Dzień Orderu Podwiązki na Zamku Windsor

poniedziałek, 13 czerwca 2022

Dziś na Zamku Windsor odbyły się uroczystości związane z Dniem Orderu Podwiązki - corocznego święta składającego się z procesji rycerzy- osób, które zostały uhonorowane tym odznaczeniem za zasługi dla Zjednoczonego Królestwa. Na tym wydarzeniu byli obecni książę i księżna Cambridge oraz inni członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/RoyalFamily

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej:

W średniowieczu, król Edward III był tak zafascynowany opowieściami o królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu, że założył własną grupę rycerzy honorowych, zwaną Orderem Podwiązki. [...] Rycerze, zarówno mężczyźni jak i kobiety, zwykle byli wybierani z arystokracji, ale dziś wybierani są z różnych środowisk, w uznaniu za ich służbę publiczną.

Embed from Getty Images


Był to debiut księżnej Camilli, która - zamiast obserwować uroczystą procesję u boku hrabiny Sophie i księżnej Kate - podążała obok męża w specjalnym stroju składającym się ze lśniących insygniów oraz kapeluszy z pióropuszami. Rodzinę królewską również reprezentowali księżniczka Anna, książę William, książę Edward, Sit Timothy Laurence, książę i księżna Gloucester oraz księżniczka Alexandra.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


A teraz zbliżenie na hrabinę Sophie i księżną Kate (a także na księcia Williama i księcia Edwarda):

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Co prawda królowa Elżbieta nie pokazała się publicznie, ale Pałac Buckingham wydał oficjalną fotografię z udziałem brytyjskiej monarchini, księcia Karola i księżnej Camilli.


Pod koniec uroczystości, książę i księżna Cambridge oraz książę Walii i księżna Kornwalii opuścili Zamek Windsor w jednym z królewskich powozów.

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk/sukienka - Alexander McQueen

Toczek - Juliette Botterill

Szpilki - Aquazzura

Kolczyki i wisiorek - G. Collins & Sons

Embed from Getty Images


Filmik z uroczystości:Prześlij komentarz