24.05.2021 r. do Williama dołączyła hrabina Strathearn. Podczas wizyty w Szkocji, para ma wspólnie odwiedzić Orkady, Edynburg oraz Fife.
Turning Point Scotland charytatywnie pracują z osobami z trudnościami w uczeniu się, osobami chorymi na Huntingtona, wczesną demencją, autyzmem oraz zajmują się uzależnieniami i zdrowiem psychicznym, oferując wsparcie na każdym etapie.
Uczestniczyli w rozmowie online z personelem i podopiecznymi TPS Glasgow Overdose Response Team (GORT), aby dowiedzieć się, jakie działania podejmuje organizacja, aby zmniejszyć liczbę zgonów związanych z przedawkowaniem narkotyków.
„W ciągu ostatnich dziesięciu lat, dzięki swoim oficjalnym zobowiązaniom i pracy charytatywnej, księżna Cambridge zrozumiała, że podstawowe przyczyny niekorzystnych działań, w tym uzależnień, bardzo często można doszukiwać się w najwcześniejszych latach życia człowieka. Mają one wpływ na następne pokolenia." ~ Pałac Kensington
Stamtąd hrabia i hrabina udali się do East Lothian, aby usłyszeć o pracy w zakresie przeciwdziałania przemocy w Szkockiej Jednostce ds. Redukcji Przemocy.
Scottish Violence Reduction Unit to krajowe centrum wiedzy w zakresie walki z przemocą, motywowanym przekonaniem, że przemocy można zapobiec, a nie unikać. Jednostka została założona w 2005 roku przez policję Strathclyde, która w obliczu rosnącego wskaźnika zabójstw chciała spróbować innego podejścia do walki z przemocą. Pracując we współpracy z Police Scotland i rządem szkockim, SVRU ma na celu powstrzymanie przemocy wszędzie tam, gdzie występuje, poprzez zastosowanie podejścia opartego na terapiach.
William i Kate słyszeli, jak SVRU ściśle współpracuje z Heavy Sound, przedsiębiorstwem społecznym z siedzibą w Edynburgu, aby pomóc młodym ludziom w realizacji ich celów edukacyjnych. Zdobycie umiejętności i kwalifikacji jest kluczowym krokiem w zapewnieniu, że młodzi ludzie nie będą narażeni na przemoc.
Para spotkała się z młodymi ludźmi wspieranymi przez organizację i usłyszała, jak ośrodek zainspirował ich do powrotu do edukacji i kwalifikacji w takich obszarach jak naprawa rowerów czy produkcja muzyki.
Kate także miała okazję wypróbować sprzęt muzyczny. William zażartował „Co to jest? Brzmi jak kot. Bolą mnie uszy!”
Potem nadszedł czas, aby założyć fartuchy i zrobić czapati z grupą Sikh Sanjog, przygotowującą posiłki dla biedniejszych rodzin w Edynburgu. William ujawnił, że nie lubi pikantnego curry, podczas gdy Kate „lubi trochę pikantności”.
Sikh Sanjog został uruchomiony w 1989 i jest jedyną organizacją charytatywną wspierającą rodziny Sikhów w Szkocji. Ich wysiłki w dużej mierze koncentrują się na wspieraniu kobiet ze społeczności Sikhów w integracji z szerszym szkockim społeczeństwem. Za kuchnią kryje się inspirująca historia, podczas lock downu, Sikh Sanjog dostarczał potrzebującym gorące posiłki curry dwa razy w tygodniu.
W Sikh Sanjog księżna spotkała się także z dziećmi, podczas zajęć plastycznych. Sugerowała, aby narysowali tęczę.
KATE MIAŁA NA SOBIE:
żakiet - ZARA
spódnica - Hope Fashion
naszyjnik - Spells of Love
kolczyki - Hamilton & Inches
kopertówka - Métier Roma
szpilki - Gianvito Rossi lub Jimmy Choo
maseczka - Amaia Kids
***
Tego dnia rano, Nursing Now podzieliło się przesłaniem wsparcia od księżnej dla uczczenia niesamowitej pracy pielęgniarek pod koniec kampanii. Co ciekawe, podczas nagrania księżna miała na sobie zestaw Alexandra McQueena, który nosiła także podczas oficjalnej wizyty w Polsce w 2017 r.
Zwykle nie przepadam za wymuszonymi podobieństwami w wyborach modowych, jednak ten strój Kate bardzo przypomina mi kreację Diany z 1992 roku - niebieski kolor, długa plisowana spódnica, marynarka z dwurzędowymi guzikami. Długość marynarki i kolor akcesoriów je różnią, ale poza tym kreacje są łudząco do siebie podobne.
OdpowiedzUsuńKate wygląda pięknie
OdpowiedzUsuńDla mnie stylizacja nie jest ważna - ważne, że się dobrze bawili podczas tych wyjść. Fajnie, że Kate dołączyła do męża :).
OdpowiedzUsuń