Prywatny sekretarz Williama - Miguel Head

niedziela, 17 września 2017

Kiedyś pisałyśmy o kobiecie w cieniu księżnej, czyli o prywatnej sekretarz Kate >TUTAJ<, dzisiaj dowiecie się trochę więcej o mężczyźnie w cieni księcia, czyli o Miguelu Headzie. 


Miguel Head ma 38 lat, u Kate, Williama pracuje od 2008r. Na początku został zatrudniony jako sekretarz prasowy. Od grudnia 2012r. jest prywatnym sekretarzem księcia. Chodził do szkoły w Bancrofts w Essex. Wychowywał się w Londynie.

Znalezione obrazy dla zapytania Miguel Head

 Wcześniej Head pracował w Ministerstwie Obrony jako Chief Press Officer oraz strategiczny konsultant do spraw komunikacji z Irakiem i Afganistanem, wtedy już współpracował z rodziną królewską -  pełnił rolę łącznika Clarence House z mediami, gdy książę Harry wyjechał na wojnę w 2007r.

photo: E! Online

Jedna z osób z Pałacu powiedziała kiedyś:
"Chcieli kogoś, kto mógłby pomóc im i społeczeństwu. Byli pod wrażeniem w jaki sposób ten facet traktował Harry'ego w Afganistanie i bardzo im się to podobało. Jest zabawny".

photo: People

Wcześniej pracował także dla posła Nicka Clegg'a oraz dla dużej organizacji charytatywnej. 

photo: Women of the Future Awards

Skończył Uniwersytet w Nottingham, gdzie studiował język hiszpański i portugalski, zajmował się także teologią islamistyczną. 

photo: Viral News

Zadania prywatnego sekretarza księcia:
• planowanie kalendarza wyjść Williama
• przekazywanie księciu wiedzy i informacji na temat danej wizyty 
• odbieranie telefonów i prowadzenie oficjalnej korespondencji
• pisanie przemówień 
• spotkania z prasą

 Znalezione obrazy dla zapytania Miguel Head

Z Williamem i Kate był także w Warszawie i wspólnie z dziewczynami stwierdziłyśmy, że był bardzo wesoły i sympatyczny, cały czas się śmiał i do nas uśmiechał :)
photo: Zuza

***
Kto jeszcze nie widział, na kanale pojawił się nowy filmik!
>PRZEJDŹ DO KANAŁ<

7 komentarzy

 1. Szanuje, człowiek, musi być profesjonalista, ciągle się uczy i zdobywa wiedzę na dany temat, by w każdej chwili podpowiadac Williamowi w czasie wizyty. Nawet pisze mu przemówienia i pewnie też musi to robić z ogromnym wyczuciem, by pasowały do stylu Williama i brzmiały naturalnie w ustach ksiecia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Teologia islamistyczna? To w jego przypadku zainteresowanie czy wyznanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej zainteresowanie. Nic o religii jaka wyznaje nie znalazlam, ale wydaje mi sie ze anglikanizm :) poniewaz jest rodowitym anglikiem, ale oczywiscie moge sie mylic.

   Usuń
 3. Może interesuje się teologia islamu, nie ma w tym nic złego, ludzie kończą takie studia, czytają książki, jeżdżą do krajów z większością islamska i nie ma w tym nic dziwnego ani złego. I nawet rodowity Anglik czy Brytyjczyk może być muzułmaninem, to też jest normalne ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To William nie pisze sam przemówień? Szkoda... Wydaje mi się, że nastepca tronu powinien mówić "własnym głosem", oczywiście może skonsultować treść ze specjalistą od jezyka, historii czy polityki, ale jednak sam powinien stworzyć tekst, a nie czytać cudze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem tym faktem zawiedziona trochę. Tymbardziej, że jednak chodził do najlepszych prywatnych szkół, skończył uniwersytet i przygotowuje się do roli króla od dziecka. Powinien umieć sklecić kilka sensownych zdań.

   Usuń
  2. Też mnie to zaskoczyło, myślałam że sam je pisze, tym bardziej, że William jest wykształcony, skończył studia na dobrej uczelni, sama królowa Elżbieta była obecna w dniu zakończenia edukacji Williama, bo jak się nie mylę to skończył studia z wyróżnieniem, a nie potrafi przemówienia napisać, dziwne.

   Usuń