Książę William na przyjęciu w Marlborough House z okazji Commonwealth Day

poniedziałek, 12 marca 2018

Ze względu na to, że nadal trwają obchody Dnia Wspólnoty Narodów, w Marlborough House odbyło się przyjęcie, na którym pojawili się niektórzy członkowie rodziny królewskiej jak i inne ważne osobistości kraju. Monarchię reprezentowali Książę Karol, Księżna Camilla oraz Książę William.

Jeff Spicer / Getty Images Europe

Przyjęcie rozpoczęło się o godzinie 18:00 brytyjskiego czasu. Cała trójka została powitana przez baronową Patricię Scotland, sekretarza generalnego Wspólnoty Narodowej. Mieli okazję porozmawiać z zaproszonymi gośćmi (m.in. z Charlesem i Colinem Ihe - żołnierzami RAF oraz premierem Johnem Mayorem).

Jeff Spicer / Getty Images Europe

Dla przypomnienia dodam, że tegorocznym tematem Dnia Wspólnoty Narodów jest Ku wspólnej przyszłości, który podkreśla to, jak Wspólnota może sprostać globalnym wyzwaniom i pracować nad stworzeniem lepszej przyszłości.

Jeff Spicer / Getty Images Europe

Jeff Spicer / Getty Images Europe

Największą atrakcją dzisiejszego wieczoru był pokaz taneczny Londyńskiego Chóru Maoryskiego. Historia jego powstania szacuje się na rok 1958 kiedy Nowozelandczycy niewielka grupa Nowozelandczyków wpadli na pomysł założenia London Maori Club.

Jeff Spicer / Getty Images Europe

Grupa ta obecnie wykonuje tradycyjne tańce takie jak waiata i haka, aby promować oryginalność i wyjątkowość Maorysów. W 1971 roku zmieniono jej nazwę na Ngati Ranana London Maori Club i nadal zapewnia możliwość promowania kultury Maorysów i Aotearoa w całej Wielkiej Brytanii jak i w całej Europie. Jak widać, William, Karol i Camilla byli oczarowani występem.

Jeff Spicer / Getty Images Europe

Na sam koniec dodam ciekawostkę - podczas rozmowy z pewną kobietą, książę William zdradził kilka faktów na temat księżniczki Charlotte. Gdy poruszyli kwestię dzieci, jedna z pań powiedziała, że jej dzieci obecnie kształcą się w szkole teatralnej. Natomiast Jego Królewska Wysokość dodał, że jego córka uwielbia tańczyć.

Jeff Spicer / Getty Images Europe

Kolejne wyjście księcia planowane jest na 17 marca czyli na Dzień Świętego Patryka. Co prawda jeszcze Pałac nie potwierdził obecności pary książęcej, to jednak jestem w 100% pewna, że na pewno William będzie obecny. Nie wiem jak będzie z Kate, ponieważ jest już w 8.miesiącu ciąży, ale mam cichą nadzieję, że sprawi nam przyjemność i będzie w stanie brać udział w uroczystościach. Pożyjemy, zobaczymy!

Jeff Spicer / Getty Images Europe


5 komentarzy

 1. Widzę,że i z Karolem i z Camillą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Willa coraz bardziej staje się podobny do Karola. A za młodu był taki przystojny...😍

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja uważam, że niestety William na przestrzeni lat strasznie zbrzydł. Jako chłopiec i później nastolatek był naprawdę uroczy i miał w sobie "to coś". Jeszcze na studiach robił niezłe wrażenie, ale im więcej lat mu przybywa, tym bardziej nieciekawy się staje:/ Tak samo było np. z Tomem Feltonem, jako nastolatek super, jako dorosły facet odrzucający po prostu. Jak ktoś kiedyś powiedział:"chłopcy mają tę wadę, że dorastają"😂 Zupełnie na odwrót niż z kobietami, które najlepiej wyglądają ok.30:)

   Usuń
  2. Ja jestem koło 30 i rzeczywiście wyglądam najlepiej! Ach, żeby tak zatrzymać czas...

   Usuń
  3. Tak bywa często, że ludzie nie tylko mężczyźni bardzo ładni w młodości z biegiem czasu brzydną, a Ci mniej urodziwi kwitną na starsze lata :D

   Usuń