Spotkanie księcia Williama z reprezentacją Anglii w piłce nożnej kobiet + Rozmowa księżnej Kate z przedstawicielami rządu na temat wczesnego dzieciństwa + więcej

czwartek, 16 czerwca 2022

 Kolejny post związany z wyjściami księcia i księżnej Cambridge. Wczoraj Jego Królewska Wysokość spotkał się z drużyną reprezentacji Anglii w piłce nożnej kobiet, aby życzyć im powodzenia z okazji zbliżających się Mistrzostw Europy UEFA. Natomiast dzisiaj księżna Kate zorganizowała spotkanie dotyczące jej inicjatywy na rzecz wczesnego dzieciństwa, na której byli obecni przedstawiciele brytyjskiego rządu. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/Lionesses

Książę William przybył do St. George's Park (narodowego centrum piłki nożnej) w godzinach popołudniowych. Tam został powitany m.in. przez Sue Campbell - managerką sportu. Następnie udali się do środka, aby zobaczyć przygotowania kobiecej drużyny piłki nożnej do rozpoczynających się mistrzostw. Dla przypomnienia - książę Cambridge pełni funkcję prezesa The Football Association od 2006 roku.

Embed from Getty Images


Książę William porozmawiał z managerką drużyny piłkarskiej, Sariną Wiegman, podczas której opowiedziała jaka będzie taktyka gry i skład grupy podczas tegorocznych, międzynarodowych rywalizacji.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:

Życzę powodzenia drużynie Lionesses przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy UEFA Kobiet 2022. Ten niezwykle wielki turniej, rozgrywany na ojczystej ziemi, to ekscytująca perspektywa i jasne jest, że graczki nie mogą się doczekać możliwości pokazania, na co je stać. Ta drużyna już inspiruje następne pokolenia kobiet i dziewcząt do podjęcia się gry w piłkę nożną, jednocześnie czerpiąc psychiczne i fizyczne korzyści z tejże aktywności. W te jakże ekscytujące letnie zawody, cały naród będzie Wam dopingować! 

Embed from Getty Images


Książę William w swoim żywiole ;).

Embed from Getty Images


Pod koniec wizyty, Jego Królewska Wysokość otrzymał w prezencie trzy koszulki z imionami swoich dzieci: George'a, Charlotte i Louisa. Potem wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Embed from Getty Images


Podczas rozmowy z piłkarkami, członek rodziny królewskiej wyznał, że księżniczka Charlotte świetnie sobie radzi jako bramkarka. Nazwał ją ,,kwitnącą gwiazdą przyszłości''.


Kolejna wiadomość z Pałacu Kensington:


Filmik z wizyty:***********************************************************************************


Dzisiaj księżna Kate zwołała spotkanie dotyczące jej inicjatywy na rzecz wczesnego dzieciństwa. Byli na nim obecni następujący eksperci oraz politycy: Kelly Beaver (dyrektorka naczelna IPSOS), Sajid Javid (minister zdrowia), Dr Alain Gregoire (lekarz-położnik) oraz Will Quince (podsekretarz stanu ds. dzieci i rodzin). Głównym celem było omówienie dotychczasowych wyników przeprowadzonych przez Centre for Early Childhood należącego to The Royal Foundation.

Embed from Getty Images


Jak można przeczytać w oświadczeniu Pałacu Kensington:

Dyskusja przy okrągłym stole skupi się na nadchodzących badaniach prowadzonych przez Centrum nad rozwojem wczesnego dzieciństwa, a także na ogromnej możliwości kształtowania przyszłości naszego społeczeństwa poprzez skupienie się na znaczeniu wczesnego dzieciństwa i jego wpływu na całe życie. [...] Nowe badanie jeszcze bardziej zagłębia się w publiczne postrzeganie wczesnego dzieciństwa, koncentrując się na jego priorytecie, związku między pierwszymi pięcioma latami życia, jego wpływie na dalsze lata życia, w tym na zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie oraz wsparciu, którego szukają rodzice w czasie wychowywania swoich małych dzieci.

Embed from Getty Images


Dokładnie rok temu, Księżna Cambridge ogłosiła The Royal Foundation Centre for Early Childhood, której głównym celem jest podnoszenie świadomości znaczenia wczesnego dzieciństwa w kształtowaniu stanu zdrowia oraz dobrego samopoczucia mieszkańców Wielkiej Brytanii. W lutym tego roku, księżna złożyła wizytę w Danii, aby dowiedzieć się więcej o inicjatywach na temat rozwoju wczesnego dzieciństwa realizowanych przez ten kraj. Od kiedy Kate została księżną, zwróciła uwagę na niektóre z najtrudniejszych wyzwań społecznych, które są skutkiem doświadczeń z najwcześniejszych lat życia człowieka. Dlatego podjęła decyzję o zaangażowaniu się w podnoszenie świadomości na temat znaczenia wczesnego dzieciństwa i działania w celu poprawy wyników prowadzonych przez nią badań.

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka - Alexander McQueen

Spodnie - Alexander McQueen

Biżuteria - Mappin & Webb

Szpilki - Emmy London

Teczka - Smythson

Embed from Getty Images


Filmik:


***********************************************************************************


A teraz zestawienie prywatnych wyjść z udziałem księcia i księżnej Cambridge.


14 czerwca - Wzięcie udziału w spotkaniu związanym z księstwem Kornwalii (książę William).


14 czerwca - Spotkanie online - w ramach patronatu nad Maternal Mental Health Alliance - z dr Alainem Gregoire (współzałożycielem oraz prezesem honorowym organizacji), Lucianą Berger (przewodniczącą) oraz Laurą Seebohm (dyrektorem generalnym) (księżna Kate).


Prześlij komentarz