W oczekiwaniu na trzecie Royal Baby część 1 - Imiona

piątek, 20 października 2017

Zgodnie z życzeniem pewnej anonimowej osoby, postanowiłyśmy zrobić cykl dotyczący trzeciego dziecka Kate i Williama, które ma przyjść na świat wiosną przyszłego roku! Tego typu notki będą się pojawiać co miesiąc. Dziś zajmiemy się spekulacjami na temat imion Royal Baby 3!

Zdjęcie: dailymail.co.uk

Pałac Kensington oficjalnie ogłosił trzecią ciążę księżnej dokładnie 4 września 2017 roku w godzinach popołudniowych. Potwierdzono także, że księżna jest już w drugim trymestrze ciąży. Na razie wiemy tylko tyle, że trzecie royal baby pojawi się na świecie w kwietniu 2018 roku! Ponieważ do porodu jeszcze daleko, dziś zajmiemy się spekulacjami co do jego imion.

zimbio.com
Nie jest tajemnicą, że para książęca stawia na nowoczesność, lecz w przypadku księcia George'a zdecydowali się na bardziej doniosłe imię ze względu na to, że kiedyś ich pierworodny zasiądzie na tronie Zjednoczonego Królestwa! Przy Charlotte było już swobodniej, a przy trzecim dziecku - zapewne będzie jeszcze bardziej na luzie. Dlatego myślimy, że w tym przypadku para książęca może zaszaleć i wybrać bardziej nowoczesne imię, które będzie się wyróżniać w rodzinie królewskiej.

independent.co.uk

W Internecie już pojawiają się propozycje imion, które prawdopodobnie będzie nosić trzecia pociecha Kate i Williama (powstają już nawet zakłady!). Oto one:

Chłopiec: Arthur, Alexander, Albert, Philip, Henry, Charles, Thomas, Jack, Edmund, Richard, David
Dziewczynka: Alice, Victoria, Alexandra, Elizabeth, Grace, Mary, Diana, Margaret

Daily Express

Mówi się także, że tak jak w przypadku starszego rodzeństwa, otrzyma trzy imiona. Spekuluje się, że jak urodzi się dziewczynka, rodzice nadadzą jej na drugie lub trzecie imię Carole (imię mamy Kate), a ponieważ Charlotte ma trzecie imię matki Williama, to zapewne w przypadku trzeciego potomstwa, wybiorą coś z rodziców Kate.W przypadku synka, jako drugie lub trzecie imię mogą się zdecydować na imię Michael (imię taty księżnej), James (imię brata księżnej) albo nawet Ronald (ku pamięci dziadka Kate). Mogą również brnąć w rodzinę Williama (Philip - dziadek Williama, Edward i Andrew - wujkowie Williama).

Daily Express

Ze względu na tę okazję, również z Zuzą postanowiłyśmy podać swoje propozycje imion:

Julia
Chłopiec: Arthur Edmund Philip
Dziewczynka: Alice Margaret Grace

Zuza
Jakiś czas temu nagrałam o tym filmik:
Chłopiec: Arthur Philip Michael
Dziewczynka: Victoria Carole Alice


Również podjęłyśmy decyzję o zrobieniu ankiety, która czeka już na Was po prawej stronie bloga. Ciekawe jesteśmy, które imię wygra ;). Natomiast w przypadku Waszych pomysłów na inne imiona, możecie swoje propozycje pisać w komentarzach.

18 komentarzy

 1. Podano, że dziecko urodzi się w kwietniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, notka została zrobiona kilka dni wcześniej przed ogłoszeniem miesiąca w którym się urodzi. Poprawię wieczorem jak wrócę do domu :D

   Usuń
 2. Moim zadaniem pod uwagę trzeba też brać Olivie

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi podoba się David,Thomas Alexander i Andrew z tych wymieniony a dla dziewczynki to nie wiem. Ładnie brzmi Diana ale Charlotte juz ma więc mysle że dadzą inne

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę,że nie tylko mi marzy się Alice i Arthur:)
  Arthur Peter(imię dziadka Kate,który służył w RAF-ie i zmarł przed ogłoszeniem zaręczyn)Philip
  Alice Victoria Mary lub Victoria Mary Alice

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja typuje Alice, Olivia, Victoria i Eleonora

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny pomysł na notkę co miesiąc. Jeszcze pół roku dzieli nas od tego cudownego momentu. Myślę,że tym razem dziecko nie "spóźni się" tak bardzo i urodzi się do końca kwietnia. Co do imion, przy Charlotte obstawiałam Victorię i teraz chyba też tak będzie. Alice też jest bardzo ładne. A chłopiec..Cóż Arthur jest najładniejszym z obstawianych jako pierwsze. Philip jako drugie również jest świetne tym bardziej,że George również ma jedno z imion po tacie(Louis),a Philip to drugie imię Williama. Myślę też o Charlesie lub Davidzie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ankieta pojawi się wieczorem ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziewczynkę typuję jako Victoria Mary Frances, a chłopca David Charles Philip :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cieszę się że zrobiliście taką notkę, a co do imion moje propozycję to Charles William Michael lub Arthur William Harry, a dziewczynka Alice Victoria Carole; Victoria Margaret Carole. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie najbardziej podoba mi się Alexander, bo jest dostojne, a jednocześnie można nowocześnie je skracać Alex. Dla dziewczynki Margaret ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Philip Michael Charles
  Victoria Catherine Mary
  lub
  Philip James Henry
  Alice Catherine Frances

  OdpowiedzUsuń
 12. Alice Victoria Carole
  Arthur Philip Michael

  OdpowiedzUsuń
 13. Myslę ze Albert jest prawdopodobne- tak na imie mial ojciec Elżbiety II. Dawid-czyli abdykujacy Edward VII- wykluczone:))

  OdpowiedzUsuń
 14. Isabella Victoria Catherine
  Louis William Henry

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja czuje ze dziewczynka to bedzie Alexandra

  OdpowiedzUsuń
 16. Dla chłopca Arthur Peter Philip, a dla dziewczynki Alexandra Carole Mary.

  OdpowiedzUsuń