Wizyta księżnej Kate w National Portrait Gallery i Royal London Hospital

sobota, 8 maja 2021

 Wczoraj (07.05.2021 r.) księżna Kate odbyła niezapowiedziane wyjście do National Portrait Gallery i  Royal London Hospital w Londynie, które poświęcone było projektowi Hold Still.


Księżna Kate w projekt Hold Still zaangażowała się dokładnie rok temu >więcej tutaj<. Projekt fotograficzny ma na celu odzwierciedlać poczucie wspólnoty, odwagi i życzliwości podczas pandemii COVID-19.
"Hold Still ma na celu uchwycenie portretu narodu, ducha narodu, tego, przez co wszyscy przechodzą w tym czasie. Fotografie mają odzwierciedlać odporność, odwagę, życzliwość - wszystkie te rzeczy, których ludzie teraz doświadczają” - Kate


100 nagrodzonych fotografii zostało opublikowane w albumie "Hold Still". Dzisiaj rano wolontariusze oraz księżna Kate (przed Pałacem Kensington) w popularnych miejscach w Londynie, pozostawili darmowy egzemplarz dla mieszkańców.  Każdy egzemplarz jest owinięty złotą wstążką, a w środku znajduje się list od księżnej Kate.

"Kiedy skończysz przeglądać książkę, zostaw ją w innym miejscu w swojej społeczności, aby następna osoba mogła się nią cieszyć” ~ Kate

 

Następnie księżna Kate udała się do Royal London Hospital w Londynie, gdzie miała okazję podziwiać portret pt. "Melanie", który został podarowany szpitalowi, przez twórców projektu.

"To stało się naprawdę kultowe, prawda? Niektóre fotografie kryły za sobą mocne historie, ale ta się wyjątkowo wyróżniała. Rozmawiałam z Johannah (kobieta ze zdjęcia), jednak ta stwierdziła, że: „to nie jest o mnie, chodzi o ludzi, których reprezentuję”. Była taka skromna" ~ Kate

Embed from Getty Images

Kate spotkała się także z personelem szpitala, aby porozmawiać o przeciwnościach, jakie spotkały ich podczas ostatniego roku.

Księżna otrzymała dla dzieci egzemplarz książki "Oh No, George" autorstwa Chrisa Haughtona i powiedziała: "To bardzo trafione! Charlotte najbardziej spodobają się błyszczące obrazki".

Później Catherine odwiedziła archiwum National Portrait Gallery. To bardzo symboliczne miejsce, które ma pokazać, że wybrane fotografie będą kluczowe w historii fotografii.

Dochody uzyskane ze sprzedaży książki, zostaną podzielone między NPG i wiodącą brytyjską organizację charytatywną zajmującą się zdrowiem psychicznym - Mind.

Embed from Getty Images

Kate spędziła czas w galerii z finalistkami, Naz Maleknią i Claudią Burton. Pochwaliła ich prace: „Uchwyciłyście takie osobiste chwile, wspaniale, że chcecie dzielić się nimi ze światem”.

Embed from Getty Images

KATE MIAŁA NA SOBIE:

płaszcz - Eponine London

spódnica - ZARA

torebka - DeMellier London

szpilki - Ralph Lauren

kolczyki - Mappin & Webb

Embed from Getty Images 

Zuzia

3 komentarze

 1. A ja zastanawiam się, jak Kate radzi sobie z okresem podczas wyjść lub Royal Tour, wiadomo, ze większosc z nas źle znosi ten czas, boli nas brzuch, głowa, jest nam ogólnie niedobrze. Czy jeśli Kate ma podobnie, to może odpuścić sobie wyjście w związku ze złym samopoczuciem, lub podczas royal tour, jak sobie radzi? Pozdrawiam, Roksana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy wszystko od niej samej. Wszystko się może wydarzyć. Zdarzy się też problem związany ze zdrowiem. Myśle że to tak działa że jak księżna naprawdę źle się poczuje to spotkanie zostanie odwołane. Lepiej jeśli dane spotkanie zostanie odwołane niż oglądać księżną zwijającą się z bólu. Kiedyś była taka sytuacja że Kate miała złożyć samodzielną oficjalną wizytę na Malcie, ale z powodu ciąży z księżniczką Charlotte (poranne mdłości), za jej zastępstwo poleciał książę William.

   Usuń
 2. Nad Kate czuwa całe grono lekarzy w tym ginekologów więc bardzo możliwe że okres ma uregulowany i zapewne bez większych dolegliwości :)

  OdpowiedzUsuń