Wizyta księcia Williama w Croydon Custody Centre + Jason Knauf odchodzi z fundacji księcia i księżnej Cambridge!

środa, 12 maja 2021

Dziś książę William odwiedził jedną z brytyjskich szkół policyjnych - Croydon Custody Centre. Jego dzisiejsze wyjście związane jest z rozpoczęciem Mental Health Awareness Week (który potrwa od 10 do 16 maja). Jego Królewska Wysokość miała okazję złożyć hołd tragicznie zmarłemu policjantowi, który stracił swoje życie podczas pełnienia służby w zeszłym roku.

https://twitter.com/KensingtonRoyal/

Jego Królewska Wysokość przybył na miejsce w godzinach popołudniowych. Na początku spotkał się z policjantami, którzy mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wyzwaniami, przed którymi stoją w czasie trwającej pandemii koronawirusa. Również została poruszona tematyka zdrowia psychicznego - w końcu policjanci (tak jak inne ważne zawody, które są bardziej narażone na stres) wymagają wsparcia psychologicznego, ponieważ na co dzień mają styczność z różnymi sytuacjami m.in ciężkie wypadki drogowe czy zamachy terrorystyczne.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Pod koniec wizyty oddał hołd zmarłemu policjantowi - sierżantowi Mattowi Ratana. Został postrzelony w czasie przeszukiwania podejrzanego mężczyzny. Zdarzenie te miało miejsce w pobliżu Croydon Custody Centre. W czasie wizyty, William spotkał się z czworonogiem, Dexterem, który był dużym oparciem dla pracowników budynku po tejże tragedii. Książę porozmawiał także z partnerką tragicznie zmarłego, Su Bushby, z którym była związana 5 lat.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Aby uczcić pamięć, William zostawił bukiet kwiatów na pamiątkowej ławce.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

*****************************************

Tego samego dnia pojawiła się informacja dotycząca jednego z pracowników fundacji księcia i księżnej Cambridge. Jason Knauf, który od 2015 roku pełni funkcję dyrektora naczelnego The Royal Foundation, odchodzi ze swojego stanowiska! Powodem rezygnacji są sprawy osobiste. Jak podano do informacji publicznej, Jason ma ustąpić ze swojego stanowiska pod koniec tego roku. Jak napisał w swoim oświadczeniu:

Praca z księciem i księżną Cambridge była wielkim zaszczytem w mojej karierze. Zawsze będę wdzięczny za możliwość wspierania ich przywództwa w Wielkiej Brytanii jak i na arenie międzynarodowej. Najbliższe miesiące będą najbardziej pracowitym okresem w historii Fundacji - pierwsze nagrody The Earthshot Prize oraz inne większe postępy związane z wczesnym dzieciństwem. Mamy wiele wspólnego z naszym niesamowitym zespołem i wszystkimi naszymi partnerami.
 
Embed from Getty Images

Tę sytuację również skomentowała para książęca:

Jason jest integralną częścią naszego zespołu od 2015 roku. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za jego ciężką pracę i zaangażowanie, zarówno w The Royal Foundation jak i jako nasz sekretarz ds. komunikacji. Od czasu objęcia funkcji dyrektora naczelnego, Jason przyczynił się do pozytywnych zmian, urzeczywistniając wizję naszej pracy charytatywnej i spraw, które są dla nas najważniejsze. Przykro nam, że odchodzi, ale życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego przyszłej karierze. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie rekrutacji i powitanie nowego dyrektora naczelnego pod koniec tego roku.

*****************************************

Również 12 maja księżna Kate odbyła niezapowiedziane wyjście. W ramach The Royal Foundation, odbyła kolejne spotkanie związane z inicjatywą Early Years.

Prześlij komentarz