Kolejne informacje na temat pary książęcej i ich dzieci!

wtorek, 11 maja 2021

 Kolejna garstka informacji o parze książęcej i ich dzieciach ujrzała światło dzienne! Ze względu na poprawiającą się sytuację związaną z pandemią koronawirusa w Wielkiej Brytanii, ogłoszono oficjalne wyjścia Kate i Williama! Jak podaje Pałac Kensington, odbędą się w drugiej połowie tygodnia. Również nie zabrakło wzmianki o dzieciach księcia i księżnej Cambridge. Więcej w dalszej części posta!

Wizyta Kate i Williama w Coventry Cathedral, 16 stycznia 2018 roku/  Zdjęcie: Jamie Gray

Zaczynamy od najważniejszej informacji - kontynuacji rozmów przeprowadzonych przez księżną a uczestnikami-finalistami biorącymi udział w projekcie Jej Królewskiej Wysokości i National Portrait Gallery - Hold Still. Tym razem Pałac Kensington opublikował telefoniczną konwersację księżnej Kate z dziewczyną o imieniu Romy oraz jej mamą, Niaz. Opowiadały księżnej jak to był dla nich ciężki czas, ponieważ Romy była w ostatniej klasie szkoły średniej więc zależało jej na jak najlepszych wynikach egzaminu końcowego.

Zdjęcie, które zostało wybrane do tejże akcji, przedstawia młodą dziewczynę trzymającą w ręku dokument potwierdzający ukończenie szkoły. Autorką zdjęcia jest jej mama, Niaz. W 2020 roku, z powodu pandemii koronawirusa, odwołano wszystkie publiczne wydarzenia, w tym koncerty, imprezy i studniówki, które są niezwykle ważne dla młodych ludzi kończących szkołę średnią. Wprowadzono również nauczanie zdalne, co także spowodowało odwołanie egzaminów, a uroczyste pożegnania absolwentów odbyły się wirtualnie.

Filmik z przeprowadzonej rozmowy:


********************************************

8 maja na Instagramie pojawiło się nagranie książęcej rodzinki idącej w stronę helikoptera! Prawdopodobnie udali się na krótką wycieczkę, ale nie podano informacji gdzie dokładnie się wybrali. Jak można zobaczyć na poniższym wideo, parze książęcej i ich dzieciom towarzyszył nowy piesek. Nowy pupil - tak jak zmarły przyjaciel rodziny, Lupo - jest rasy cocker spaniel i jest prezentem od wujka, Jamesa Middletona dla książęcego rodzeństwa.

**********************************

7 maja książę William odbył niezapowiedziane wyjście. Po południu spotkał się z profesorem, Ngaire Woods - dziekanem Blavatnik School of Government. Rozmowa odbyła się za pośrednictwem łącza wideo.

*************************************

6 maja księżna Kate, oprócz spotkania związanego z Action on Addiction, również odbyła wyjście związane z Early Years Meeting. Rozmowy przeprowadzone przez Jej Królewską Wysokością miały miejsce w godzinach popołudniowych.

*************************************

W tym tygodniu rozpoczął się Mental Health Awareness Week (potrwa on do 16 maja). Z tej okazji Kate i William odbędą szereg spotkań w hrabstwie West Midlands! Jak podaje Pałac Kensington, powodem jest skupienie się na tym, w jaki sposób natura może pomóc dobrostanowi psychicznemu. Para książęca uda się tam w czwartek, a w piątek będą uczestniczyć w tzw. Mental Health Minute.

***********************************

Tego samego dnia również ogłoszono oficjalne wyjście księcia Williama. Jako prezes The Football Association, weźmie udział w sobotnim meczu piłki nożnej rozegranym pomiędzy Chelsea a Leicester City. Jak podaje Pałac Kensington, wręczy nagrodę zwycięskiej drużynie.

4 komentarze

 1. Dziewczyny... juz trace nadzieje... Nadal nie dostalam odpowiedzi od biura ksieznej Kate, na mój list bez okazji z 11 stycznia, inni dostali juz odpowiedzi na kondolencje po miesiacu, a ja nadal nic :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że to dla Ciebie przykra sytuacja, bo już trochę czasu upłynęło od wysłania listu, a odpowiedzi brak. Niestety zdarzają się też takie sytuacje, że listy nie docierają do odbiorcy z powodu problemów w placówkach pocztowych albo w trakcie transportu do innego kraju (może gdzieś Twój list się zawieruszył). Mimo wszystko poczekaj jeszcze miesiąc. Jeśli odpowiedź nadal nie dotrze to spróbujesz napisać jeszcze raz jeśli będziesz chciała :).

   Usuń
  2. Listy i kartki okolicznościowe przychodzą z ogromnym opóźnieniem. Sama dostałam ostatnią odp. z okazji świąt Bożego Narodzenia (!) jakoś na początku kwietnia :D ale też miałam sytuacje z źle zaadresowanym listem do mnie i tylko dzięki uprzejmości sąsiadów otrzymałam go. W korespondencji z rodzinami królewskim trzeba ogroooomu cierpliwości i grunt to nie zrażać się oraz tak jak zauważyła Julia próbować jeszcze raz ;)

   Usuń