Platynowy Jubileusz Królowej Elżbiety II - Dzień III (Podsumowanie) #PlatinumJubilee

poniedziałek, 6 czerwca 2022

 Trzeci dzień obchodów Platynowego Jubileuszu upłynął pod względem wyścigów konnych Epsom Derby (na którym pojawiła się księżniczka Anna oraz jej dzieci, Peter Philips ze swoją partnerką oraz Zara Tindall z mężem, Mike'm), wizyty księcia i księżnej Cambridge z dziećmi w Walii, wizyty hrabi i hrabiny Wessex w Irlandii Północnej oraz koncertu Platinum Party at The Palace, na którym wystąpili znani i lubiani artyści świata muzycznego. Te wieczorne wydarzenie wywarło duże wrażenie zarówno na Brytyjczykach jak i na całym świecie. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Zacznijmy najpierw od wizyty Kate, Williama, George'a i Charlotte w Walii. Jako środek transportu wybrali śmigłowiec, którym dosyć często podróżują. Przed wylotem, nastąpiło pożegnanie z najmłodszym członkiem rodziny, księciem Louisem, który nie towarzyszył rodzicom i rodzeństwu podczas dzisiejszego wyjścia.


Wiadomość z Pałacu Kensington:


Jak można było przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Pałacu Kensington:

Książę i księżna Cambridge odwiedzą Zamek w Cardiff, aby spotkać się z wykonawcami i członkami biorącymi udział w specjalnym koncercie z okazji Platynowego Jubileuszu Królowej, który odbędzie się później tego samego popołudnia. [...] Książę i księżna również będą mogli dowiedzieć się więcej o produkcji technicznej, na której opiera się koncert, czyli oświetlenie oraz dźwięki i efekty wizualne, a następnie pomogą w niektórych końcowych przygotowaniach do tego wydarzenia.

Embed from Getty Images


W godzinach popołudniowych Ich Królewskie Wysokości przybyli do Zamku w Cardiff, aby na własne oczy zobaczyć przygotowania do koncertu organizowanego z okazji Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II. Artyści, którzy wystąpili podczas tego koncertu to: Aled Jones, Mike Peters z ,,The Alarm'', Bonnie Tyler, John Owen Jones, Owain Wyn Evans, Mike Doyle, Pendyrus Male Voice Choir oraz Welsh Pops Orchestra.

Embed from Getty Images


Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Cardiff Castle:

Koncert obejmował specjalnie wyprodukowany program ,,Singing in the Rain'', w którym celebrowane były najlepsze, walijskie przeboje czyli niesamowitą aranżację piosenek Toma Jonesa, Shirley Bassey, Shakina Stevensa i wyjątkowe, jednorazowe występy Bonnie Tyler oraz Mike'a Petersa. Popołudniowy program na żywo stał się prawdziwą mieszanką ulubionych utworów z mnóstwem zabawy i śmiechu.

Embed from Getty Images


Poniżej zdjęcia ze spotkania z Nathanem Wyburnem - znanym, walijskim artystą. Zaprezentował on dwa kolaże z wizerunkiem księcia i księżnej Cambridge oraz królowej Elżbiety. Na pytanie, kto jest na jednym z tych obrazów, George i Charlotte odpowiedzieli: Mamusia i tatuś.

Embed from Getty Images


Ich Królewskie Wysokości mieli okazję zabawić się w dyrygentów i pokierować orkiestrą, która odgrywała piosenkę ,,Sweet Caroline'' Neila Diamonda. Jak widać na poniższych zdjęciach, księżniczce Charlotte sprawiło to wielką przyjemność.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Nie zabrakło spotkania ze zgromadzonymi fanami rodziny królewskiej.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Co ciekawe, spotkali również... kozę, Shenkin the Fourth!


Również księżniczka Charlotte otrzymała dużo bukietów kwiatów. W niesieniu ich pomagał jej starszy brat.

Embed from Getty Images


Kate, William, George i Charlotte opuszczający Zamek w Cardiff.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


A tak powitał ich książę Louis po powrocie do Londynu.


