7 rzeczy które Kate odziedziczyła po Dianie

wtorek, 4 maja 2021

Po śmierci księżnej Diany, książę William i Harry odziedziczyli spory majątek, przede wszystkim biżuterię,  "aby ich żony mogły w odpowiednim czasie ją otrzymać i nosić". Wielokrotnie byliśmy świadkami, że synowie spełnili wolę matki, ponieważ ich żony co jakiś czas zakładają biżuterię, która kiedyś należała do Królowej Ludzkich Serc. Jakie rzeczy otrzymała Kate?

Kate i Diana

 

1. Pierścionek zaręczynowy

Najpopularniejszy pierścionek na całym świecie. Choć Dianie nie przyniósł szczęścia, to na pewno byłaby dumna, że nosi go żona jej pierworodnego syna. Tak naprawdę ten pierścionek "zarezerwował" sobie na początku książę Harry, jednak postanowił oddać go bratu. Więcej o jego historii napisałam w starym, ale nadal obowiązującym wpisie: "najsłynniejszy pierścionek zaręczynowy świata - historia szafirowego pierścionka Kate i Diany".

Kate i Diana

2. Szafirowe kolczyki

Księżna Kate bardzo często nosi szafirowe kolczyki, które otrzymała od Williama w 2010 r., bo idealnie pasują do pierścionka! Księżna Kate po raz pierwszy oficjalnie założyła je podczas podróży po Ameryce Północnej w 2011 r. Zostały one jednak trochę zmodyfikowane.

 

 3. Perłowa bransoletka

Trzyrzędowa bransoletka z pereł zaprojektowana została przez Nigela Milne w 1988 r. Pierwszy raz księżna założyła ją podczas podróży do Niemiec w 2017 r.

4. Zegarek Cartier Tank Francaise

Ten złoty zegarek Cartier Tank Francaise Diana dostałą  od swojego ojca, Edwarda Spencera. Po rozwodzie z księciem Karolem, Diana była często fotografowana w tym zegarku. William od razu chciał go otrzymać, ponieważ najbardziej przypominał mu matkę. Podobno książę podarował go Kate na 3. rocznicę ślubu, jednak księżna nigdy jeszcze nie założyła go publicznie.
 
Kate i Diana

5. Kolczyki z brylantami i perłami z Morza Południowego

Te eleganckie kolczyki z diamentami i perłami należały do ulubionych kolczyków Diany. Kate założyła je m.in. podczas gali BAFTA 2019 w Londynie. 
 

6. Perłowe kolczyki

Jubilerzy z Collingwood podarowali księżnej Dianie te perłowe kolczyki jako prezent ślubny. Nosiła je po raz pierwszy na miesiąc przed ślubem z księciem Karolem. Kate Middleton po raz pierwszy założyła je w 2017 roku, podczas wizyty hiszpańskiej pary królewskiej w Londynie.
 

7. Naszyjnik z kolczyków

Jesienią 2020 roku Kate zadebiutowała w nowym naszyjniku z szafirowym wisiorkiem. Okazało się, że  został zrobiony z kolejnych  słynnych kolczyków, które księżna Diana otrzymała   od saudyjskiej rodziny królewskiej z okazji  ślubu.   
 

Zuzia

7 komentarzy

 1. Wiadomo, co Kate myśli o księżnej Dianie i czy ją lubi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nie potrzeba oficjalnych informacji, żeby stwierdzić czy Kate lubi księżną Dianę. Niestety nie miała okazji jej osobiście poznać, ponieważ zmarła zanim Kate i William zaczęli się spotykać. Na pewno księżna Diana jest dla Kate kimś wyjątkowym, w końcu jest matką jej męża i to m.in dzięki niej Wiliam jest na tym świecie i było dane im się spotkać, a potem zostać małżeństwem i wychowywać trójkę dzieci. Ma do niej sentyment i wie ile znaczyła dla Williama i Harry'ego. Nie zapominają o niej - ostatnio na Dzień Matki obchodzony w Wielkiej Brytanii, dzieci pary książęcej wykonały kartki zaadresowane do zmarłej babci, aby następnie mogły je podarować tacie. Chcą w ten sposób pokazać, że pamiętają i nigdy nie zapomną babci Diany.

   Usuń
 2. Złoty zegarek Cartier Tank Francaise dostała chyba księżna Meghan, a nie Catherine, bo miała go na sobie już parę razy, ale czy to ten na 100% to pewności też nie mam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że księżna Meghan ma ten sam model zegarka (ale nie ten konkretny zegarek). Miała go już na zdjęciach długo przed ślubem z księciem Harrym, więc pewnie pochodzi z jej prywatnej biżuterii ;)

   Usuń
  2. https://www.townandcountrymag.com/society/tradition/a34397829/meghan-markle-princess-diana-cartier-watch/

   Usuń
  3. Meghan miała taki sam jeszcze przed ślubem z Harrym :) w sumie to ciekawy zbieg okoliczności

   Usuń
 3. Brawo👏Super notka😊Kocham wpisy tematyczne💗🥰

  OdpowiedzUsuń