Książę William na meczu Chelsea-Leicester City + Mental Health Minute

poniedziałek, 17 maja 2021

 Ze względu na to, że w weekend byłam zajęcia załatwianiem prywatnych spraw, nie byłam w stanie zrobić post z ostatnimi wydarzeniami, w których uczestniczyli książę i księżna Cambridge. Dlatego dziś opublikowałam dla Was post z informacjami z ostatniego piątku i soboty - meczu między drużyną Chelsea, a drużyną Leicester City oraz Mental Health Minute. Zapraszam do dalszej części posta!

twitter.com/loveforcambridg

Najpierw zacznijmy od wyjścia księcia Williama. W sobotę (15 maja) na stadionie Wembley odbył się finałowy mecz piłki nożnej z udziałem drużyn Chelsea i Leicester City. Piłkarskie rozgrywki były obserwowane przez prezesa The Football Association, księcia Williama. Walka toczyła się o tytuł najlepszej drużyny Pucharu Anglii.
Embed from Getty Images

Jak można przeczytać na stronie Wikipedii:

Był to ostatni mecz Puchau Anglii w latach 2020-2021 i 140.finał Pucharu Anglii. [...] Youri Tielemans strzelił jedynego gola w tym meczu, więc Leicester City, dotychczas czterokrotni wicemistrzowie, wygrali z wynikiem 1:0 zdobywając swój pierwszy tytuł w Pucharze Anglii. [...] Mecz był jednym z wydarzeń, w których powrót dużej rzeszy kibiców był pilotowany po pandemii COVID-19 w Anglii. Został również wykorzystany jako wydarzenie pilotażowe do wykorzystania paszportów COVID, ale nie były one obowiązkowe.

Embed from Getty Images

Jak można wywnioskować z powyższego tekstu, Leicester City (po raz pierwszy w tego typu rozgrywkach) zdobył Puchar Anglii pokonując swoich przeciwników 1:0. Jego Królewska Wysokość miał okazję wręczyć nagrodę zwycięskiej drużynie.

******************************************

Natomiast w piątek (14 maja) miało miejsce tzw. Mental Health Minute. Była to 60-sekundowa wiadomość znanych osób w Wielkiej Brytanii dla mieszkańców kraju. Oczywiście tematem było zdrowie psychiczne. Ta inicjatywa powstała w związku z  Mental Health Awareness Week, który trwał od 10 do 16 maja. W poniższym filmiku omawiano jak ważne jest mówienie o swoim zdrowiu psychicznym dlatego warto swoimi problemami dzielić się z innymi. Nadawanie tejże wiadomości rozpoczęło się o 10:59 brytyjskiego czasu we wszystkich stacjach radiowych znajdujących się na terenie Zjednoczonego Królestwa.

Oczywiście nie zabrakło również zaangażowania ze strony księcia i księżnej Cambridge. Wiadome jest od dawna, że angażują się w różne akcje związane ze zdrowiem psychicznym. W końcu The Royal Foundation stworzyła kampanię Heads Together, a następnie zbadała i opracowała inicjatywę Shout 85258 - jest to pierwsza w Wielkiej Brytanii bezpłatna i poufna usługa wsparcia osób słabych psychicznie poprzez wysyłanie wiadomości tekstowych 24 godziny na dobę.

Prześlij komentarz