Księżna Kate i fotografia

środa, 6 września 2017

Jak pewnie wiecie, księżna Kate bardzo lubi robić zdjęcia, ponieważ kilka razy już Pałac Kensington opublikował fotografie jej autorstwa. Dzisiaj trochę więcej o jej pasji.Zawsze szuka idealnego momentu, aby nacisnąć spust migawki swojego aparatu. Najbardziej lubi robić zdjęcia swoim dzieciom i rodzinie, ale fotografuje także przyrodę.

Another photograph featured a black-and-white image of an orangutan

Niektórzy tłumaczą, że Pałac publikuje zdjęcia George'a i Charlotte w dniu ich urodzin, które robi Kate, aby nie tracić królewskich pieniędzy, inni twierdzą, że chce się pochwalić, a pozostali, że jak normalna matka, chce uwiecznić wspaniałe chwile. 

Podobny obraz

Zdjęcia, które zostały opublikowane, najczęściej były robione w ich posiadłości w Anmer Hall w Norfolk. 

Znalezione obrazy dla zapytania princess charlotte

Profesjonaliści twierdzą, że księżna naprawdę ma do tego rękę i że jest profesjonalnym amatorem oraz widać, że to jej pasja. 

Podobny obraz

Księżna została nawet mianowana honorowym członkiem Royal Photographic Society, dzięki jej "talentowi i entuzjazmowi". Podobno Kate bardzo się ucieszyła. 

Podobny obraz

Dla zainteresowanych Catherine robi zdjęcia aparatem Canon DSLR, który bierze ze sobą także w zagraniczne podróże. 

Znalezione obrazy dla zapytania duchess kate Canon DSLR

Michael Pritchard powiedział, że księżna od dawna interesuje się fotografią i jej historią. 

Podobny obraz

Można powiedzieć, że Kate pracowała jakiś czas jako fotograf, ponieważ w przeszłości, gdy wspomagała rodziców w ich firmie Party Pieces prowadziła stronę internetową i właśnie robiła zdjęcia nowego asortymentu. 

Podobny obraz

W 2012r. para opublikowała także zdjęcie z ich wizyty na Borneo. Wtedy fotograf Harry Page skomentował, że "technicznie nie są one genialne". 

Despite the praise she received from her photographs of her children, the Duchess' images she published from a trip to Borneo in 2012 had mixed reviews. They included a shot of a misty Mount Kinabalu - the highest point in Borneo at 13,400ft above sea level

Hugo Rittson Thomas, królewski fotograf powiedział, że "Kate mogłaby pracować w tym fachu, ale okoliczności jednak jej nie sprzyjają". 

Podobny obraz

Co sądzicie o zdjęciach autorstwa księżnej? 

8 komentarzy

 1. Czy wiecie jaki dokładnie model Canona dslr ma księżna Kate?

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam oglądać zdjęcia księżnej, są naprawdę świetne :) Może nie jest profesjonalistką, ale jak każdy rodzic chce uwiecznić na zdjęciach swoje pociechy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcia wykonane przez księżna są śliczne ;) Księżna Kate widocznie na ogół ma artystyczne zainteresowania .Odnoszę wrażenie że jest to związane z kierunkiem studiów jaki skończyła :);)
  Natomiast notka jest bardzo interesująca ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcia wykonane przez Kate są cudowne,szczególnie zdiecja Charlotte i George!:-)Świetna notka dziewczyny:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie bardzo cieszy,że z racji urodzin dzieci publikowane są właśnie prywatne zdjęcia autorstwa księżnej,bo są naturalne,pełne ciepła.Właśnie takim cudownym przykładem jest pierwsze oficjalne zdjęcie Charlotte z bratem. Któż jak nie mama uchwyci taką chwilę? Zdjęcia z Borneo może nie są profesjonalna,ale chyba każdy chciałby mieć takie widoki w swoim albumie.Fotografia to piękna i wciągająca pasja,coś z pogranicza sztuki.Ja bym z radością porozmawiała o tym z Kate: )

  OdpowiedzUsuń
 6. Muślę, że Kate robiąc zdjęcia malucho chce, aby były one autentyczne. A dzieci przy matce zachowują się normalnie, nie peszą itp.

  OdpowiedzUsuń
 7. Serio, trochę niewiele tych zdjęć opublikowano, żeby można było ocenić czy księżna faktycznie ma talent. Te które tu widzę są raczej normalne, założę się że wiele z nas ma podobne w swoich rodzinnych albumach. Jeśli to faktycznie jej pasją, może powinnaś pomyśleć o jakiejś wystawie, na przykład charytatywnej. Wtedy faktycznie byłby materiał do oglądania i oceniania :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Miłe, rodzinne zdjęcia :) ale chyba nie można być "profesjonalnym amatorem", to oksymoron. Może "zdolnym" brzmiałoby lepiej.

  OdpowiedzUsuń