Pierwszy dzień księcia George'a w szkole! + oficjalne zdjęcie

czwartek, 7 września 2017

Dzisiaj książę George pierwszy raz poszedł do szkoły!Małego Księcia odprowadził tylko tata, ponieważ Kate nadal bardzo źle się czuje i nie mogła dzisiaj osobiście odprowadzić George'a do szkoły, choć podobno bardzo tego żałuje.Od dziś, książę George oficjalnie jest uczniem szkoły Thomas's Battersea. Przed wejściem do budynku przywitała ich sama pani dyrektor.

George will be given the space to find himself and have confidence to be himself, his school has said

To nie jedyny, nowy członek z rodziny królewskiej w tej szkole! Dzisiaj naukę rozpoczęła tutaj także Maud Windsor, czyli córka Lorda i Lady Frederick Windsor.

William and Kate, when she is feeling better, will try to do the school run as often as possible for their son, whose sister is also likely to attend the school

Wieczorem Pałac Kensington opublikował także oficjalne zdjęcie, które zostało zrobione tuż przed udaniem się do szkoły. Księżna i książę podziękowali także za życzenia, które ludzie składają i przesyłają Małemu Księciu z okazji rozpoczęcia nauki.Na kanale pojawił się także nowy filmik!>PRZEJDŹ DO KANAŁU<25 komentarzy

 1. Nie zazdroszczę nauczycielom z tej szkoły. To musi być niełatwe, uczyć swojego przyszłego króla :-). Ciekawe, czy Kate i William będą chodzić na wywiadowki... ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością George nie będzie wyjątkowo traktowany z racji tego kim jest. Szkoła jest szkołą niezależnie od tego jak bardzo "prestiżowa". Nauczyciele są na to przygotowani

   Usuń
 2. Szkoda że zabrakło Kate, ale przełożenie pierwszego dnia księcia w szkole na poniedziałek pewnie nic by nie zmieniło i Kate też by źle się czuła, dlatego George poszedł do szkoły tak jak było ustalone. Ale na pewno Charlotte zaprowadzi do szkoły :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę nawet sobie wyobrazić, jak czuje się Kate. Na pewno chciała być dzisiaj w tym ważnym dniu ze swoim synkiem, ale w pełni rozumiem jej decyzję. Skoro nie mogła się dzisiaj pojawić, to najwidoczniej nudności dały jej się we znaki.
  George to już taki duży chłopiec, a ja wciąż pamiętam ten dzień kiedy się urodził. Niemożliwe, że minęło już 4 lata! Na pewno pierwszy dzień w szkole był dla niego stresujący, ale już wkrótce znajdzie bliskich kolegów i wiele rzeczy się nauczy. Dla każdego dziecka to niesamowita frajda uczyć się i odkrywać nowe rzeczy.
  Marzy mi się też oficjalne zdjęcie z dzisiejszego dnia, ale chyba nie ma na nie szans.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kate musi naprawdę czuć się źle skoro nie dała radę odprowadzaić synka do szkoły. Na pewno miała nadzieję i chęci do ostatniej chwili,ale dobrze,że z tego powodu nie odwołali szkoły George. To lekcja odpowiedzialności, samodzielności i pokazania,że choć jest księciem to obowiązują go te same zasady i terminy.Życzę księżnej,żeby jak najszybciej skończył się ten etap choroby. Nie wyobrażam sobie co musi przeżywać każdego dnia,każdy wie,że po jednym dniu wirusa,zatrucia z wymiotami jesteśmy kompletnie wyczerpani.A Kate przechodzi przez to po raz trzeci dla dziecka.Podziwiam ją jako matkę.
  Miło,że George będzie miał znajomą twarz,kuzynkę w szkole. Przyszły król Anglii zaczął swoją edukacyjną ścieżkę! :)Słodki: )

  OdpowiedzUsuń
 5. Ślicznie George wygląda w tym szkolnym mundurku :);)Słodziak :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy któraś z was dziewczyny wysyłała życzenia małemu księciu z okazji pojscia do szkoły?

  OdpowiedzUsuń
 7. Pani dyrektor ładnie ubrana:) to musi być wielkie przeżycie dla Georga ☺

  OdpowiedzUsuń
 8. George wyglądał na trochę zdenerwowanego, aż przez chwilę zrobiło mi się go żal, ale w sumie nie ma się co dziwić, to jego wielki dzień. Mam nadzieję, że wszystko poszło dobrze. Wprost nie mogę uwierzyć, że jest już taki duży!
  Kate musiała być naprawdę przygnębiona i rozgoryczona, że zabrakło jej na tak ważnym dniu, życzę jej, aby jak najszybciej wróciła do zdrowia

  OdpowiedzUsuń
 9. Oficjalne zdjęcie jest śliczne ♥

  OdpowiedzUsuń
 10. Kate naprawdę musi źle znosić początki ciąży skoro nie wzięła udziału w tak ważnym wydarzeniu dla niej jako rodzica,a ludzie i tak będę jej zarzucać, ze teraz będzie miała mało wystąpień publicznych. Oficjalne zdjęcie jest bardzo ładne, George jaki zadowolony :)

  OdpowiedzUsuń
 11. A dla mnie te oczekiwania, aby dzieci ich były traktowane jak wszystkie inne jest fałszem,skoro ubiorem podkreślają jego pochodzenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W szkole nie będzie z tym problemu, bo będzie miał zawsze na sobie ubrany ,,mundurek" tak samo jak wszyscy :)

   Usuń
 12. Notka świetna jak zwykle. Filmik super, thank you for sharing.
  Jedno ale: nie z okazji zaczęcia ale chyba powinno być rozpoczęcia.
  Beata

  OdpowiedzUsuń
 13. Obejrzałam Twój film jeszcze raz i juz wiem, kogo mi przypominasz ta maniera w głosie. Brzmisz trochę jak Arlena Witt :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Dlaczego George poszedł do szkoły w wieku 4 lat? Ponoć szkoła podstawowa w Anglii jest od 5 lat
  po prostu go wysłali wcześniej? czy jest jakiś inny powód?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W uk można posłać już 4 letnie dziecko do tzw. Reception Class przy Primary School, to jest coś typu nasza polska "zerówka".

   Usuń
  2. yhm dzięki za odp :) mega wcześnie się ta edukacja zaczyna ale ma to sens za dziecka umysł dużo chłonie, a u nas afera jak sześciolatek ma iść do szkoły ;)

   Usuń
  3. W Anglii te szkoly wygladaja inaczej niz nasze. To takie bardziej przedszkole w wieku 4 lat, stawiaja glownie na sport i zabawe. Przynajmniej tak bylo w szkole moich kuzynow ;).

   Usuń
 15. George jest uroczy. To prawda, że Pippa jest w ciąży?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie, a na pewno nie potwierdził tego faktu jakiś godny zaufania portal, czy osoba. Teraz będą spekulacje, ponieważ media koniecznie chcą, aby siostry razem były w ciąży, bo to przynosi im podwójną popularność :)

   Usuń
  2. Dzięki :-)

   Usuń