Księżna Kate na sympozjum

środa, 21 marca 2018

Dzisiaj księżna Kate przybyła do Royal Society of Medicine w Londynie, aby wziąć udział w sympozjum, na którym omawiane były sposoby pomocy dzieciom, aby stały się odporniejsze w późniejszym okresie życia.
Spotkanie zostało zorganizowane w imieniu księżnej przez The Royal Foundation. Zaproszeni zostali eksperci i organizacje charytatywne, które promują temat wczesnej interwencji, aby pomagać dzieciom prowadzić zdrowy tryb życia, w ten sposób chcą uniknąć poważnych problemów i powikłań, które często pojawiają się dopiero w wieku dojrzewania lub w życiu dorosłym.

Looks familiar? The Duchess seemed to have taken inspiration from a fashion icon in her green outfit

Księżna od dawna, w ramach swojego zaangażowania interesuje się tematem zdrowia dzieci.

The Duchess received a warm welcome from Sir Simon Wessely (left), president of the Royal Society of Medicine, Lorraine Heggessey, chief executive of the Royal Foundation and Peter Fonagy, chief executive of the Anna Freud Centre

Sympozjum przewodniczył Prezydent Królewskiego Towarzystwa Medycyny i Profesor Psychiatrii w King's College w Londynie - Sir Simon Wessely. Poruszone zostały tematy takie jak: opieka perinatalna, zdrowie psychiczne matki i noworodka; wsparcie i porady dla rodziców; i programy promujące zdrowie dzieci dla szkół i wychowawców.

Pregnant Kate was seen placing a hand on her protruding tummy as she left the event in London

Podczas sympozjum głos zabrało kilkoro ekspertów, naukowców i przedstawicieli organizacji charytatywnych. Także Kate wygłosiła mowę:

