William i Harry na spotkaniu z przedstawicielami Metropolitan Police w Pałacu Kensington

wtorek, 13 marca 2018

Dziś książę William i książę Harry odbyli niezapowiedziane wyjście. Tego dnia odbyło się The Met Excellence Awards, które działa dokładnie od ubiegłego roku. Nie zabrakło także spotkań z tegorocznymi zwycięzcami, ale o tym już w dalszej części posta!

WPA Pool/Getty Images Europe

The Met Excellence Awards to coroczna uroczystość, podczas której nagradzani są członkowie Metropolitan Police - niezależnie od tego czy to będą oficerowie, pracownicy czy wolontariusze. Co ciekawe, zainteresowani mogli wziąć udział w głosowaniu online.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Aby pomóc im podjąć decyzję, nominowani do tegorocznych nagród mieli okazję nagrać kilkuminutowe filmiki, w którym przedstawili swoje najlepsze strony, jakie są ich zadania w wykonywanym przez nim zawodzie oraz w jaki sposób pomogli innym.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Podczas spotkania, królewscy książęta dowiedzieli się więcej na temat inspirującej pracy, odwagi i poświęcenia przez oficerów, pracowników, a także wolontariuszy pracujących dla Metropolitan Police, którzy poświęcili swój czas na utrzymywanie bezpieczeństwa w Londynie.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Obecnie zadanie Metropolitan Police dotyczące ochrony Londynu przed niebezpieczeństwem niestety nie należy do łatwych. Obecnie Wielka Brytania jest jednym z najbardziej zagrożonych krajów w kwestii zamachu terrorystycznego. Do ataków doszło m.in w stolicy Wielkiej Brytanii (m.in na moście Westminsterskim czy London Bridge), w Glasgow oraz w Manchesterze itp.

WPA Pool/Getty Images Europe

Mieli okazję porozmawiać z komisarzem Metropolitan Police, Cressidą Dick oraz komendantem policji, Stuartem Cundyem.

 WPA Pool / Getty Images Europe

Również mieli zaszczyt zamienić parę słów z Shaunem Cartwrightem, który odebrał tegoroczną nagrodę za wybitne zasługi w imieniu byłego kolegi z zespołu, Keitha Palmera, który zmarł tragicznie 22 marca 2017 roku podczas zamachu terrorystycznego na Westminster Bridge

Bromley Times

A na sam koniec ciekawostka - w czasie spotkania książę powiedział kilka słów na temat księcia George'a. Powiedział, że ma obecnie obsesję na punkcie zabawek, a szczególnie na policyjne radiowozy. Aż się przypomina wizyta księcia Williama w Finlandii, kiedy wręczył Świętemu Mikołajowi list jego synka, w którym zażyczył sobie małe autko policyjne ;).

https://twitter.com/KensingtonRoyal


6 komentarzy

 1. Panowie jak to panowie. Wyglądają dobrze i wiele więcej powiedzieć się nie da.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może dziewczyny zbliżyły byście nam na czym takie spotkania polegają, jaki jest ich cel widzę, że będziecie aktualizowały w weekend to może dobrze by było opisać. Bo pod postami o Williamie nie ma zwykle komentarzy bo cóż on w sukienkach i plaszczykach nie chodzi, a widzę że to chyba większą uwagę przyciąga. A może jak by więcej pisać o celach takich spotkań jak wyglądają dokładnie to może będzie to wzbudzało większe zainteresowanie. Bo, aż szkoda Williama i przykre, że w dzisiejszych czasach jest taka powierzchowność.

   Usuń
 2. Podobno William wyjawił, że George uwielbia wszelkie rzeczy, zabawki związane z policją. Przypomniał mi się ten list do św. Mikołaja, w którym prosił o radiowóz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mogę dodać,że Harry bardzo poważny.A William z łysiną nie wygląda tak najgorzej -grunt,że podchodzi do tego z dystansem: )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za chwilę Harry będzie miał taką łysinkę, bo już powoli zaczyna łysieć :( ale przynajmniej ma brodę :D

   Usuń
 4. Wyjścia Panów nie wzbudzają wiele emocji ;) baby jak to baby najwięcej lubią sobie popisać o ciuszkach ;)
  a faktycznie William i Harry robią wiele dobrego i warto o tym napisać

  OdpowiedzUsuń