Pokrewieństwo rodziny królewskiej z celebrytami

piątek, 13 października 2017

Czy wiesz że, niektórzy celebryci są spokrewnieni z rodziną królewską? Zobaczcie sami!KATE i WILLIAM
Okazało się, że księżna Kate i książę William również są ze sobą spokrewnieni. Sir Thomas Fairfax, który żył na przełomie XV i XVI wieku, miał 6 synów i 6 córek.  Najstarszy syn, Nicholas, jest przodkiem księcia Williama (od strony Spencerów).  Miał on brata bliźniaka - Williama - który jest przodkiem księżnej Kate.


KATE/WILLIAM i ELLEN DEGENERES
Według  New England Genealogical Society, dzięki Sir Thomasowi Fairfaxowi księżna Kate i William są spokrewnieni z amerykańską scenarzystką i aktorką Ellen DeGeneres - są kuzynkami w 15. pokoleniu.  Przodkiem Ellen DeGeneres jest (tak jak w przypadku Williama) Nicholas Fairfax. Nicholas miał córkę Margaret, która jest przodkinią księcia Williama oraz Mary Fairfax, która jest spokrewniona z Ellen.  Gdy urodził się George, DeGeneres na swoim Twitterze napisała "To chłopiec! Gratulację dla mojej kuzynki Kate i przyszłego króla Anglii!"


KRÓLOWA ELŻBIETA i JOHNNY DEPP
Królowa ma bardzo sławnego kuzyna! Jest nim Johnny Depp, którego myślę, że nie trzeba nikomu przedstawiać. Są kuzynostwem w 20. pokoleniu - mieli wspólnego (18 razy pra)dziadka. 


KRÓL EDWARD II i JAKE I MAGGIE GYLLENHAAL
Rodzeństwo Gyllenhaalów również ma królewskie korzenie! Otóż od strony ojca są spokrewnieni z królem Edwardem II, który panował w latach 1327 - 1377.


KRÓL EDWARD II i HILARY DUFF
Przodkiem słynnej aktorki i piosenkarki Hilary Duff także był król Edward III. Duff jest jego prawnuczką z 10. pokolenia, co jest równoznaczne z tym, że z królową Elżbietą II są kuzynkami w 18. pokoleniu. 


KRÓL EDWARD II i MICHAEL DOUGLAS
Król Edward III miał aż pięcioro dzieci, dlatego jest przodkiem wielu Brytyjczyków. Aktor Michael Douglas jest kuzynem królowej Elżbiety II w 19. pokoleniu.


KRÓL EDWARD I i UMA THURMAN
Edward Długonogi, czyli król Edward I, rządził w latach 1272 - 1307. Jest pradziadkiem amerykańskiej aktorki Umy Thurman w 21. pokoleniu.


KRÓL HENRYK II i BRAD PITT
Król Henryk II rządził w Anglii od 1154 r. do 1189 r. Czy wiesz, że słynny aktor Brad Pitt jest jego prawnukiem w 25. pokoleniu?


KRÓL HENRYK II i PARIS HILTON
Amerykańska modelka Paris Hilton także jest spokrewniona z królem Henrykiem II od strony swojego ojca.


KRÓL JAN i TOM HANKS
Aktor Tom Hanks jest spokrewniony (od strony ojca) z królem Janem, zwanym Janem bez Ziemi, który panował od 1199 r. do 1216 r.


KRÓL HENRYK VII i HUGH GRANT
Aktor Hugh Grant jest spokrewniony od strony matki z królem Henrykiem VII z dynastii Tudorów, panującym od 1485 r. do 1509 r.

7 komentarzy

 1. Ciekawa notatka😀

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy post. Otrzymałam wczoraj odpowiedź od Księcia William i Księżnej Kate czekałam na odpowiedź tylko dwa tygodnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. O tym że William i Kate są spokrewnieni kiedyś czytałam ale żeby królowa i Paris Hilton to mnie totalnie zaskoczyło kolejny świetny post
  Pozdrawiam Ewa

  OdpowiedzUsuń
 4. Na dobrą sprawę wszyscy jesteśmy kuzynami od Adama i Ewy :)
  Czytałam kilka lat temu,że Kate miała wspólnych przodków z Jane Austen.

  OdpowiedzUsuń
 5. Haha dobre..nawet podobni :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna notka. Choć przypuszczam, że większość Europejczyków jest spokrewniona z którąś z monarchii.;)

  OdpowiedzUsuń