Wizyta księcia i księżnej Cambridge w hrabstwie Cambridgeshire

czwartek, 23 czerwca 2022

 Wczoraj książę i księżna Cambridge udali się do hrabstwa Cambridgeshire, aby tam odbyć szereg różnych spotkań. W pierwszej kolejności odwiedzili organizację EACH (z okazji przypadającego Children's Hospice Week), zobaczyli swój wspólny portret (!) w Fitzwilliam Museum, porozmawiali z założycielami i podopiecznymi domu charytatywnego Jimmy's, a następnie udali się na uroczystości z okazji Cambridgeshire County Day. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Wiadomość na Twitterze tuż przed przyjazdem pary książęcej:


Na początku Ich Królewskie Wysokości zawitali do siedziby organizacji East Anglia's Children's Hospices, której misją jest wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci oraz ich rodzin, aby razem mogli przeżyć ten trudny czas w jak najlepszy sposób. Children's Hospice's Week koncentruje się na pomaganiu rodzinom w dzieleniu się swoimi historiami. Tegorocznym tematem jest #ForTheChildren, który pokazuje jak ważne jest każde dziecko, któremu konieczne jest zapewnienie fachowej opieki w jednym z hospicjów dziecięcych.

Embed from Getty Images


Książę i księżna mieli okazję zwiedzić budynek organizacji (który zresztą został otwarty przez księżną Dianę w dniu 1 sierpnia 1989 roku), a następnie spotkać się z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami, które korzystają ze wsparcia EACH. Nie zabrakło również spotkania z pracownikami jak i wolontariuszami organizacji.

Embed from Getty Images


Zorganizowano również zajęcia artystyczne, podczas których księżna miała okazję odcisnąć swoją rękę na jednej z kartek. Jak powiedział Phil Gormley - dyrektor naczelny organizacji EACH:

Bardzo miło nam było gościć księcia i księżną Cambridge w Milton. Była to pierwsza, publiczna wizyta księżnej w Milton i po raz pierwszy mieliśmy przyjemność powitać księcia w jednym z naszych hospicjów, więc to był wyjątkowy, niezapomniany i doniosły dzień dla wszystkich związanych z EACH. [...] Wizyta ta była doskonałą okazją do świętowania 10 lat, odkąd Jej Królewska Wysokość została naszą królewską patronką. Przez całą dekadę, księżna niezmiernie wspierała naszą sprawę. Jej ciągłe wsparcie związane jest z ciepłem, empatią i zrozumieniem - również poza zasięgiem opinii publicznej - a jej patronat jest doceniany i cieszy wszystkie osoby związane z EACH. Jesteśmy niezwykle wdzięczni i uważamy się za zaszczyconych i bardzo szczęśliwych, móc skorzystać z jej ciężkiej pracy, hojności i wsparcia.

Embed from Getty Images


Kolejnym przystankiem była wizyta w Fitzwilliam Museum znajdującym się na terenie kampusu Uniwersytetu w Cambridge. Tam Ich Królewskie Wysokości mieli okazję zobaczyć pierwszy, wspólny portret namalowany przez Jamie'go Coretha! Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Pałacu Kensington:

To dzieło sztuki, które jest pierwszym portretem księcia i księżnej Cambridge, zostało zamówione w 2021 roku przez Cambridgeshire Royal Portrait Fund, należący do Cambridge Community Foundation, jako prezent dla hrabstwa Cambridgeshire. Mając to na uwadze, artysta pracował nad uwzględnieniem miasta Cambridge w portrecie, dlatego wykonał tło z kolorów, które zostały wykorzystane w wielu historycznych budynkach, które są symbolem miasta. W portrecie zastosowano również sześciokątny motyw architektoniczny, który można zobaczyć na tychże budynkach w Cambridge.

© Jamie Coreth/Fine Art Commissions

Jak powiedział autor tego portretu, Jamie Coreth:

Namalowanie tego obrazu było najbardziej niezwykłym zaszczytem w moim życiu. Bardzo chciałem pokazać Ich Królewskie Wysokości w sposób, w którym wydawali się zarówno zrelaksowani i przystępni, jak i eleganccy i dostojni. Ponieważ jest to pierwszy portret przedstawiający ich razem, a konkretnie w czasie bycia księciem i księżną Cambridge, chciałem, aby obraz wywołał poczucie równowagi między ich życiem publicznym i prywatnym. Dzieło zostało zamówione jako prezent dla mieszkańców Cambridgeshire więc mam nadzieję, że spodoba im się tak samo, jak ja go stworzyłem.

