List księżnej Kate do SportsAid

niedziela, 1 października 2017

27 września Pałac Kensington poinformował, że księżna Kate wystosowała list do organizacji SportsAid, której patronuje od 2013 roku. Powodem wysłania tej wiadomości było rozpoczęcie SportsAid Week, który będzie trwał od 28 września do 3 października.

http://www.sportsaid.org.uk

Na oficjalnej stronie SportsAid można przeczytać, że:

Księżna została patronką SportsAid w 2013 roku. Podczas tylu lat miała okazję spotkać się z wieloma młodymi utalentowanymi sportowcami wspieranych przez organizację oraz olimpijczyków i paraolimpijczyków [...].


A treść listu Jej Królewskiej Wysokości brzmi tak:

Najbardziej utalentowani młodzi sportowcy w Wielkiej Brytanii wykazują wielkie zaangażowanie i poświęcenie, ponieważ dążą do osiągnięcia sportowych sukcesów w naszym kraju w przyszłości. Początki tej podróży są wyzwaniem. Wielu sportowców posiada wykształcenie oraz korzysta ze wsparcia najbliższych, dzięki którym biorą udział w szkoleniach.

dailymail.co.uk

SportsAid wspiera ponad tysiąc sportowców każdego roku z ponad 60 rożnych dyscyplin sportowych, a ja jako patronka, jestem bardzo dumna z faktu, że SportsAid ma wielki wpływ na młodych ludzi w sposób pomocy w zmniejszeniu nacisków na samego siebie a jednocześnie dawanie nadziei i motywacji do kontynuowania swoich ambicji.

twitter.com

Tegoroczny SportsAid Week to kilka ekscytujących dni oraz świetna okazja dla wszystkich, aby pokazać swoje poparcie dla naszego kolejnego pokolenia sportowców.

Tegoroczny SportsAid Week opiera się na akcji #MyMiles, która polega na pokonaniu dystansu co najmniej jednej mili (może to być pływanie, bieganie, a nawet spacer). Następnie osoba biorąca udział publikuje swoje wyzwanie na serwisach społecznościowych oraz wybiera przyjaciela, członka rodziny lub kogoś innego do kontynuowania akcji. 

zimbio.com


7 komentarzy

 1. Fajna ta akcja. Przeniesmy ją na polski grunt! Kto zaczyna? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na polskim gruncie działa już pomoc mierzona kilometrami, polecam, w zeszłym roku wzięłam udział w wyzwaniu i zrobiłam ponad 1000 kilometrów rowerem, a fundacja wpłacała pieniądze osobom z problemami poruszania. Serdecznie polecam akcje ;)

   Usuń
 2. Gdyby nie choroba na pewno uczestniczyłaby w jakiejś akcji,a tak przynajmniej wyraziła w liście swoje poparcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest choroba tylko dolegliwość związana z ciąża to hypermersis gravidum i to u niektórych kobiet sie zdarza podczas ciąży i to nie jest normalne a ciaza to raczej nie choroba

   Usuń
  2. Ale mogą wynikać z choroby, choćby nadczynności tarczycy.

   Usuń
 3. Patrzę na zdjęcia...lubię ten jej zestaw spodnie, bluzka w paski i marynarka. Chociaż na ostatnim zdjęciu widać, że uprawianie sportu w tym ubraniu może spowodować nadmierne odsłonięcie ciała. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. No to odliczamy dni do oficjalnego wyjścia Kate od czasu ogłoszenia ciąży już tylko 9 dni 😊

  OdpowiedzUsuń