Wiadomość księżnej Kate z okazji Dnia Sił Zbrojnych + Inwestytura w Pałacu Buckingham

poniedziałek, 27 czerwca 2022

Jak się okazało - parę miesięcy temu księżna Cambridge wzięła udział w ćwiczeniach wojskowych! Z okazji Dnia Sił Zbrojnych (przypadającego 25 czerwca), Pałac Kensington opublikował fotografie ze spotkania Jej Królewskiej Wysokości z żołnierzami należącymi do 101 Operational Sustainment Brigade w Abingdon Airfield. Również w tym poście opisałam ostatnią inwestyturę w Pałacu Buckingham, której przewodniczył książę William. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Księżna uczestniczyła w tego typu ćwiczeniach w listopadzie zeszłego roku, ale dopiero teraz Pałac Kensington podzielił się zdjęciami z ich przebiegu. Do zamieszczonej fotorelacji dodano krótkie oświadczenie księżnej, które prezentuje się następująco:

Dzisiaj - z okazji Dnia Sił Zbrojnych - William i ja chcielibyśmy złożyć hołd odważnym mężczyznom, kobietom, z przeszłości jak i z teraźniejszości, służącym w naszych Siłach Zbrojnych: na morzu, na lądzie i w powietrzu, tu - w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Dziękujemy za Wasze i Waszych rodzin poświęcenie dla zapewnienia nam bezpieczeństwa. W zeszłym roku miałam zaszczyt spędzić czas z armią brytyjską, aby zobaczyć, jak szkolony jest personel oraz nowi rekruci. Wspaniale było zobaczyć z pierwszej ręki wiele ważnych i różnorodnych ról, które wojsko odgrywa każdego dnia, aby chronić nas wszystkich. Nie mogę się doczekać, aby w odpowiednim czasie dowiedzieć się więcej o Royal Navy oraz Royal Air Force. C


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Kurtka - Sealand

Sweter - Holland Cooper

Buty - Berghaus


**********************************************************************************


24 czerwca książę William po raz kolejny przewodniczył inwestyturze, która odbyła się w jednej z komnat Pałacu Buckingham. Tym razem Order Imperium Brytyjskiego otrzymały następujące osoby:


Emma Hayes - angielska menadżerka piłkarska, obecnie wspiera drużynę Chelsea F.C Women; otrzymała tytuł Komandora za zasługi dla tejże dyscypliny sportu.


Figen Murray - otrzymała tytuł Oficera za działanie na rzecz zwiększenia środków bezpieczeństwa w miejscach publicznych (jej syn Martin zginął w ataku terrorystycznym na Manchester Arena w 2017 roku).


twitter.com/RoyalFamily


Barbara Broccoli oraz Michael Wilson - amerykańscy producenci filmowi, znani z produkcji filmów o Jamesie Bondzie; otrzymali tytuły Komandorów za zasługi dla brytyjskiego kina.


twitter.com/RoyalFamily


Shona Brownlee - brytyjska narciarka i kapral Królewskich Sił Powietrznych; otrzymała tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu jak i bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii.


twitter.com/RoyalFamily


Prześlij komentarz