40.urodziny księcia Williama - oficjalne zdjęcia + List księżnej Kate z okazji Children's Hospice Week + więcej!

wtorek, 21 czerwca 2022

 Dziś swoje 40.urodziny obchodzi książę William! Z tej okazji Pałac Kensington opublikował trzy oficjalne zdjęcia z udziałem solenizanta, które zostały wykonane w trakcie rozdawania czasopisma ,,The Big Issue'' na ulicach Londynu. Oprócz nowych fotografii, również w tym poście uwzględniłam informację na temat listu księżnej Kate z okazji rozpoczętego Children's Hospice Week, przyjęcia urodzinowego księcia i księżnej Cambridge oraz krótka - ale jakże urocza -  wzmianka o księciu George'u. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


Kensington Palace

Jak napisałam powyżej, z okazji 40.urodzin Jego Królewskiej Wysokości, Pałac Kensington wydał trzy fotografie, na której możemy również zobaczyć Dave'a - jednego ze sprzedawców gazety, któremu towarzyszył książę William.


Kensington Palace

Kensington Palace

Życzenia złożyli m.in...


Pałac Buckingham:


Clarence House:


The Diana Award:


Aston Villa:


Royal Collection Trust:


London'a Air Ambulance Charity:


The Earthshot Prize:


The Royal Marden NHS Foundation:


The Queen's Green Canopy:


Centrepoint:


Tusk Trust:


National Emergencies Trust:


A poniżej podziękowania od księcia Williama za otrzymane życzenia:


Ale to jeszcze nie koniec wrażeń z dzisiaj! Jak się okazało, książę William odbył niezapowiedziane wyjście. Udał się do sklepu Tesco w Hammersmith (jednej z dzielnic Londynu), aby jeszcze raz spotkać się z Dave'm - sprzedawcą ,,The Big Issue'', z którym książę William rozdawał egzemplarze gazet.


**********************************************************************************


Tego samego dnia księżna Kate wystosowała krótki list poświęcony rozpoczętemu Children's Hospice Week (20-26 czerwca) czyli skupieniu uwagi jak i wsparciu hospicjów pomagających nieuleczalnie chorym dzieciom cieszyć się każdą, radosną chwilą.

Dla każdego rodzica pogodzenie się z wiadomością, że dziecko jest w stanie zagrażającym życiu i może umrzeć młodo, jest bolesne i niesamowicie przerażające. Rodziny często mogą poczuć się odizolowane, ale wsparcie hospicjum dla dzieci oznacza, że nie muszą stawiać czoła tej przyszłości w pojedynkę. Każdego dnia, 54 hospicja dla dzieci w Wielkiej Brytanii, są kluczową deską ratunku dla rodzin opiekujących się ciężko chorymi dziećmi, a przez ostatnie 10 lat miałam zaszczyt zobaczyć z pierwszej ręki niesamowitą pracę, jaką wykonują. W tym roku tematem Children's Hospice Week jest ,,For the Children'' przypominając nam wszystkim, że hospicja dla dzieci, oprócz specjalistycznej opieki, niosą radość, przyjemność, zabawę, aby rozjaśnić każdy dzień i każdą noc rodzinom, aby najlepiej wykorzystać ten wspólny czas, bez względu na jego trwałość. W ten Children's Hospice Week mam nadzieję, że dołączycie do mnie w świętowaniu tej niezwykłej pracy, którą wykonują i podziękujecie im za zmieniającą życie opiekę i wparcie, jakie zapewniają dzieciom i rodzinom przechodzącym najtrudniejszy okres życia.

www.each.org.uk

**********************************************************************************


Jak podaje do informacji strona internetowa ,,The Mirror'', latem odbędzie się podwójne przyjęcie urodzinowe księcia i księżnej Cambridge. Książę William - który pełni funkcję organizatora - otrzymał zgodę od swojej babci, królowej Elżbiety, co do prawdopodobnego miejsca przyjęcia - odbędzie się albo w Zamku Windsor lub w Sandringham Estate. Więcej szczegółów zapewne pojawi się w późniejszym czasie.


**********************************************************************************


Na koniec - krótka informacja na temat księcia George'a. Jak powiedział dyrektor naczelny Tusk Trust (książę William jest patronem), pierworodny syn księcia i księżnej Cambridge - w czasie trwania lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa - zorganizował kiermasz ciastek, z którego dochody zostały przeznaczone na działania tejże organizacji charytatywnej oraz napisał krótki list, w którym wyraził swoją troskę o dziką florą i faunę w Afryce. Więcej informacji znajdziecie w artykule poniżej:


Prześlij komentarz