Książę William zaszczepiony na COVID-19 + Kilkudniowa wizyta pary książęcej w Szkocji! + The Earthshot Prize + więcej

czwartek, 20 maja 2021

 Teraz chyba nie ma takiego dnia, żeby nie pojawiła się żadna informacja na temat Kate i Williama. Jak już zapewne zauważyliście na załączonym poniżej obrazku, Jego Królewska Wysokość zaszczepił się na COVID-19. Również w tym poście znajdą się informacje na temat zbliżającej się kilkudniowej wizyty pary książęcej w Szkocji. Więcej informacji w dalszej części posta!

twitter.com/KensingtonRoyal

Dziś rano Pałac Kensington podał informację, że książę Cambridge został zaszczepiony przeciwko COVID-19. Z tego powodu William wystosował krótkie oświadczenie, które pojawiło się na twitterowym koncie pary książęcej:

We wtorek otrzymałem pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19. Wszystkim pracującym nad wprowadzaniem szczepionek - dziękuję za wszystko co robicie i to nadal kontynuujecie.

***************************************

Wczoraj Pałac Kensington ogłosił, że książę i księżna Cambridge udadzą się na kilkudniową wizytę do Szkocji. Na miejsce przybędzie najpierw książę William. Będzie tam odbywał spotkania w dniach 21-23 maja. Natomiast od 24 do 27 maja będzie mu towarzyszyć Catherine. Razem odwiedzą wiele ciekawych miejsc, w tym m.in. Uniwersytet St.Andrew's, który ma dla nich wartość sentymentalną - w końcu tam się poznali, zaprzyjaźnili, a następnie zakochali. Oprócz Fife (miejscowości, w której znajduje się uczelnia), odwiedzą także Edynburg i Orkney. Powodem tej wizyty jest również to, że w tym roku Królowa Elżbieta II mianowała swojego wnuka na Wysokiego Komisarza na Zgromadzeniu Ogólnym Kościoła Szkocji, które odbędzie się w ten weekend.

Jak można przeczytać w oświadczeniu Pałacu Kensington dla mediów:

Książę, mianowany na stanowisko Lorda Wysokiego Komisarza przez Jej Królewską Mość Królową, podejmie uroczyste obowiązki, w tym wygłoszenie przemówień podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia Zgromadzenia Ogólnego Kościoła Szkocji. [...] Książę spędzi dzień słuchając, jak organizacje charytatywne związane z Kościołem Szkocji zjednoczyły się w ciągu ostatniego roku, aby zapewnić wsparcie lokalnym społecznościom pomimo dystansu społecznego. Książę i księżna będą gospodarzami kilku wydarzeń w ciągu tygodnia, aby podziękować osobom, które w ciągu ostatniego roku zrobiły wszystko, aby wesprzeć swoje społeczności, w tym NHS, personel, pracownicy pierwszej linii, ratownicy, wolontariusze i wojsko.

**************************************

W tym roku rozpoczął się The Earthshot Prize, w który jest zaangażowany książę William. Dwa dni temu (18 maja) ogłoszono dwóch nowych członków, którzy będą oceniać uczestników biorących udział w tegorocznym przedsięwzięciu. Są to Louisa Neubauer oraz Ernest Gibson. Jego Królewska Wysokość miał okazję z nimi porozmawiać przez kamerkę. Dla przypomnienia - The Earthshot Prize jest globalną nagrodą środowiskową za odkrycia oraz szukanie rozwiązań na wyzwania, z którymi musi zmierzyć się planeta.

*********************************************

Jakiś czas temu księżna Cambridge brała udział w projekcie, podczas którego robiła zdjęciom osobom, które ocalały z Holokaustu. Jak podają brytyjskie źródła, zdjęcia przedstawiające Stevena Franka i Yvonne Bernstein z wnukami pojawią się na wystawie Generations: Portrait of Holocaust Survivors. Wystawa ta odbędzie się latem w Imperial War Museum.

******************************************************

19 maja książę William odbył niezapowiedziane wyjście. W godzinach porannych spotkał się z generałem, Sir Markiem Carleton-Smithem (szefem sztabu generalnego).

1 komentarz

  1. Fajny post :) Mam wrażenie, że wizyta w St Andrews akurat okrągłe 20 lat po poznaniu (i 10 lat po wizycie w trakcie narzeczeństwa) to nie przypadek :) Może za 10 czy 5 lat (na 25-lecie) znowu będzie wizyta? ;)

    OdpowiedzUsuń