Kolejna inwestytura w Pałacu Buckingham

piątek, 10 listopada 2017

Dziś w godzinach popołudniowych w Sali Tronowej Pałacu Buckingham miała miejsce kolejna inwestytura, której przewodniczył książę William. Nagrodzonych zostało kilka osób związanych ze sportem.

Podczas dzisiejszej inwestytury Order Imperium Brytyjskiego otrzymali:

Judy Murray - mama sławnych tenisistów Jamiego i Andy'ego Murraya. To ona zaraziła ich swoją pasją do tenisa. Jest obecnie trenerem tej dyscypliny sportowej. Została wyróżniona za zasługi w tenisie, występowaniu kobiet w sporcie oraz zaangażowaniu w organizacje charytatywne.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Angela Malone - jedna z najlepszych sportowców poruszających się na wózku inwalidzkim. W czasie swojej kariery zdobyła 2 złote medale podczas Mistrzostw Świata. Również należy do Winning Scotland Foundation, dzięki której inspiruje i zachęca młodych ludzi do uprawiania sportu.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

John Beresford - przez ponad dwadzieścia lat był piłkarzem. Obecnie jest członkiem antyrasistowskiej organizacji charytatywnej Show Racism the Red Card, która współpracuje corocznie z ponad 50 tysiącami młodych ludzi.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Surinder Singh Jandu - od 25 lat należy do osób, które toczą walkę o harmonię w społeczności w południowo-wschodnim Londynie.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Trevor i Sheila Fairhurst - za założenie Carly Fund oraz wsparcie osób, które doświadczyły przemocy domowej. W poniższym filmiku powiedzieli m.in. że powodem stworzenia fundacji była śmierć ich córki - ofiary przemocy domowej - w 2006 roku.


2 komentarze

  1. Ciekawi mnie ile razy do roku odbywa się ta inwestytura, czy jest z góry ustalone że np. 6 razy w rooku, czy po prostu zależy to od ilości osób, które dwór chce wyróżnić?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W ciągu roku odbywa się około 25 inwestytur :) jednak lista z wyróżnionymi jest ogłaszana dwa razy w roku.

      Usuń