Zbliżenie na księcia George'a i księżniczkę Charlotte:

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Eponine London

Kopertówka - DeMellier

Kolczyki - Spells of Love

Szpilki - Gianvito Rossi

Embed from Getty Images


Filmiki z wizyty:

Trzeciego dnia również zaplanowano wyścigi konne Epsom Derby, na którym byli obecni: księżniczka Anna, Sir Timothy Laurence, Peter Philips z dziewczyną, Lindsay Wallace oraz Zara i Mike Tindall. A tak prezentował się ranking zwycięskich koni:

  • 1.miejsce: Desert Crown dosiadany przez Richarda Kingscote
  • 2. miejsce: Hoo Ya Mal dosiadany przez Davida Proberta
  • 3. miejsce: Westover dosiadany przez Roba Hornby

Embed from Getty Images


Natomiast hrabia i hrabina Wessex odbyli szereg spotkań podczas wizyty w Irlandii Północnej. W ramach Platynowego Jubileuszu Królowej, odwiedzili dwie miejscowości: Belfast i Bangor. Tam uczestniczyli w przyjęciu w stylu lat 50. w Royal Avenue, brali udział w zajęciach rzemieślniczych oraz odwiedzili stragany na Retro Jubilee Market


Wieczorem odbył się koncert Platinum Party at the Palace pod Pałacem Buckingham, aby uczcić 70-lecie panowania królowej Elżbiety na tronie. Członkowie rodziny królewskiej zebrali się w królewskiej loży, aby przez dwie godziny podziwiać występy piosenkarzy, DJ-ów oraz kultowych zespołów muzycznych znanych na całym świecie. Jako ostatni na miejsce przybyli książę i księżna Cambridge z dziećmi, księciem George'em i księżniczką Charlotte oraz książę Walii i księżna Kornwalii.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Koncert rozpoczął się filmikiem z udziałem królowej Elżbiety i ... misia Paddingtona! Na poniższym filmiku widać, że bohater filmu dla dzieci wchodzi do komnaty, gdzie czeka na niego brytyjska monarchini. Razem popijają herbatkę, a na znak poczęstowania przez misia kanapką z marmoladą, królowa odpowiada, że w swojej torebce również ma tę samą przekąskę! Teraz wiadomo, co nosi królowa podczas oficjalnych wyjść ;).


Zespół Queen z Adamem Lambertem:

Embed from Getty Images


Jax Jones:

Embed from Getty Images


Mabel:

Embed from Getty Images


John Newman:

Embed from Getty Images


Craig David:

Embed from Getty Images


Musical ,,Hamilton'' i ,,Phantom of the Opera'':

Embed from Getty Images


Sigala i Ella Eyre:

Embed from Getty Images


Duran Duran:

Embed from Getty Images


Alicia Keys:

Embed from Getty Images


Andrea Bocelli:

Embed from Getty Images


Rod Stewart:

Embed from Getty Images


Elton John, który wtedy występował na Zamku Windsor:

Embed from Getty Images


Co chwila można było podziwiać Brytyjską Rodzinę Królewską, która machała chorągiewkami przedstawiającymi flagę Wielkiej Brytanii oraz śpiewali znane przeboje, które zostały zaprezentowane przez występujących artystów:


W międzyczasie pojawiały się podziękowania i gratulacje od ludzi ze świata kultury, sportu i polityki. Życzenia królowej złożyli m.in. Michelle Obama, David Beckham, Paul McCartney, Julie Andrews, Judie Dench oraz David Craig.

Embed from Getty Images


Tego wieczoru swoje przemówienia wygłosili książę William i książę Karol. Najpierw zacznijmy od przemowy księcia Cambridge, w której nawiązał do ochrony środowiska i poczynienia kroków, aby nie dopuścić do zmiany klimatu:

