Kolejna rozmowa księżnej Kate w ramach projektu ,,Hold Still''

wtorek, 18 maja 2021

 Wczoraj Pałac Kensington opublikował kolejną rozmowę z udziałem księżnej Kate. Tak jak wspominałam kilka postów wcześniej, te działania zostały zorganizowane na rzecz projektu ,,Hold Still'' utworzonego przez Jej Królewską Wysokość we współpracy z National Portrait Gallery. Tym razem osobą biorącą udział w konwersacji była Hayley, która jest autorką zdjęcia swoich dziadków, którzy w trakcie ujęcia trzymali się za ręce. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części!

www.dpreview.com

Zdjęcie ukazuje dwie osoby w podeszłym wieku, które trzymają się za ręce. Bohaterami tejże fotografii byli Pat i Ron Wood. W maju 2020 roku małżeństwo zachorowało na koronawirusa, a ponieważ objawy były dosyć poważne, zostali przetransportowani do szpitala. Na początku przebywali w oddzielnych salach, ale za zgodą personelu medycznego, udało się załatwić pokój tylko dla nich. Niestety Pat zmarła w śnie u boku męża Rona, który czuwał przy niej do końca.

Jak mówiła Hayley w trakcie rozmowy telefonicznej:

Izolowali się sami. Mieszkali razem i byli całkiem niezależni. Potrzebowali pomocy, ale starali się żyć samodzielnie. Izolowali się pięć tygodni, a my chodziliśmy do nich i zostawialiśmy jedzenie i inne rzeczy przy tylnych drzwiach ich domu. Pewnego dnia mój dziadek przewrócił się. Musiał dotrzeć do szpitala, ponieważ złamał biodro. Potem zachorował na koronawirusa.[...] Po kilku dniach pobytu w szpitalu moja babcia uzyskała pozytywny wynik [...] [personel medyczny] był w stanie umieścić ich w tym samym pokoju. To sprawiło, że mogła być cały czas obok niego. Mogła po prostu siedzieć obok niego i trzymać go za rękę. Mówiła ,,Kocham Cię, Ron'', ,,No dalej, Ron'', a on na to ,,Przestań mówić, kobieto''. To była najlepsza rzecz jaką mogli dla nich zrobić.

YouTube/ National Portrait Gallery, film ,,Forever Holding Hands''

Cały film do obejrzenia poniżej:


Prześlij komentarz