Wizyta Kate i Williama w West Midlands z okazji Mental Health Awareness Week

czwartek, 13 maja 2021

Dziś książę i księżna Cambridge odwiedzili tereny West Midlands, aby tam spotkać się z lokalną społecznością. Powodem tej wizyty jest rozpoczęty na początku tygodnia Mental Health Awareness Week. Polega on na uświadamianiu ludzi jak zdrowie psychiczne jest ważne w ich funkcjonowaniu w codziennym życiu. Kate i William czynnie biorą udział w tego typu przedsięwzięciach, ponieważ sami mieli z tym styczność: William po śmierci swojej matki, księżnej Diany, a Kate - kłopoty ze zdrowiem u jej brata, Jamesa Middletona.

twitter.com/KensingtonRoyal

Więcej informacji na temat Mental Health Awareness Week

Mental Health Awareness Week to ogólnokrajowy tydzień w Wielkiej Brytanii mający na celu podnoszenie świadomości na temat zdrowia psychicznego, organizowany co roku przez Fundację Zdrowia Psychicznego. Tegoroczny temat koncentruje się wokół natury i ważnej roli, jaką może ona odegrać w poprawie samopoczucia psychicznego, a także jego mocy w zapobieganiu lub wspomaganiu powrotu do lepszego dobrostanu.

Embed from Getty Images

Swój dzień rozpoczęli od wizyty w The Way Youth Zone - organizacji charytatywnej prowadzącej zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci i młodzieży w wieku 8-19 lat lub dla dorosłych ze specjalnymi potrzebami do osiągnięcia przez nich 25.roku życia. Są to zajęcia z takich dziedzin jak: wspinaczka skałkowa, sztuka, gotowanie, boks i wiele więcej. 

Embed from Getty Images

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji:

W ramach programu The Anna Freud Centre, partnera charytatywnego Heads Together, którego księżna jest patronką, oceniano dowody dotyczące nowych sposobów poprawy zdrowia psychicznego i dobrostanu młodych ludzi oraz zapobiegania rozwojowi poważnych problemów ze zdrowiem psychicznym. Zawierają odpowiedzi ankietowe od 65 tysięcy dzieci i młodzieży - w tym wielu młodych osób z Wolverhampton, takich jak osoby korzystające ze wsparcia HeadStart - na temat ich zdrowia psychicznego oraz mocnych stron, umiejętności i relacji społecznych, które wspierają ich dobre samopoczucie.

Embed from Getty Images

Ich Królewskie Wysokości zostali powitani przez członków HeadStart. Następnie wzięli udział w zajęciach dotyczących zdrowia psychicznego z uczniami Moreton School oraz Long Knowle Primary School, a także z młodzieżą należącą do The Way. Kolejnym punktem była burza mózgów na temat wpływu natury na dobrostan, który jest głównym tematem Mental Health Awareness Week. Pod koniec wizyty udali się na zewnątrz, żeby wziąć udział w sadzeniu owoców i warzyw.

Embed from Getty Images

Ponadto członkowie The Way mieli okazję zaprezentować swoje własne graffiti na ścianie, które sami zaprojektowali i wykonali. Potem przyszedł czas na piłkę nożną, tenis stołowy oraz łucznictwo. Z tychże atrakcji skorzystała para książęca.

Embed from Getty Images

Drugim przystankiem była wizyta w Huggle Pets, która zajmuje się zapewnianiem jak najwyższej jakości produktów dla zwierząt domowych i wodnych w całej Wielkiej Brytanii. Książę i księżna spotkali się z kameleonem Barbarą oraz świnką morską Gusem. 

Embed from Getty Images

Ponadto Huggle Pets oferuje również terapię dla dzieci w asyście zwierząt, aby pomóc im w działaniu związanym z poprawą samopoczucia. Z tego typu zajęć mogą także skorzystać osoby niepełnosprawne. Również wzięli w nich udział książę i księżna Cambridge.

Embed from Getty Images

Ostatnim punktem dzisiejszego dnia była wizyta w Base25 oferującej usługi mające na celu poprawę życia lokalnej społeczności w wieku od 3 do 25 lat. Jak podaje Pałac Kensington, członkowie tejże organizacji pracują w sposób ,,holistyczny'': dostrzegają osobę i nie traktują jej jako kogoś, kto jest problemem lub jego problemy nie są na tyle ważne, żeby się tym zajmować. Robią to zupełnie odwrotnie - patrzą na nich uwzględniając wiele kwestii i zjawisk w sposób globalny.

Embed from Getty Images

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Catherine Walker

Bluzka - Tory Burch

Spodnie - Jigsaw

Kolczyki - Freya Rose

Bransoletka - Halcyon Days

Szpilki - Emmy London

Kopertówka - Smythson

Embed from Getty Images

Filmiki z wizyty:


JULIA

2 komentarze

  1. Pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale myślę, że lepiej publikować post, gdy jest całkowicie gotowy tzn. gdy jest już tekst i nie trzeba do niego wracać. Rozumiem i doceniam, że chcecie być na świeżo, ale tak łatwo narobić sobie zaległości, na które trudno potem znaleźć czas i chęci. Może lepiej publikować jeden post podsumowujący np. z całego tygodnia z kilkoma wydarzeniami naraz? Nie zrozumcie mnie proszę źle, bo lubię Waszego bloga i nie chcę, żeby znów natłok Was przytłoczył i spowodował zawieszenie. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Spokojnie, rozumiem że masz swoje zdanie i chciałaś się tym z nami podzielić ;) Co do postów z pierwszymi zdjęciami - już Ci tłumaczę dlaczego tak robimy. Otóż od początku prowadzenia bloga mamy zwyczaj publikowania najpierw pierwszych zdjęć ze spotkania, żeby czytelnicy (którzy nie korzystają z serwisów społecznościowych takich jak Twitter, bo tam jest więcej informacji na bieżąco na temat pary książęcej) mogli zobaczyć jak para książęca prezentowała się podczas oficjalnego wyjścia oraz co robili (co można wywnioskować na początku ze zdjęć, a potem z opisu zaktualizowanego posta). Co do Twojej propozycji dotyczącej tygodniowego podsumowania z tych wszystkich wydarzeń - ten pomysł nie jest zły aczkolwiek uważam, że post podsumowujący te 7 dni związane z rodziną z Cambridge byłby wtedy zbyt obszerny. To znaczy zawierałby bardzo dużo informacji (sama pewnie zauważyłaś, że praktycznie codziennie pojawia się coś nowego o rodzince z Cambridge), a nie chciałabym żeby posty były zbyt długie, bo to może zamęczyć czytelnika gdy będzie je czytał :P. Wolałabym pisać oddzielne posty wyjść pary książęcej, ponieważ każde z nich jest na swój sposób wyjątkowe - każde z nich ma jakieś znaczenie. Dlatego chciałabym, żeby czytelnicy skupili się na tym właśnie jednym temacie, z którym wiąże się dane oficjalne wyjście Kate i Williama ;). Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale wytłumaczyłam. Również pozdrawiam ;)

      Usuń