Relacje Królowej z Williamem

czwartek, 19 października 2017

Królowa Elżbieta ma czworo dzieci, ośmioro wnucząt i pięcioro prawnucząt (niedługo sześcioro :)). Kto jest jednak jej ulubieńcem?Monarchini była oschłą i zimną matką, jednak podobno czym była starsza, tym bardziej zaczęła poświęcać się rodzinie. Królowa musiała się radykalnie zmienić, ponieważ wszystkie wnuki potwierdzają, że jest wspaniałą babcią.

photo: The Singapore Women's Weekly

Od lat mówi się, że najlepszy kontakt Królowa Elżbieta II ma ze swoją wnuczką Zarą Tindall (córką księżniczki Anny) i wnukami - księciem Williamem i Harrym.

photo: Pinterest

Od samego początku Królową i księcia Williama łączyła szczególna, silna więź, ponieważ Elżbieta zdawała sobie sprawę, że będzie musiała go przygotować do roli przyszłego króla. Najbardziej zbliżyli się jednak do siebie po śmierci Diany - mówi się, że wtedy Monarchini była największym wsparciem dla braci. 

photo: Hello!

Podczas gdy William przebywał w Eton, w niedzielne popołudnia zawsze odwiedzał swoją babcię, aby wspólnie z nią wypić herbatkę i pogawędzić w Zamku Windsor. 

photo: Woman's Own

Królowa szczególnie podziwia Williama, ponieważ bardzo angażuje się w życie rodzinne, dodatkowo pracował jako pilot, służył w wojsku i wykonuje wiele oficjalnych obowiązków.

photo: Today Show

Podobno Elżbieta sama namawiała księcia, gdy urodziły się jego dzieci, aby w pełni poświęcił się rodzinie - póki jeszcze może. Duchowny, który jest blisko rodziny królewskiej zdradził, że "Królowa bardzo chce mu pomagać jak tylko może".

photo: honey.nine.com.au

Monarchini nie miała także nic przeciwko, aby małżeństwo zamieszkało w wiejskiej rezydencji w Norfolk. Była jak najbardziej za, ponieważ sądziła, że nie będą przez to musieli być wystawieni na widok publiczny, tylko w spokoju i ciszy wychowają swoje dzieci.

photo: honey.nine.com.au

Książę William wielokrotnie powtarza, że babcia odgrywa bardzo ważną rolę w jego życiu. To jej się radzi, wzajemnie się wspierają oraz często odwiedzają i piją razem popołudniową herbatkę.

photo: BBC

William o swojej babci:
"Gdy Królowa powie 'dobra robota' - to bardzo dużo dla mnie znaczy."
"Zawsze pamiętam o szacunku dla mojej babci, która zrobiła dla mnie tak wiele."
"Gdy dorastasz, pamiętaj, nigdy nie zadzieraj z babcią."

4 komentarze

 1. Widać po nich, że naprawdę się lubią. :-) Z drugiej strony Elżbieta II budzi respekt. Sądzę, że nawet w czasie prywatnych spotkań William nie zapomina,że to królowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia Williama i Królowej są prześliczne, widać na nich, jak dobry mają kontakt :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa notka ;) Nie wiedziałam że królowa ma dobry stosunek Zarą .Ciekawa jestem jaki stosunek ma z Beatricze i Eugenie ?
  Pytanie z innej beczki przyszła Ci już jakas krolewska odpowiedz ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę,że świetnie się rozumieją.
  Babcia jest dla niego taką mentorką,wyrocznią, a jednak także łagodna jak to babcia,na więcej pozwalająca.

  OdpowiedzUsuń