Gdy rozglądam się po tym pomieszczeniu, widzę przyjaciół z wielu różnych sektorów: przyjaciół, którzy podzielili się ze mną swoją wiedzą i którzy cierpliwie odpowiedzieli na moje pytania, podczas gdy ja ich przesłuchiwałam, starając się poznać ten złożony zakres zagadnień.
Koledzy akademiccy, którzy pokazali mi przełomowe badania przyczyn depresji okołoporodowej i poporodowej oraz jak radzą sobie z tym problemem w klinice; Ci, których odwiedzałam przez lata, którzy pomagają rodzinom i są dla nich niezbędnym wsparciem; i inne wspaniałe organizacje, które zrobiły tak wiele, aby poprawić zdrowie emocjonalnego dzieci w szkołach.
Mogłabym wymienić tak wielu z was, jestem wam bardzo wdzięczna za to, że poświęciliście swój czas i wiedzę. Wszyscy wiemy, jak ważne jest dzieciństwo; i jak wczesne lata, kształtują nasze całe życie. Wiemy również, jak negatywne mogą być nagłe upadki, jeśli problemy pojawiające się w najmłodszym wieku są pomijane lub ignorowane. Dlatego ważne jest, abyśmy rozważnie wychowywali nasze dzieci w tym dynamicznym, wczesnym okresie ich życia.
Jak jednak słyszeliśmy, na jakim etapie rozwoju dziecka moglibyśmy, czy też powinniśmy interweniować, aby przerwać międzypokoleniowy cykl niekorzystnej sytuacji? Im bardziej się interesuję tym tematem, tym bardziej jestem przekonana, że odpowiedź brzmi: "wcześnie" i "im wcześniej, tym lepiej". W rzeczywistości wydaje się, że nie możemy jednak interweniować wystarczająco wcześnie.
Potrzebujemy wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego w szkołach podstawowych, zanim zaczną się zmiany biologiczne i licealne presje związane z dorastaniem. Musimy również skupić się na rodzicielstwie i wsparciu rodzinnym, aby rodzice mogli wybrać odpowiednią szkołę dla swoich dzieci i muszą czuć, że oni sami mogą poradzić sobie z psychicznymi i emocjonalnymi potrzebami własnych dzieci.
Musimy podkreślić, jak ważne jest również wspieranie matek, przed porodem. Muszą być świadome tego, gdzie mogą znaleźć pomoc dla siebie, a także dla swoich dzieci.
Jednak potencjalnie, moglibyśmy zacząć szukać jeszcze wcześniej, ucząc rodzicielstwa i umiejętności nawiązywania zaufania z nastolatkami, aby przygotować kolejne pokolenie rodziców, zanim będą musieli wprowadzić te umiejętności w życie. Po wysłuchaniu osób pracujących w tej dziedzinie, moim zdaniem, doświadczenia dzieci we wczesnych latach życia mają fundamentalne znaczenie. Stanowią one podstawy, nie tylko dla zdrowych wyników w okresie nastoletnich lat, ale także dla dorosłości.
Rozwiązanie problemów tylko wtedy, gdy się zakorzenią, w późniejszym okresie życia, powoduje ogromną szkodę; szkodliwość dla systemów opieki zdrowotnej, edukacji i wsparcia społecznego w naszym kraju; ale, co być może ważniejsze, szkodzi przyszłym pokoleniom.
W 2011 r. Graham Allen, który jest z tutaj z nami, napisał raport dla rządu na temat potrzeby wczesnej interwencji. Mam nadzieję, Graham, że nie przeszkadza ci, że zacytuję twoje sprawozdanie, w którym odniosłeś się do cyklu deprywacji i dysfunkcji, z pokolenia na pokolenie. "Jeśli zainterweniujemy wystarczająco wcześnie, możemy zapewnić dzieciom istotną społeczną i emocjonalną podstawę, która pomoże im być szczęśliwymi, zdrowymi i kreatywnymi przez całe życie, a przede wszystkim rozwinąć chęć posiadania własnej rodziny."
Nie mogę się więc z tym nie zgodzić.
Są to kwestie "dożywotnie", wymagają długoterminowej pracy. Ale kwestie są również złożone i wielostronne, więc potrzebują zintegrowanych, zbiorowych podejść, aby stworzyć rzeczywisty wpływ. Właśnie to pragnę odkryć. Jesteśmy tutaj dzisiaj, ponieważ wszyscy uważamy, że każde dziecko zasługuje na najlepszy start w życiu.
W związku z tym powierzyłam Fundacji Królewskiej, pod kierownictwem Aida Cable, zadanie, aby zebrała grupę ekspertów, którzy rozwiną myślenie w tym krytycznym obszarze: ekspertów i partnerów, aby wykorzystać istniejące prace i przyjrzeć się opracowaniu zrównoważonych rozwiązań, które pomogą sprostać naszym wspólnym ambicjom.
Zapewnienie dzieciom w najmłodszych latach bezpieczeństwa socjalnego i emocjonalnego buduje silne fundamenty, które trwają całe życie. Naprawdę wieżę w wielką wagę wczesnej interwencji i że wspólnie pracując nad nowymi projektami, możemy dokonać prawdziwej zmiany dla przyszłych pokoleń.

In a speech this afternoon, the Duchess said that it's never too early to intervene on child mental health 

Długofalowym celem księżnej jest stworzenie partnerstwa między ekspertami i organizacjami w celu zbudowania silnej współpracy i podniesienia świadomości na temat problemów zdrowia psychicznego dzieci.

Eksperci będą pracowali nad tematami:
- Jak możemy podkreślić znaczenie wczesnej interwencji, o czym świadczą badania naukowe, z korzyścią dla wszystkich dzieci, rodziców i szkół?
- Jaki jest najlepszy sposób, który zachęci do dalszej współpracy między naukowcami, organizacjami charytatywnymi i sponsorami działającymi w tych obszarach?
- W jaki sposób można zmienić nastawienie, aby rodzice i opiekunowie traktowali zdrowie psychiczne swoich dzieci tak samo, jak zdrowie fizyczne? Jaka jest rola działań podnoszących świadomość?
- W jaki sposób można rozbudować istniejące inicjatywy, aby zapewnić długoterminowe i wielopokoleniowe wsparcie dla dzieci, ich rodziców i wychowawców?

Today, the Duchess gave a speech saying teenagers should be taught parenting and relationship skills so they could be prepared in later life 

Książę William, na ostatniej inwestyturze powiedział, że dziecko przyjdzie na świat lada chwila :).

