Nowy patronat księżnej Kate + Miguel Head odchodzi z pracy!

poniedziałek, 26 marca 2018

Dzisiaj Pałac ogłosił dwie ważne informacje!


Księżna Kate została patronką Victoria and Albert Museum. Księżna postanowiła przyjąć ten patronat, ponieważ jest miłośniczką sztuki, fotografii i designu. Catherine odwiedziła to miejsce w czerwcu 2017 r., aby oficjalnie otworzyć nowe wejście i wystawę. Możemy się spodziewać, że właśnie to będzie jedno z pierwszych miejsc, które księżna odwiedzi po porodzie.

Znalezione obrazy dla zapytania victoria and albert museum

Miałam okazję zwiedzić to muzeum i polecam je każdemu! Zarówno dużym jak i małym, interesującym się historią i nie tylko. Zrobiło na mnie ogromne wrażenie przede wszystkim wizualne, a dodatkowo wejście jest darmowe. Myślę, że niedługo napiszę notkę z moich wrażeń z tamtego miejsca. 

Znalezione obrazy dla zapytania victoria and albert museum

***

Znalezione obrazy dla zapytania Miguel Head

Pałac podał dzisiaj także, że po 10 latach, Miguel Head opuszcza swoje stanowisko prywatnego sekretarza księcia Williama (>tutaj<  możecie przeczytać o nim więcej). Poinformowano także, że książę wybrał już następce - został nim 39-letni Simon Case, który pracował jako dyrektor generalny Irlandii Północnej, a wcześniej jako dyrektor generalny UKRep, był odpowiedzialny za interesy między UE, a Wielką Brytanią. Case został mianowany głównym sekretarzem rządu premiera w styczniu 2016 roku.

Znalezione obrazy dla zapytania Simon Case

11 komentarzy

 1. Mam pytanie do autorek bloga :) Dziewczyny pisalyście może kiedyś list do rodzinki z Cambridge lub jakie gość innego członka BRK z okazji świąt Wielkanocnych? Jeśli tak to czy w odpowiedzi na list otrzymalyscie może zdiecje czy tylko list ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nikomu nie wysyłałam życzeń wielkanocnych, ale planuję w tym roku ;)

   Usuń
  2. Dziękuję Ci ślicznie za odpowiedz :)

   Usuń
 2. Fantastyczny patronat:) Muzeum przecudowne, muszę je kiedyś zobaczyć:)
  I super by było, gdyby faktycznie to był cel pierwszego wyjścia księżnej, świetne preludium do pełnienia dalszych obowiązków:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdy księżna otworzyła w czerwcu jego wystawę pomyślałam sobie,że byłby to dla niej idealny patronat ze względu na artystyczne zamiłowania.Mówisz i masz.
  To już trzeci patronat w tym roku,Kate będzie mieć co robić po powrocie do obowiązków.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejny sekretarz odchodzi, chyba zbyt ciężka jest ta praca u boku Williama i Kate? albo zbyt mało rozwojowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę, że to normalne, że kadra się zmienia. Chodzi zapewne o odświeżenie, taki powiew świeżości. A może nowy sekretarz wprowadzi lepsze rozwiązania? Pozdrawiam, Ania

   Usuń
  2. To jest zdrowy objawy, że ekipa zmienia się co kilka lat. Pracuję w miejscu, gdzie co sześć lat zmienia się dyrektor i jego współpracownicy, choć poprzedni też byli świetni. Ale chodzi o to, że nowi ludzie to nowy power:-)

   Usuń
 5. Dziewczyny, co myślicie nad założeniem jakiejś grupy na Facebooku albo czegoś podobnego dla osób które interesują się monarchią aby można było dyskutować na różne tematy z tym związane,

  OdpowiedzUsuń
 6. Kate jako absolwentka wydziału historii sztuki na pewno jest zachwycona:) Fajnie się składa, że może patronować czemuś co jest jej bliskie.

  OdpowiedzUsuń