Wizyta księcia Williama w Brighter Futures w Rhyl + Rozmowa telefoniczna księżnej Kate + więcej

piątek, 7 maja 2021

Przed Wami kolejna dawka informacji na temat rodziny z Cambridge! Wczoraj (6 maja) książę William odwiedził Brighter Futures w Rhyl, aby tam dowiedzieć się więcej na temat lokalnych projektów założonych przez tamtejszą społeczność. Są to projekty związane z ogrodnictwem oraz ochroną środowiska. Podczas wizyty, Jego Królewska Wysokość również powiedział kilka słów o swojej żonie, ale o tym to już w dalszej części posta.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jak poinformował o tym Pałac Kensington, Brighter Futures zostało założone w 2018 roku. Składa się z ośmiu lokalnych grup, które wspólnie wspierają, aktywnie uczestniczą w działaniach społeczności i zajmują się rozwiązywaniem lokalnych problemów.
Embed from Getty Images

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Brighter Futures:
To proste. Wszystkie grupy pomagają sobie nawzajem, dzielą się sprzętem, umiejętnościami i udogodnieniami w celu obniżenia kosztów, ograniczenia powielania, zmniejszenia ilości odpadów i świadczenia usług lepszej jakości, aby sprostać potrzebom naszej społeczności. [...] Jesteśmy organizacją charytatywną składającą się z wolontariuszy. Oferujemy obiekt dla społeczności jak i prowadzimy usługi społeczne dla różnych grup. [...]
Embed from Getty Images

Książę Cambridge miał okazję porozmawiać z założycielami organizacji oraz członkami grup uczestniczących w tych działaniach. Również do jego zadań należało wsypanie ziemi do doniczki z rośliną. W czasie wizyty książę Cambridge zdradził że, księżna Kate zajmuje się ogrodnictwem oraz wyraża chęć nauczenia swojego męża podstaw w uprawie roślin. Zażartował, że dzięki nabytej wiedzy, będzie mógł podzielać zainteresowania ze swoim ojcem. księciem Karolem. Nie zabrakło również prezentu dla księżniczki Charlotte - różowej konewki.
Embed from Getty Images

Filmiki z wizyty:


*************************

Dzisiaj ma miejsce premiera książki księżnej Kate we współpracy z National Portrait Gallery pt. Hold Still. Znajdują się w niej fotografie przedstawiające codzienność społeczności brytyjskiej w czasie pandemii koronawirusa. Swój projekt księżna Kate ogłosiła rok temu podczas wywiadu dla jednego z kanałów telewizyjnych. Dzień wcześniej (6 maja) Pałac Kensington ogłosił, że w ciągu kilku tygodni zostaną udostępnione rozmowy Kate z uczestnikami biorącymi udział w tejże sesji zdjęciowej. Tego samego dnia opublikowano pierwszą rozmowę telefoniczną - Jej Królewskiej Wysokości z dziewczynką o imieniu Mila.

https://twitter.com/lovecambridges_

4-letnia dziewczynka choruje na białaczkę ale obecnie przebywa w domu. W czasie rozmowy telefonicznej powiedziała, że ma nadzieję na spotkanie na żywo z księżną Kate. Udało jej się wymienić trzy imiona dzieci pary książęcej, a Kate dodała, że Louis jest już bardzo duży, szybko biega i jeździ na swojej małe hulajnodze. Wyznała, że jest taki szybki, że nie może za nim nadążyć.

https://twitter.com/lovecambridges_


Zdjęcie wykonane przez mamę Mili, Lindę ukazuje spotkanie córki i taty. Nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie to, że rozmawiają ze sobą przez okno. Rok temu, na tydzień przed rozpoczęciem lockdownu, rodzina podjęła decyzję o tymczasowej izolacji (Mila i jej mama z jednym miejscu, a jej tata i starsza siostra - w drugim). Powodem była troska o zdrowie dziewczynki. Po 7 tygodniach tata w końcu mógł się spotkać ze swoją chorą córeczką. Co ciekawe - w styczniu 2021 roku Mila otrzymała nagrodę Cancer Research UK & Young People Star.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Bluzka - Whistles (ma już ponad 10 lat (!), ponieważ pierwszy raz mogliśmy ją zobaczyć podczas oficjalnej sesji zdjęciowej z okazji zaręczyn pary książęcej)

Filmik z przeprowadzonej rozmowy telefonicznej:*************************************

6 maja swoje drugie urodziny obchodził synek księcia i księżnej Sussex, Archie! Z tej okazji książę i księżna Cambridge złożyła mu życzenia oraz dodała zdjęcie z okazji jego chrztu, które odbyło się w lipcu 2018 roku.

****************************

5 maja książę William odbył szereg niezapowiedzianych wyjść:
 • W ramach patronatu nad The Duke and Duchess of Cambridge Foundation, uczestniczył w spotkaniu Emergency Responders Senior Leaders Board za pomocą łącza internetowego
 • W ramach patronatu nad fundacją pary książęcej, spotkał się z Oliverem Dowdenem (sekretarzem ds. cyfryzacji, kultury, mediów i sportu) oraz Tracey Crouch. Spotkanie odbyło się za pomocą łącza internetowego
 • Jako pułkownik Gwardii Irlandzkiej, spotkał się z podpułkownikiem, Robertem Moneyem (dowódcą 1.batalionu)
************************

6 maja księżna Kate odbyła niezapowiedziane wyjście. Jako patronka Action on Addiction, w godzinach porannych zorganizowała spotkanie za pośrednictwem łącza internetowego.

***************************

Post związany z dzisiejszym wyjściem księżnej Kate w National Portrait Gallery zostanie opublikowany jutro w godzinach popołudniowych. Z tego również powodu głosowanie na stylizację miesiąca zostanie przeniesione na niedzielę (9 maja).

3 komentarze

 1. Co do bluzki Kate: dobre jakościowe rzeczy mogą mieć nawet po 20 lat i więcej i wciąż wyglądać jak nowe :) Super post Julio! Widać włożoną pracę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Staram się, szczególnie zwracam uwagę na pisownię pod względem stylistycznym, bo troszkę mam z tym problem. Tak czy owak dziękuję jeszcze raz za miłe słowa! ;)

   Usuń
 2. Uwielbiam jak zakłada już noszone kiedyś ciuchy!
  Agata

  OdpowiedzUsuń