Embed from Getty Images


Reakcja księcia Williama bezcenna:


Książę i księżna mieli okazję przyjrzeć się portretowi oraz zamienić parę słów z autorem tego dzieła. Oprócz Jamie'go Caretha, Ich Królewskim Wysokościom również towarzyszyli Lady Sibyl Marshall (żona zmarłego Michaela Marshalla - pomysłodawcy tego projektu) oraz osoby, które wspierały tą działalność artystyczną.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Ich Królewskie Wysokości również odbyli krótką wizytę w domu charytatywnym Jimmy's. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie:

Jimmy's został otwarty w 1995 roku jako pierwsze, całoroczne miejsce noclegowe w Cambridge, a teraz oferuje znacznie szerszy zakres wsparcia. Pozostaje jedną z najbardziej znaczących organizacji w społeczności, wspierającą ludzi w ich drodze przez bezdomność. Organizacja została zainspirowana historią Jima Dilleya, który spędził większość swojego życia, śpiąc na ulicy. W ciągu ostatnich kilku lat jego życia, ,,dom'' Jima znajdował się pod mostem w okolicach autostrady M11. [...] Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w pracy z osobami podatnymi na zagrożenia, dostrzegamy potrzebę traktowania wszystkich w sposób poufny, z szacunkiem, współczuciem i empatią.

Embed from Getty Images


Tam doszło do spotkania z jednym z podopiecznych organizacji jak i sprzedawcą ulicznym magazynu ,,The Big Issue'' - Eamonnem Kelly'm, który miał okazję zaprezentować swój dom modułowy. Projekt - polegający na budowaniu domków dla osób zmagających się z bezdomnością - rozpoczął swoją działalność w 2020 roku i od tej pory stał się wielką inspiracją dla innych organizacji charytatywnych.

Embed from Getty Images


Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Embed from Getty Images


Potem przyszedł czas na Cambridgeshire County Day. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie wydarzenia:

Ciesz się rodzinną zabawą, poznaj nasz region, baw się, spotkaj się z firmami i organizacjami sektora publicznego, wesprzyj organizacje charytatywne, oglądaj ekscytujące obrazy, oglądaj wyścigi konne, uprawiaj sporty i nie tylko! 23 czerwca 2022 roku pierwszy w historii Cambridgeshire County Day świętuje Platynowy Jubileusz Jej Królewskiej Mości, jednocześnie prezentując to, co najlepsze w Cambridgeshire i zbierając pieniądze na cele charytatywne. [...] Wydarzenie będzie wspaniałą okazją dla zróżnicowanej i tętniącej życiem społeczności hrabstwa do zebrania się i czerpania inspiracji z tego, co najlepsze w Cambridgeshire - lokalnego biznesu, organizacji charytatywnych, klubów, grup wolontariackich i organizacji sektora publicznego z każdego zakątka hrabstwa - aby pokazać, czym się zajmują i dlaczego są w tym świetni.

Embed from Getty Images


Para książęca spotkała się z wolontariuszami i kadetami z Cambs ACF oraz Army Cadets UK. Następnie - w jednym z namiotów - porozmawiali z naukowcami oraz zapoznali się z działalnością firmy ,,Illumina'', która poświęcona jest poprawie zdrowia ludzkiego poprzez prowadzenie badań genetycznych przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii.


Przy kolejnym stanowisku czekali studenci medycyny, pielęgniarstwa oraz położnictwa, z którymi członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej zamienili parę słów. Dowiedzieli się więcej na temat kursów i szkoleń, w których uczestniczą oraz mieli okazję zobaczyć pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Embed from Getty Images


 Kate i William również skorzystali z zajęć sportowych czyli z gry w piłkę nożną.

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - LK Bennett

Szpilki - Emmy London (potem zmiana na koturny Castaner)

Kopertówka - Emmy London

Embed from Getty Images


Filmiki:


Prześlij komentarz