Książę i księżna Cambridge na uroczystościach upamiętniających ofiary pożaru Grenfell Tower

wtorek, 14 czerwca 2022

 Dziś książę i księżna Cambridge wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 5.rocznicę pożaru Grenfell Tower - budynku składającego się niegdyś ze 120 mieszkań komunalnych. W nim swoje codzienne życie wiodło około 600 osób, w tym większość osób wyznania islamskiego. W wyniku pożaru, życie straciły 72 osoby. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Ich Królewskie Wysokości zostali ciepło powitani przez uczestników tegorocznych uroczystości. Spotkali się z ocalałymi oraz osobami, które straciły swoich bliskich w czasie pożaru. Nie zabrakło również konwersacji z założycielami organizacji Grenfell United, która corocznie pełni funkcję organizatora nabożeństw.

Embed from Getty Images


Jak można było przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Pałacu Kensington:

Nabożeństwo wielowyznaniowe, organizowane przez Grenfell United, odbędzie się u podnóża Grenfell Tower i będzie składać się z modlitw, czytań i występów chóru. [...] Grenfell United, utworzona kilka dni po pożarze przez grupę ocalałych i pogrążonych w żałobie, pracuje nad zapewnieniem opieki duszpasterskiej osobom poszkodowanym i wspiera rodziny, aby zapewnić, że tak tragiczne wydarzenie nigdy się nie powtórzy. Organizacja ta wcześniej przygotowywała nabożeństwa żałobne w 2018 i 2019 roku oraz umożliwiała indywidualne wizyty pod Grenfell Tower dla pogrążonych w żałobie i ocalałych podczas pandemii, aby złożyć kwiaty i hołd.

Embed from Getty Images


Pod koniec nabożeństwa, książę i księżna Cambridge złożyli wieniec.

Embed from Getty Images


Wiadomość od księcia Williama i księżnej Kate;

Ku pamięci wszystkich tych, których straciliśmy. Nasze myśli i modlitwy są zawsze z Wami.

twitter.com/KensingtonRoyal

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Suzannah London

Szpilki - Alessandra Rich

Kopertówka - Emmy London

Kolczyki - Maria Black

Embed from Getty Images


Filmik:Prześlij komentarz