Książę William w Imperial War Museums

czwartek, 28 września 2017

Dzisiaj książę William odwiedził Imperial War Museums, gdzie spotkał się z weteranami II wojny światowej.

Imperial War Museum - Muzeum zostało założone w roku 1917 dla upamiętnienia poległych w czasie I wojny światowej. Otwarcia w 1920 dokonał król Jerzy V. Początkowo mieściło się w budynku Kryształowego Pałacu, który spłonął w 1936 roku. Siedzibę przeniesiono na Lambeth Road w Southwark do budynku pierwotnie pełniącego funkcję szpitala psychiatrycznego. Kolekcja muzeum była uzupełniana w czasie II wojny światowej i w 1953 wystawiane były eksponaty ze wszystkich zbrojnych konfliktów brytyjskich. Muzeum posiada także duża kolekcję nagrań wywiadów ze świadkami wojen i holokaustu. wikipedia


W 2020r. zostanie otwarta nowa, nowoczesna wystawa, o której dowiedział się dzisiaj książę. Na początku William zwiedził część muzeum.


Później spotkał się z Tedem Cordery'em, Johnsonem Harrisonem i Freddim Knollerem, którzy walczyli we francuskim Ruchu Oporu.


Freddie w październiku 1943r. był więziony w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz w Oświęcimiu. Później został wysłany do Monovitz i Bergen-Belsen, skąd został uwolniony przez brytyjskie siły pod koniec wojny.


2 komentarze

  1. Jaki ten William przystojny!

    OdpowiedzUsuń
  2. 12 dni do oficjalnego wyjścia Kate od czasu ogłoszenia ciąży 😊 To wspaniale ze powstalo takie muzeum i nawet po za granicami Polski mówi sie o tym ze to byly niemieckie obozy koncentracyjne a nie polskie. Ciekawe czy juz u Kate widać choc minimalnie brzuszek 😊

    OdpowiedzUsuń