The Duchess placed a hand on her bump as she left the symposium

KATE MIAŁA NA SOBIE:
płaszcz i sukienka - Jenny Packham
szpilki - Gianvito Rossi
kopertówka - Loeffler Randall
kolczyki - Kiki McDonough

A sibling for George and Charlotte is due to arrive next month and according to Prince William, the birth is not far off

22 komentarze

 1. Slicznie,wiosennie,wygladac tak w pod koniec osmego miesiaca ciazy marzenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kate aż za dobrze wygląda, człowiek patrzy na nią i sam by chciał być w ciąży :)

   Usuń
 2. Pièknie Kate wygląda:) aczkolwiek kolory średnio mi się podobają takie trochę szpitalne;)
  Fajnie że udało się umieścić już te pierwsze zdjęcia- czyżby wagary i dlatego miałyście czas się tym zająć? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W końcu stylizacja w stylu pierwszej ciąży Kate, wygląda ślicznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Od razu po zobaczeniu tego miętowego koloru z delikatnym różem i szpilkami zapachniało mi wiosną:)Nareszcie jakiś nowy kolor i krój w jej szafie.
  Trudno uwierzyć,że już jest w ósmym miesiącu ciąży: )

  OdpowiedzUsuń
 5. Kate zmieniła kształt paznokci na kwadraty i już lepiej wyglądają dłonie i chyba ma jakiś cielisty kolor lakieru. Sukienka prosta, płaszczyk mi się nie podoba i jakoś Kate chyba w zieleni nie jest do twarzy szczególnie w takiej bo na uroczystościach z okazji św. Patryka w ciemnej zieleni mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 6. William powiedział że ich trzecie dziecko urodzi się lada dzień! Gdy podczas inwestytury w pałacu Buckingham jeden z odznaczanych pogratulował mu trzeciego dziecka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłoby super,gdyby Kate urodziła w okresie świątecznym,choć wątpię,patrząc na to,że w dwóch poprzednich ciążach od jej ostatniego wyjścia do porodu mijał miesiąc

   Usuń
  2. Gdyby faktycznie miał minąć miesiąc do porodu, to raczej William nie mówiłby o trzecim royal baby "lada dzień".

   Usuń
  3. Każdy słowa "lada dzień" może rozumieć inaczej. Myślę że William miał na myśli, że dziecko już niedługo się urodzi, w ciągu najbliższych tygodni i ujął to lada dzień, aby podkreślić, że jest bardzo blisko do porodu i szybko to zleci, a nie tak jak wy to rozumiecie, że poród nastąpi w ciągu kilku dni. Może to być nawet i za miesiąc patrząc na to, że Kate dopiero teraz miała ostatnie wyjście, a zawsze po ostatnim wyjściu gdzieś za miesiąc rodziła.

   Usuń
 7. Już się zakochałam w tej stylizacji, moim zdaniem jedna z najlepszych w trzeciej ciąży. Wygląda prześlicznie i bardzo wiosennie

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja jestem bardzo ciekawa daty porodu Kate. W dwóch poprzednich ciążach końcówkę robiła sobie wolną, teraz marzec ma bardzo intensywny, z czego można wysnuć wniosek, że termin ma na drugą połowę kwietnia. Biorąc pod uwagę, że Georga i Charlotte urodziła raczej po terminie niż przed, dziecko może urodzić się na sam koniec kwietnia lub początek maja. Nie byłoby to dziwne, gdyby nie ślub Harrego. Jeżeli Kate urodzi w terminie "na jaki wskazują wyjścia", to na ślubie będzie niecałe trzy tygodnie po porodzie! Możliwe, żeby z tego powodu nie była obecna na ślubie? Znając termin porodu Kate, Harry zdecydowałby się na tak wczesną datę ślubu, czy raczej termin ma wcześniejszy, a po prostu dobrze się czuje pod koniec ciąży i chce pracować? Dziewczyny, jak sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myśle, że Kate będzie na ślubie bo Harry to jednak bliska rodzina i data na pewno było uzgadniana. Myśle, że Kate w tej ciaży nie wzięła sobie wolnego związane jest to pewnie z tym, że królowa a szczególnie Filip nie ma już tyle obowiązków bo przeszedł na „emeryturę” i młodzi musza powoli przejmować więcej obowiązków bo to oni wyszli na czoło BRK, w poprzednich ciążach i po urodzeniu dziecka Kate mało co wychodziła a nie przyjęło się to z jakimś entuzjazmem, przykra prawda jest taka, że królowa już na pewno myśli o odejściu, a trzeba wtedy zachować wizerunek BRK jak w najlepszym wydaniu żeby nie doszło do jakiś zawirowań bo zazwyczaj wtedy najgłośniej słychać głosy niechętne dla BRK. Wiec młodzi musza więcej „pracować”, a szczerze mówiąc przecież Kate nie robi nic ciężkiego ubiorą ja pomalują wyjdzie porozmawiać, odwiedzić szpital i wraca do domu limuzyną, która stoi pod samymi drzwiami budynków w, których jest. Wiele kobiet nawet pod koniec ciazy ma więcej obowiązków, a mniej wygód. Wiec myśle, że Kate daje rady wypełniać swoje zadania. Wiec nawet bym się nie zdziwiła jak termin porodu jest na początku kwietnia i tak myśle, że data ślubu Harrego nie jest zbyt komfortowa dla Kate bo jednak pierwsze 6 tygodni po porodzie jest najtrudniejsze bo organizm dochodzi powoli do siebie.

