Rodzina królewska w samolocie - CIEKAWOSTKI o podróżach

sobota, 30 września 2017

Dzisiaj chciałabym Was zabrać na królewski pokład samolotu, czyli opowiem Wam, jak podróżuje rodzina królewska!!


KOMERCYJNE LINIE LOTNICZE
Rodzina Królewska stara się bardzo oszczędzać - także na zagranicznych podróżach. W 2012r. wydano na to aż 7 milionów dolarów, w 2017r. cena zmniejszyła się do 5,8 mln. Od jakiegoś czasu royalsi zdecydowali się na latanie publicznymi samolotami - wspólnie z innymi ludźmi. Przykładem jest wizyta Kate w Holandii, gdzie udała się i wróciła liniami British Airways. Rok wcześniej książę William do Glasgow poleciał Ryanairem. W maju 2014r. William z Harrym polecieli z Memphis do Dallas samolotem  American Airlines.

photo: DailyMail

BRITISH AIRWAYS
Z tą linią lotniczą rodzina królewska ma podpisany nawet kontrakt, ponieważ royalsi starają się wspierać brytyjskie firmy. Samoloty często są wypożyczane właśnie od nich. Dodatkowo warto wspomnieć, że rodzice księżnej Kate - Carole i Michael, pracowali w BA.

photo: DailyMail

OCHRONA
Oczywiście członkowie BRK mają obowiązek zabrać ze sobą swoich ochroniarzy. Najczęściej podczas krótkich, jednodniowych wyjazdów leci z nimi 7 osób. Podczas dłuższych Royal Tour już 12 + pozostały personel (np. niania, fryzjerka, sekretarze).

photo: Gettyimages

MONOGRAMOWANY BAGAŻ
Ich bagaże są zawsze pakowane bardzo starannie, aby ubrania się nie wygniotły. Sukienki, koszule i garnitury zawsze znajdują się w pokrowcach z monogramami. Każdy dorosły członek rodziny królewskiej podczas oficjalnych podróży pakuje swoje rzeczy właśnie w takie personalizowane pokrowce. Zauważyłam, że Williama są z czerwonym wykończeniem, a Kate z białym.

Znalezione obrazy dla zapytania duchess kate and william plane

PASZPORTY
Jak pewnie większość z Was wie, królowa, jako jedyna Brytyjka nie posiada paszportu (ponieważ ten dokument jest wydawany w jej imieniu). Jednak reszta rodziny królewskiej już je ma i obowiązkowo muszą je mieć przy sobie, gdy udają się za granicę. Co ciekawe, są zobowiązani także przejść przez bramki bezpieczeństwa i służbę celną, jednak odbywa się to o wiele szybciej i łatwiej, bo pomieszczenia są przeznaczone tylko dla nich. Tożsamość Elżbiety II również musi być sprawdzona - wtedy monarchini podaje swoje imię, wiek, adres, narodowość, płeć i miejsce urodzenia.

photo: Gettyimagines

STRÓJ

Każdy z nas do samolotu ubiera się tak, aby było mu wygodnie. Może niektórzy z Was zastanawiają się, czy Kate i William przebierają się w samolocie..? Otóż, nie. Muszą być zawsze elegancko ubrani, czyli w wypadku Kate - sukienka, Williama - garnitur. Leci z nimi personel i nawet jeśli mają z nimi przyjacielskie stosunki, to nadal są na służbie i muszą wyglądać odpowiednio do sprawowanej funkcji.

photo: Gettyimagines
PIELĘGNACJA SKÓRY
Pewnie wszystkie kobiety zdają sobie sprawę, że długie loty przesuszają skórę. Kate musi zawsze wyglądać zdrowo i promiennie, więc podczas podróży nakłada maskę Deborah Mitchell. Gdy samolot zbliża się do lądowania, do akcji wkracza fryzjerka księżnej.

photo: Gettyimagines

KOSZTY
Ile kosztuje taka przykładowa podróż?
(razem z noclegiem i wypłatą personelu):
- tygodniowy wyjazd Williama do Japonii i Chin - 109.000 dolarów,
- podróż Kate i Williama do Nowego Jorku - 26.600 dolarów,
- podróż Harry'ego do Brazylii i Chile - 135.000 dolarów,
- Royal Tour Karola i Camilli do Italii, Rumunii i Austrii - 200.000 dolarów.

Znalezione obrazy dla zapytania duchess kate plane

11 komentarzy

 1. Bardzo ciekawa notatka można wiele się z niej dowiedzieć

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy dostałaś odpowiedź od Letizi???

  OdpowiedzUsuń
 3. Co za ciekawy post ! Super informacje, a o zdecydowanej większości nie wiedziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo interesujące informacje.
  Spodobały mi się pokrowce.Na pewno są bardzo funkcjonalne i takie eleganckie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny post, nie wiem czy same wymyślacie tematy,czy korzystacie z propozycji, ale dobrze Wam idzie wyszukiwanie informacji i tworzenie spójnych notatek.
  Zaskoczyło mnie to, że księżna i książę nie przebierają się w czasie podrozy.
  Pozytywne jest również to, że ich podróże nie wypadają aż tak drogo jak przypuszczałam. Podróż do Nowego Jorku to dość rozsądny koszt biorąc pod uwagę, że to jednak ludzie o innym statusie materialnym.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniały post z wieloma ciekawostkami.
  Zastanawiam się teraz, jak kto jest, że do tej pory nikt nie próbował podszyć się pod królową, skoro nie ma paszportu, a informacje, które podaje na lotnisku z łatwością można znaleźć w internecie - pomijając ochronę i personel, który ją zna, to jakby się tak zastanowić to dziwne, że nikt jej nie pomylił

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa notka:-)
  Dziewczyny bardzo fajne notki publikujecje,skąd bierzecie inspirację;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam pytania czy przyszła Ci odpowiedz od Letizii:-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super notka , bardzo interesująca :);) Dołączam się do pytania po wyżej czy dostałaś juz odpowiedź od Letizi ? :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Swietny post z tym paszportem Królowej to mnie zaskoczyłyście :)
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie zaskoczyło to, że królowa nie ma paszportu i to, że Kate naklada maseczkę w samolocie.

  OdpowiedzUsuń