabym wdzięczna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie ;) Dopiszę tę informację w tym poście jak go zaktualizuję :D

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję ;) Szkoda,że takie informacje nigdzie się nie pojawiają. Rozumiem,że polskie media nie interesują się tym tak bardzo (chyba,że to wręcz śmiesznie niedorzeczne plotki),ale dla fanów rk blogi takie jak wasz to tak naprawdę jedyne polskie źródło rzetelnych informacji..Co o tym sądzicie? Pozdrawiam Weronika ;)

   Usuń