Kate, William i inni członkowie BRK na Niedzieli Pamięci

niedziela, 12 listopada 2017

Dzisiaj książę William i księżna Kate oraz inni członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej wzięli udział w oficjalnych obchodach Remembrance Sunday, czyli Niedzieli Pamięci.


Tegoroczne uroczystości na pewno przejdą do historii, ponieważ królowa Elżbieta zdecydowała, że w tym roku już nie położy osobiście wieńca pod pomnikiem Cenotaph, tylko będzie obserwować uroczystość z balkonu Foreign Office.Na pierwszym balkonie stali: książę Filip, królowa Elżbieta II i księżna Camilla.Drugim: księżniczka Alexandra, księżna Kate i hrabina Sophie.TUTAJ możecie przeczytać o genezie uroczystości.

W tym roku wieniec, który zawsze składała królowa - w imieniu całej wspólnoty, złożył książę Karol.Na niektórych zdjęciach możemy zauważyć, że królowa najprawdopodobniej uroniła kilka łez.To musiało być dla Królowej naprawdę trudne przeżycie.

The Queen appeared emotional as she watched the ceremony below for Remembrance Sunday

Następnie wieniec złożył książę Karol w imieniu swoim i Camilli.

Charles led services down on Whitehall at the request of the Queen, while Prince Philip's wreath was laid by his Equerry after he retired from official duties earlier this year

Kolejne wieńce złożyli:

Książę William, Harry i Andrzej.Kolejne: książę Kent, księżniczka Anna i hrabia Edward.Następnie swoje wieńce złożyli przedstawiciele Rządu i Wspólnoty.O godzinie jedenastej oddano hołd poległym poprzez dwie minuty ciszy.Księżna Kate miała na sobie:
płaszczyk - Dolce & Gabbana
kapelusz - Philip Treacy
kolczyki - Oscar de la Renta
16 komentarzy

 1. Czy Kate ścięła włosy?!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kate wygląda pięknie nowa fryzura w sensie upiecie. Jest jej do twarzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale elegancko Kate wygląda! Nowe kolczyki? Kapelusz już znamy;) fajnie włosy ułożone:)Królowa nie składa wieńca osobiście?

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna,poruszająca ceremonia. Smutne,że królowa już nigdy ?złoży wieńca,ale to zrozumiałe z powodu wieku.
  Kate zachwyciła mnie nową fryzurą- bardzo ciekawa i twarzowa.Świetnie dopasowane kolczyki pod guziki płaszcza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy wiadomo jaki był powód decyzji królowej? To naprawdę z powodu wieku? Swoja drogą,widać,że królowa nie boi się już okazywać emocji jak jeszcze niedawno. Trochę smutno patrzeć,jak powoli wycofuje się z obowiązków. To w pewnym sensie przypomina,o tym co nieuniknione..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pałac podał, że powodem jest właśnie wiek królowej.

   Usuń
 6. Ciekawe co dzieje sie z tymi wiencami pozniej? Bo one są sztuczne tak? Normalnie kwiatu więdną i są wyrzucane a te? Macie o tym jakieś info?:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kate pięknie wyglądała, podoba mi się jej płaszczyk, a czy ten kapelusz jest nowy? Bo wydaje mi się, jakbym już go gdzieś widziała

  OdpowiedzUsuń
 8. Te sztuczne wieńce nigdy mi się nie podobały

  OdpowiedzUsuń
 9. Ma 11lat :)Kate nosiła go na ukończeniu przez Williama Sandhurst jeszcze jako dziewczyna i właśnie na Rebremence Sunday w 2012.Klasa nie wychodzi z mody .

  OdpowiedzUsuń
 10. Kate wygląda prześlicznie. Myślę, że spięte włosy są odpowiedniejsze na tego rodzaju uroczystość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spięte - tak. Ale nie tak dziwacznie. Plaszczyk ładny.

   Usuń
 11. Kate przepięknie wygląda, elegancko i z klasą!

  OdpowiedzUsuń