Księżna Kate z wizytą w Pegasus Primary School

wtorek, 6 marca 2018

Dzisiaj księżna Kate odwiedziła Pegasus Primary School w Oksfordzie, aby dowiedzieć się więcej o pracy organizacji charytatywnej Family Links.


Family Links uważa, że zdrowie emocjonalne jest prawem człowieka i że jest podstawą osiągnięcia szczęścia. Kate podczas tej wizyty zobaczyła, jak Family Links współpracuje ze szkołami w całym kraju i wspiera zdrowie psychiczne oraz dobre samopoczucie zarówno dzieci, jak i rodziców, z naciskiem na wczesną interwencję.

The Duchess of Cambridge arrives for a visit to Pegasus Primary School in Oxford to learn about the work of the charity Family Links

W zeszłym tygodniu na Forum Królewskiej Fundacji, Kate ujawniła, że zamierza nadal koncentrować się na aspekcie zdrowia psychicznego.

Kate previously wore the purse-friendly coat from high street maternity brand JoJo Maman Bébé when she visited the Downton Abbey set in 2015

Na początku księżna przywitała się z nauczycielami, pracownikami i dziewięciomiesięczną Tilly.


Nowy program organizacji - Nurturing Programme ma na celu pomóc dorosłym zrozumieć i zarządzać uczuciami oraz zachowaniami, a także stać się bardziej pozytywnymi i opiekuńczymi w ich relacjach z dziećmi i sobą nawzajem. Amerykański psycholog dziecięcy, dr Stephen J Bavolek opracował ten program w latach 70. XX wieku. Bavolek badał dysfunkcyjne i obraźliwe interakcje rodzinne; zidentyfikował destrukcyjne wzorce zachowań rodziców i opracował Program Opiekuńczości, aby temu przeciwdziałać. Jako budulec emocjonalnego zdrowia i umiejętności relacji, program wykorzystuje Cztery Zasady; samoświadomość, oczekiwanie, pozytywna dyscyplina i empatia.

Thrifty Kate recycled a £69 cream maternity coat from high street brand JoJo Maman Bebe's 'princess' line for a visit to the Pegasus Primary School in Oxford

Podczas wizyty, księżna spotkała się z rodzicami i dowiedziała się więcej o tym, jak ich rodziny pokonywały trudności, dzięki wsparciu Family Links.

The royal is visiting the school to meet with parents and staff to find out more about how it works closely with the charity Family Links 

Kate porozmawiała także z uczniami, którzy brali udział w sesji Circle Time", która zachęca dzieci do dzielenia się swoimi przemyśleniami, w tym, na temat wspierania kolegów z klasy, jeśli mają trudną sytuację rodzinną lub radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami.

Kate sat down with youngsters to hear how their 'circle time' group discussion helps them to open up about their emotions 

Na koniec spotkania, księżna wzięła udział w dyskusji na temat znaczenia wspierania rodzin podczas wczesnych lat życia dziecka.Przed wyjazdem Kate otrzymała specjalny prezent dla George'a, Charlotte i ich młodszego brata lub młodszej siostry.

The Duchess was presented with a touching memento of the visit

KATE MIAŁA NA SOBIE:
płaszczyk - JoJo Maman Bebe (nosiła także podczas ciąży z Charlotte)
kolczyki - Kiki McDonough
kopertówka - Emmy

The Duchess of Cambridge arrives for a visit to Pegasus Primary School in Oxford to learn about the work of the charity Family Links

11 komentarzy

 1. Jaki slodziak, na drugim zdjęciu u mamy na kolanach. :-*

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejne Recykling z ciąży z Charlotte prosze bardzo

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam, że Kate mogłaby lekko rozjaśnić włosy. Wyglądałaby młodziej i promienniej:) Pamiętam, że już kiedyś miała przez chwilę odcień bardzo jasnego brązu, wpadającego w nuty orzecha laskowego i prezentowała się dość korzystnie:) Płaszczyk niestety mocno nietrafiony.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że poszła odwiedzić kolejna szkołę może dzieci miały radość, a ona znów poszła w łatwy i przyjemny dla sobie temat. Stylizacja Kate jak i sama Kate nudna a płaszczyk źle współgra z jej sylwetka lepiej wyglądał by nie zapinany płaszcz o prostym kroju a pod nim sukienka. Taki płaszcz na żadnej kobiecie w ciazy nie będzie leżał dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 5. mam pytanie: czy księżna i inne Panie chodzą teraz z gołymi nogami? bo nie widać pończoch, rajstop itd..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem do końca pewna, ale chyba tak. Albo po prostu dobierają rajstopy pod kolor ich karnacji tak, żeby nie było ich aż tak widać. Ciężko stwierdzić ;).

   Usuń
  2. Myślę, że na pewno noszą :) Damom nie wypada nie nosić rajstop. Nawet latem, mogliśmy to zauważyć jak zdejmowała szpilki :)

   Usuń
 6. Widzę na zdjęciach, że pogoda w UK się poprawiła. Zniknął śnieg, za to pochmurne niebo, podobnie jak w Polsce...

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie wizyty z dziećmi są chyba najprzyjemniejsze i dla księżnej i dla rodzin.Pewnie jednak dla tych fundacji to ogromny stres,połączony z tygodniowymi przygotowaniami,aby jak najlepiej wypaść. Przecież z taką królewską wizytą łączy się zainteresowanie mediów,a jeśli wszystko pójdzie dobrze może też darczyńców i sponsorów.Dlatego takie odwiedziny muszą być starannie planowane i wybierane.

  OdpowiedzUsuń
 8. Styl Kate w tej ciąży jest słaby w porównaniu do pierwszej ciąży gdzie miała tyle świetnych stylizacji, ciekawe z czym to jest związane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie teraz jakoś nie zachwyca, może zmęczenie to w sumie 3 ciąża, albo Kate chciała spróbować innego stylu bo teraz było pare stylizacji, których raczej wcześniej by nie założyła. Może po rozwiązaniu będzie lepiej myśle, że zaskoczy nas jakaś super stylizacja na ślubie Harego.

   Usuń