Książę i księżna Cambridge na wyścigach konnych Royal Ascot

piątek, 17 czerwca 2022

Dziś odbył się kolejny dzień słynnych wyścigów konnych Royal Ascot 2022. Na nich mieliśmy okazję podziwiać księcia i księżnę Cambridge. Niestety na tym wydarzeniu zabrakło królowej Elżbiety, która od kilku miesięcy zmaga się z problemami zdrowotnymi. W ciągu pięciodniowych rozrywek związanych z końmi, na torze wyścigowym Ascot średnio gości około 300 000 osób. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


Photo: Peter Cziborra/ Reuters

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej:

Jeden z najbardziej znanych torów wyścigowych w Wielkiej Brytanii - Ascot - organizuje w czerwcu każdego roku specjalny tydzień wyścigów o nazwie Royal Ascot, w których zwykle uczestniczy królowa, która interesuje się końmi od dzieciństwa. [...] Tor wyścigowy Ascot został założony przez królową Annę w 1711 roku i od tego czasu pełni rolę patronatu każdego brytyjskiego monarchy. Letnie spotkanie wyścigowe w Ascot oficjalnie zostało ustanowione w 1911 roku.

Embed from Getty Images


Książę i księżna Cambridge przybyli na tor wyścigowy w jednym z królewskich powozów. Towarzyszyli im Arthur Vestey oraz jego małżonka, Martha Vestey.

Embed from Getty Images


Następnie porozmawiali z zaproszonymi gośćmi oraz uczestnikami zawodów.

Embed from Getty Images


Potem udali się do specjalnej loży, z której oglądali wyścigi. Jak można zobaczyć na poniższych zdjęciach, był również obecny Peter Philips ze swoją partnerką, Lindsay Wallace.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Dzisiejsze zawody wygrał koń Perfect Power dosiadany przez Christophe Soumillona (belgijskiego dżokeja wyścigowego). Otrzymał on puchar Commonwealth Cup z rąk księcia Williama i księżnej Kate. Ich Królewskie Wysokości również uhonorowali trenera koni wyścigowych, Richarda Faheya w postaci tej samej nagrody.

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Alessandra Rich

Toczek - Sally Ann Provan

Szpilki - Gianvito Rossi

Kolczyki - kolekcja księżnej Diany

Embed from Getty Images


Filmik:Prześlij komentarz