Cudownie jest tu być z Wami w tę niesamowitą noc. Wspaniale jest zobaczyć Pałac Buckingham, który zamienił się w gigantyczny ekran. Kiedy oglądam te niezwykłe obrazy, przypominają mi się wszystkie monumentalne i pionierskie prace tak wielu wizjonerskich ekologów. Jestem bardzo dumny z tego, że mój dziadek i mój ojciec byli częścią tych wysiłków. Jestem po wrażeniem ludzi takich jak Sir David Atenborough, którzy patrzą na piękno i moc naszej ziemi. Myślę o Rachel Carson z Ameryki, Wangari Maathai z Kenii, Sunicie Narain z Indii oraz wielu innych. Podczas gdy żadna babcia nie chce chwalić się swoim wiekiem, ja mogę powiedzieć, że moja babcia żyje już niecały wiek. W tym czasie ludzkość skorzystała z niewyobrażalnych osiągnięć technologicznych i przełomowych odkryć naukowych. Chociaż te przełomy zwiększyły świadomość wpływu, jaki ludzie mają na nasz świat, nasza planeta stała się bardziej delikatna. Dzisiaj, w 2022 roku, gdy królowa obchodzi Platynowy Jubileusz, potrzeba ochrony i przywrócenia naszej planety nigdy nie była tak pilna. Ale tak jak ona, jestem optymistą. Dziesięciolecia przekonywania o lepszej trosce o nasz świat sprawiły, że kwestie środowiskowe znajdują się teraz na szczycie globalnej agendy. Coraz więcej firm i polityków odpowiada na wezwanie i być może najbardziej inspirującą sprawą jest inicjowanie tego przez niesamowite i zjednoczone pokolenie młodych ludzi na całym świecie. Gratulacje dla nich wszystkich. Oni nie zaakceptują statusu quo, nie zaakceptują tego, że zmiana jest zbyt trudna do osiągnięcia. Nigdy wcześniej nie mieliśmy tak dużej mocy, aby zmienić wielkie rzeczy. W ciągu ostatnich 70 lat, ludzkość umieściła człowieka na Księżycu. Zbudowaliśmy sieć WWW i opracowaliśmy szczepionki oraz rozwiązania na niektóre z najbardziej zagrażających życiu chorób na Ziemi. Kiedy ludzkość skupia swój umysł, wszystko jest możliwe. Mam mocną nadzieję, że słowa mojej babci będą tak samo prawdziwe za 70 lat, jak dzisiejszego wieczoru, że - jako naród - spotykamy się we wspólnej sprawie, ponieważ wtedy zawsze jest miejsce na nadzieję. Dzisiejszy wieczór był pełen optymizmu i radości ale przede wszystkim pojawiła się nadzieja. Jeśli razem wykorzystamy to, co najlepsze i odbudujemy naszą planetę, będziemy chronić ją dla naszych dzieci, wnuków i przyszłych pokoleń. Wtedy będą mogli z dumą powiedzieć, co udało się osiągnąć: Co za wspaniały świat!

Embed from Getty Images


Filmik z przemowy:


Przemówienie księcia Karola:

