Wizyta księżnej Kate w Victoria & Albert Museum

środa, 19 maja 2021

Dziś księżna Cambridge odwiedziła Victoria & Albert Museum, któremu patronuje od 2018 roku. Powodem tejże wizyty było zaprezentowanie wystaw, którą obecnie Brytyjczycy mogą oglądać na żywo, a nie przez łącze internetowe jak to było prowadzone w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem tematami wystawy była Alicja w Krainie Czarów oraz twórczość Raphaela Courta. Będzie można ją podziwiać od dnia dzisiejszego do 31 grudnia 2021 roku. Zapraszam do dalszej części posta!

Photo: Jonathan Buckmaster 

Na początku księżna Kate miała okazję zwiedzić wystawę dotyczącą działalności artystycznej Raphaela Courta. W muzeum wystawiono kilka arcydzieł jego autorstwa. Ten rok jest niezwykle szczególny, ponieważ ta wystawa jest upamiętnieniem i uhonorowaniem jego zasług dla sztuki, ponieważ w tym roku obchodzone jest 500-lecie jego śmierci. Jak podał do informacji Pałac Kensington, zaprezentowano 7 pełnowymiarowych projektów przedstawiających życie chrześcijan sprzed 2000 lat.

Embed from Getty Images

W czasie wizyty księżna dowiedziała się, że w muzeum przeprowadzono szereg renowacji, które niedawno zostały zakończone. Ponadto poinformowano ją o wprowadzeniu nowych cyfrowych technologii, dzięki których muzeum - założone w 1852 roku - stanie się jeszcze bardziej nowoczesne, co będzie prowadzić do zwiększenia liczby odwiedzających.

Embed from Getty Images

Kolejna wystawa nosi tytuł Alice: Curiouser and Curiouser. Jest to nawiązanie do znanej bajki Alicja w Krainie Czarów. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Victoria & Albert Museum:

Badając jego pochodzenie, adaptacje i odkrycia na przestrzeni 157 lat, ten wciągający i teatralny program przedstawia ewolucję Alicji w Krainie Czarów od rękopisu do globalnego fenomenu uwielbianego przez wszystkie pokolenia.

Embed from Getty Images

To krótki filmik, opublikowany przez Pałac Kensington, pokazujący wystawę w skrócie:

Księżna Kate miała okazję obejrzeć 300 obiektów związanych ze sztuką, modą, muzyką, fotografią i adaptacją książki, które powstały w ciągu 157 lat. Wśród eksponatów można było zobaczyć: oryginalny rysunek Białego Królika Ralpha Steadmana, ilustrację z pierwszego opublikowanie wydania Alicji w Krainie Czarów autorstwa Johna Tenniela, fotografię Alice Liddell wykonaną przez Julię Margaret Cameron oraz psychodeliczny plakat Cheshire Cat zaprojektowany przez Josepha McHugha.

Od dawna Jej Królewska Wysokość jest zachwycona twórczością zmarłego w 1898 roku Lewisa Carrolla (autora Alicji w Krainie Czarów). Podczas zwiedzania wspomniała o swojej pracy licencjackiej, którą napisała pod koniec nauki na Uniwersytecie St Andrew's w Fife. Nosiła ona tytuł Lewis Carroll's Photographic Interpretation of Childhood.

Embed from Getty Images

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Alessandra Rich

Kolczyki - ASOS

Naszyjnik - Asprey

Kopertówka - Mulberry

Szpilki - Jennifer Chamandi

Embed from Getty Images

Filmiki z wizyty:

Prześlij komentarz