   Usuń
 9. Ubiór - klasa! :) Cudowne przemówienie, w punkt. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję za tłumaczenie przemówienia.Bardzo długie jak na Kate i bardzo ciekawe.Mam nadzieję,że jej praca dla dzieci naprawdę zaowocuje i dorośli zrozumieją,że nie tylko jedzenie,mieszkanie i możliwość nauki jest ważne dla dziecka,ale,że też nie można ignorować jego uczuć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Sądzę, że termin ma wczesniejszy, ale dobrze się czuje i wychodzi. Lubię takie stylizacje ciążowe, w lekko "dziewczecym" stylu. Sama też starałam się takie nosić podczas ciąży. Klasyczne fasony niezbyt dobrze wyglądają na ciazowym brzuchu. Kolor jest ciekawy. Jedynie materiał mógłby być ladniejszy, bardziej matowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro William sam stwierdził, że Kate urodzi lada dzień, to nie nastawiałabym się na miesiąc czekania. Myślę, że może być już nawet na początku lub w połowie dziewiątego miesiąca. Obstawiam początek kwietnia, wówczas będzie miała ponad miesiąc, aby dojść do siebie po porodzie.

   Usuń
 12. W końcu przemówienie Kate, które jest naprawdę dobre. I cieszę się, że w końcu nie takie krótkie i średniej jakości do, których Kate nas przyzwyczaiła mam nadzieje, że teraz tak będzie zawsze. Wydaje mi się, że Kate powinna zajmować sie mniejsza ilością rzeczy bo nie jest wieloma zainteresowana, a lepiej robić mniej, a dobrze i zaangażowaniem. Kate jest trochę typową matką Polką tak zwana czyli kobietą kochającą swoje dzieci i widać, że radość jej sprawia bycie z nimi. I kwestie dzieci i ich problemów to jest to w czym Kate czuje się dobrze. No i coż może nam się to nie podobać, że kobieta na takim stanowisku taka jest, ale trzeba to zaakceptować i nie zmieniać Kate. Co do stroju dla mnie trochę zbyt infantylny szczególnie ta kokardka przy płaszczyku i przy tak ważnym przemówieniu wolała bym Kate w czymś bardziej eleganckim.

  OdpowiedzUsuń
 13. Moim zdaniem Kate wygląda bardzo ładnie ,dziewczęco i z klasą .Kolor jest prześliczny ,taki wiosenny :);):)

  OdpowiedzUsuń
 14. Moja mama była kucharką w restauracji. Będąc ze mną w ciąży pracowała do końca. Zrezygnowała dopiero dwa dni przed porodem. Moja koleżanka z pracy (sekretarka) poszła na urlop tydzień przed porodem. Kate nie wykonuje ciężkiej pracy, dlatego patrzę z przymrużeniem oka na to, że wycofuje się ze swych obowiązków już miesiąc przed porodem. Ciąża nie jest zagrożona, a i Kate wygląda świetnie. Pozdrawiam, Ania

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetne przemówienie, a księżna wygląda kwitnąco. Tylko kolor płaszcza mi nie leży - taka trawiasta zieleń jest wyjątkowo kiczowata, kojarzy mi się z takim wiejskim weselem.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ślicznie Kate wygląda. Jestem przekonana, że urodzi bardzo niedługo, brzuszek ma spory, obstawiam najbliższe 2 tygodnie.

  OdpowiedzUsuń