Wasza Wysokość, mamusiu. Skala tej wieczornej celebracji oraz wylew ciepła i czułości na cały ten jubileuszowy weekend to nasz sposób na powiedzenie: ,,Dziękujemy''. Podziękowania kierowane są od rodziny, kraju, Wspólnoty Narodów, a w właściwie całego świata. W imieniu nas wszystkich, chciałbym oddać hołd Twojej bezinteresownej służbie: obrazami, słowami i światłem. Twoje rodzina obejmuje teraz cztery pokolenia. Jesteś naszą głową państwa, a także naszą matką. Tego wieczoru zabrakło Twojej siły i obecności, ale jestem pewien, że jesteś z nami duchem. Mój tata cieszyłby się z tego pokazu i z całego serca dołączyłby do nas w świętowaniu wszystkiego, co nadal robisz dla swojego kraju i narodu. Patrząc wstecz, pomyślisz o niezliczonych okazjach państwowych, które są kamieniami milowymi na drodze tego kraju, a pod koniec dnia pomyślisz o czerwonych skrzynkach wypełnionych dokumentami rządowymi. Będziesz pamiętać tych, którzy rządzili tym krajem, a właściwie wszystkie kraje, którym służysz i przywódców na całym świecie. Jak wiele przez ten czas się zmieniło. Myślimy o wszystkim, co zrobiłaś, aby Wspólnota Narodów stała się tak ważną siłą. Nadal tworzysz historię, a wykonując swoją pracę, znajdowałaś czas na zabawę. [...]  Wiem, co tak naprawdę jest powodem, dla którego moja mama wstaje codziennie rano: to wy, Panie i Panowie. Wszyscy z Was, którzy oglądacie te uroczystości w domu, reprezentowani jesteście dziś wieczorem przez tę wspaniałą publiczność. Wasza Wysokość, byłaś z nami w naszych trudnych czasach i zgromadziłaś nas razem, aby celebrować chwile dumy, radości i szczęścia. [...] Spotkałaś nas i rozmawiałaś z nami. Śmiejesz się z nami i płaczesz, ale co najważniejsze - jesteś z nami przez te 70 lat. Zobowiązałaś się służyć przez całe życie i nadal to robisz. Te zdjęcia na Twoim domu to historia Twojego i naszego życia. Wasza Wysokość, dlatego wszyscy mówimy: ,,Dziękujemy''. Panie i Panowie, wiem, że królowa obserwuje te uroczystości z wielkim wzruszeniem, jednocześnie mając nadzieję, że skończyła jeść swoją kanapkę z marmoladą oraz żałując, że nie może być tutaj osobiście z nami tego wieczoru, ale Zamek Windsor znajduje się zaledwie 20 mil stąd, więc jeśli będziemy bardzo głośno, może nas usłyszy.

Embed from Getty Images


Filmik z przemowy:


Odśpiewano również hymn ,,God Save The Queen'':

Embed from Getty Images


Koncert zakończył się występem Diany Ross.

Embed from Getty Images


W czasie koncertu, na tle Pałacu Buckingham mogliśmy podziwiać  różne pokazy świetlne, a - za pomocą dronów - na niebie pokazywały się różne symbole związane z królową Elżbietą II, w tym ukochane pieski corgi:

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Na koncercie również byli obecni rodzice księżnej Kate, Carole i Michael Middleton oraz jej brat, James Middleton z żoną, Alizee. Pojawiły się także zdjęcia Pippy Matthews, która spodziewa się trzeciego dziecka!


Podsumowując - to było wspaniałe i wzruszające wydarzenie! Największe wrażenie zrobiły dla mnie efekty wizualne, ktore były pokazywane na Pałacu Buckingham. Te wszystkie animacje, światła, kolory - po prostu magia! Jeszcze taką wisienką na torcie była obecność dzieci księcia i księżnej Cambridge. Cieszę się, że mogliśmy ich zobaczyć!

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Self Portrait

Kolczyki - Robinson Pelham


Kensington Palace Twitter

Filmiki:Transmisję z koncertu możecie obejrzeć poniżej:


Jak się okazało, 3 czerwca księżna Kate złożyła niezapowiedzianą wizytę w Evelina London Children's Hospital w Londynie, aby spotkać się z małymi pacjentami i ich rodzinami. Jak można przeczytać w krótkim oświadczeniu organizacji Evelina London:

Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy wyjątkową niespodziankę! Nasza patronka, Jej Królewska Wysokość księżna Cambridge, złożyła prywatną wizytę, podczas której spotkała się z naszymi pacjentami, rodzinami i personelem, którzy nie mogli dołączyć do uroczystości organizowanych w ten weekend. Na szczęście szpital został już ozdobiony dekoracjami jubileuszowymi, wykonanymi na cześć dzieci i młodzieży, którymi się opiekujemy. Dziękujemy Jej Królewskiej Wysokości za pamięć o nas!


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

(ta stylizacja nie zostanie uwzględniona w głosowaniu na stylizację miesiąca)

Sukienka - LK Bennett


Tego samego dnia córka księcia Harry'ego, Lilibet Diana Mountbatten-Windsor, obchodziła swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji Pałac Kensington opublikował życzenia:


Tak samo zrobił Pałac Buckingham oraz Clarence House:


Na koniec zostawiam Was z bohaterem tegorocznych obchodów. A jest nim (ponownie zresztą :P)...


Prześlij komentarz