Wydarzenia, w których uczestniczyło książęce trio - 2012 rok

piątek, 2 marca 2018

Dziś zestawienie kolejnych wydarzeń, w których była obecna książęca trójka: Książę William, Księżna Kate i Książę Harry. W 2012 roku było bardzo dużo wyjść, ponieważ w Anglii w czerwcu miał miejsce Diamentowy Jubileusz Królowej, a w sierpniu - Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie.

IBTimes UK

Mecz polo, 13 maja 2012 roku

Pierwszy raz mieliśmy okazję obejrzeć całą trójkę podczas charytatywnego meczu polo, w którym corocznie biorą udział królewscy bracia. Na Audi Polo Challenge nie zabrakło księżnej Kate, która kibicowała swojemu mężowi i szwagrowi.

Daily Mail

Towarzyszył jej piesek, Lupo, którego para książęca zaadoptowała na początku 2012 roku. Nowy pupil Kate i Williama skradł show, a szczególnie najbardziej zaimponował księciu Harry'emu. Znalazłam nawet zdjęcie, koło którego nie mogłam przejść obojętnie:

Daily Mail

Przyjęcie na Zamku Windsor, 18 maja 2012 roku

Tego dnia miało miejsce przyjęcie zorganizowane na cześć władców, którzy przybyli na zbliżający się Diamentowy Jubileusz Królowej. Na tym wydarzeniu zjawili się m.in. Książę Albert i Księżna Charlene z Monako, Król Abdullah i Królowa Rania z Jordanii oraz Król Constantine i Królowa Anne-Marie z Grecji.

justjared.com

Diamentowy Jubileusz Królowej, 3 czerwca 2012 roku

W tamtym roku Królowa Elżbieta świętowała 60.rocznicę wstąpienia na brytyjski tron. Początek obchodów rozpoczął się od rejsu statkiem Spirit of Chartwell nad rzeką Tamizą. Na tym wydarzeniu byli obecni wszyscy członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej.

zimbio.com

Diamentowy Jubileusz Królowej, 4 czerwca 2012 roku

Drugi dzień obchodów Diamentowego Jubileuszu rozpoczął się od koncertu zorganizowanego na cześć brytyjskiej monarchini w pobliżu Pałacu Buckingham. Mieli okazję zaśpiewać m.in. Elton John czy Cheryl Cole, a najbardziej wzruszającym momentem było wygłoszenie przemówienia księcia Karola, który zwrócił się do Elżbiety ,,Mamusiu''.

zimbio.com

Diamentowy Jubileusz Królowej, 5 czerwca 2012 roku

Trzeci jak i zarazem ostatni dzień obchodów zakończył się nabożeństwem dziękczynnym w Katedrze Świętego Pawła w Londynie, a także paradą z udziałem Brytyjskiej Rodziny Królewskiej do Pałacu Buckingham. Następnie udali się na balkon oficjalnej rezydencji monarchini, aby pozdrowić poddanych.

dailymail.co.uk

Trooping The Colour, 16 czerwca 2012 roku

Tym razem w Londynie miały miejsce kolejne obchody - 86.urodziny Królowej Elżbiety II. Jak co roku odbyły się liczne parady z udziałem rodziny królewskiej a także oglądanie pokazów śmigłowców RAF z balkonu Pałacu Buckingham.

zimbio.com

Ceremonia przybycia ognia Olimpijskiego do Londynu, 26 lipca 2012 roku

2012 rok w Wielkiej Brytanii nie tylko obfitował w Diamentowy Jubileusz Królowej Elżbiety II, ale także w Igrzyska Olimpijskie. Pod koniec lipca do Londynu dotarł ogień olimpijski. Z tej okazji Kate, William i Harry wyszli na dziedziniec Pałacu Kensington, aby zobaczyć pochodnię.

Photos | - entertainment.ie

Wizyta w Bacon's College, 26 lipca 2012 roku

Oprócz pokazu ognia olimpijskiego pod Pałacem Buckingham, tego samego dnia książęce trio odbyło wizytę do Bacon's College. Głównym powodem tych odwiedzin było uruchomienie nowego programu Coach Core założonego przez The Royal Foundation.

Evening Standard

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich, 27 lipca 2012 roku

27 lipca na stadionie Wembley miała miejsce oficjalna inauguracja Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012. Oprócz Kate, Williama i Harry'ego, rodzinę królewską także reprezentowali: Królowa Elżbieta, Książę Filip, Księżniczka Anna. Na ceremonii również zjawił się książę Albert i księżna Charlene z Monako oraz król Constantine i królowa Anne-Marie z Grecji.

thefashion-court.com

Igrzyska Olimpijskie - Dzień III, 30 lipca 2012 roku

Tego dnia Brytyjska Rodzina Królewska zjawiła się na trybunach Greenwich Park, aby podziwiać zawody jeździeckie Eventing Cross Country Equestrian, w których brała udział córka księżniczki Anny, Zara Tindall (zakwalifikowała się do finału).Igrzyska Olimpijskie - Dzień IV, 31 lipca 2012 roku

Czwartego dnia Igrzysk odbył się finał Show Jumping Eventing Equestrian w Greenwich Park. Ponownie mogliśmy zobaczyć (prawie) całą rodzinę królewską. Zara Tindall, córka księżniczki Anny, zdobyła srebrny medal.

Pascal Le Segretain/Getty Images Europe

Później spotkali się ze sportowcami startującymi podczas Igrzysk. Rozmowy z książęcym trio odbyły się w wiosce sportowców w Parku Olimpijskim Stradford. Co ciekawe, podczas spotkania Książę Harry został obdarowany maskotką kangura przez australijskich lekkoatletów.


 WPA Pool / Getty Images Europe


Igrzyska Olimpijskie - Dzień VI, 2 sierpnia 2012 roku

Kate, William i Harry byli obecni na sprincie drużynowym mężczyzn na Velodrome. W konkurencji zwyciężyli Brytyjczycy: Chris Hoy (to był jego piąty złoty medal), Jason Kenny oraz Philip Hindes. Książęcemu trio towarzyszył ówczesny premier Wielkiej Brytanii, David Cameron.Igrzyska Olimpijskie - Dzień IX, 5 sierpnia 2012 roku

Dziewiątego dnia Igrzysk odbyły się wieczorne zawody lekkoatletyczne na Stadionie Olimpijskim. Nie zabrakło na nich Kate, Williama i Harry'ego.Zdjęcia: zimbio.com, twitter.com5 komentarzy

 1. Już niedługo z trio zrobi się kwartet :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie Fab Four, a właściwie już jest

   Usuń
 2. Ciekawa notka, tworzą razem naprawdę zgrany zespół

  OdpowiedzUsuń
 3. Z takiej perspektywy widać jak się pozmieniali.Szczególnie pozytywną przemianę widzę w Harry 'm.Z bawidamka,człowieka zagubionego w pewnego siebie i dojrzałego,jakim jest teraz obok Meghan.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy cykl, zwłaszcza jak teraz dołączyła do nich Meghan ;)

  OdpowiedzUsuń