Wizyta księcia Williama w Sporting Chance

wtorek, 12 września 2017

Dziś książę William jako prezes Brytyjskiej Federacji Piłki Nożnej (ang.British Football Association) odwiedził siedzibę Sporting Chance Clinic, która znajduje się w miejscowości Liphook w hrabstwie Hampshire.

WPA Pool/Getty Images Europe

Sporting Chance jest zarejestrowaną brytyjską organizacją, która została założona przez byłego zawodnika drużyny Arsenał Londyn oraz Engielskiej Narodowej Drużyny Piłkarskiej, Tony'ego Adamsa. Obecnie jest także menadżerem angielskiej piłki nożnej. Książę został ciepło powitany przez pomysłodawcę organizacji i razem udali się do budynku.

WPA Pool/Getty Images Europe

Tam Jego Królewska Wysokość miał okazję porozmawiać z niektórymi sportowcami, którzy zmagają się z różnego rodzaju uzależnieniami, przez co musieli zrezygnować ze swojej sportowej kariery. Właśnie głównym zadaniem Sporting Chance jest wsparcie, doradztwo, leczenie oraz opieka nad osobami uprawiającymi aktywność fizyczną.

WPA Pool/Getty Images Europe

Zapewnia także wsparcie osobom, które mają problemy z alkoholizmem, hazardem, różnego rodzaju narkotykami czyli zaburzenie odżywiania. Również do tej kliniki należą ludzie borykające się z ciągłym lękiem czy depresją. Jej celem jest zapewnienie bezpiecznego środowiska, w którym uzależniona osoba może rozpocząć nowe życie z dala od uzależnień lub zachowania, które niszczyło ich rodziny, ich życie sportowe oraz ich samych siebie.

WPA Pool/Getty Images Europe

Książę dowiedział się także w jaki sposób prowadzone są terapie dla sportowców, którzy w dzieciństwie doświadczyli wykorzystania seksualnego. W czasie rozmowy z pacjentami, poznał ich historie oraz dowiedział się w jaki sposób ta organizacja ich wspiera.

WPA Pool/Getty Images Europe

Po zakończonym spotkaniu w Sporting Chance Clinic, udał się do McLaren Automotive. Więcej informacji z tej wizyty będziecie mogli przeczytać w następnym poście.

WPA Pool/Getty Images Europe

Prześlij komentarz