Kate na inauguracji nowego centrum Place2Be

środa, 7 marca 2018

Dziś księżna Kate odbyła kolejne, oficjalne wyjście związane z patronatem nad organizacją Place2Be. Wzięła udział w inauguracji nowego centrum, które zapewni najnowocześniejsze szkolenia specjalnie przygotowane dla doradców, nauczycieli jak i dyrektorów szkół.

People


Tak dla przypomnienia:
Organizacja Place2Be działa w szkołach, które zapewniają wczesne interwencje na temat zdrowia psychicznego, bez stygmatyzowania dzieci, młodzieży i rodzin. Prowadzone są specjalne rozmowy na temat sytuacji, z których potrzebują się zwierzyć.
royal.uk


Nowa siedziba organizacji pragnie zapewnić jeszcze większą liczbę szkoleń przeznaczonych dla doradców, nauczycieli oraz dyrektorów placówek. Również jego celem jest także utworzenie zespołów badawczych oraz ewaluacyjnych organizacji charytatywnych.Tak jak jest już wiadome od pewnego czasu, księżna Kate stara się angażować w wsparcie matek, nauczycieli i rodziców, aby zapewnić dzieciom jak najlepszy start w życiu. Na początku wzięła udział w dyskusji ze specjalistami zajmującymi się zdrowiem psychicznym.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Również dołączyła do okrągłego stołu z członkami zespołu badawczo-ewaluacyjnego oraz niezależną grupą doradczą ds.badań, aby omówić, w jaki sposób Place2Be wykorzystuje badania w celu informowania i ciągłego ulepszania praktyk.

https://twitter.com/Place2Be

Miała okazję także spotkać się z personelem oraz uczniami Albion Primary School, która jest jedną z najdłużej działających szkół charytatywnych. Place2Be już od 16 lat zapewnia tej placówce wsparcie w zdrowiu psychicznym uczniów, rodzin jak i kadry pedagogicznej.Następnie miała miejsce oficjalna ceremonia otwarcia. Nie zabrakło przemówienia Jej Królewskiej Wysokości (postanowiłam przetłumaczyć fragmenty):
Wiemy, że szkoły odgrywają istotną rolę w tworzeniu zdrowej emocjonalnie kultury dla dzieci [...] Szkoły jednak nie mogą i nie powinny same sobie z tym radzić. Dyrektorzy jak i nauczyciele potrzebują specjalistycznych wskazówek w postaci szkoleń, aby opracować własne podejście do wsparcia dobrostanu psychicznego dzieci.
[...] Potrzebują także dostępu do grupy doświadczonych, dobrze wyszkolonych specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego, którzy mogą wkroczyć, gdy sprawy staną się bardziej poważne i skomplikowane. [...] Jako patronka Place2Be, jestem niezmiernie dumna z tego, jakich organizacja dokłada wszelkich starań w zapobieganie temu problemowi.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Następnie miała okazję oficjalnie odsłonić tablicę upamiętniającą dzisiejsze wydarzenie.https://twitter.com/Place2Be

Filmik z przemówienia:

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Seraphine
Szpilki - Stuart Weitzman
Kopertówka - MulberryA na koniec filmik podsumowujący dzisiejszy dzień:22 komentarze

 1. Jakoś wydaje mi się że Kate urodzi chłopca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez tak obstawiam od początku jej ciąży:)

   Usuń
  2. Jest takie przysłowie, powiedzenie (moja babcia tak mówi): Jak jest dziewczynka to zabiera całą urodę mamie. Jak ma być chłopak to i mama ładnie wygląda.

   Usuń
  3. Tez obstawiam ze urodzi sie chlopak.Czy na przyszly tydzien ksiezna ma zaplanowane tylko jedno wyjscie?Czy we wczesniejszych ciazach informowano ze dane wyjscie jest ostatnim przed porodem?

   Usuń
  4. Z tego co pamiętam,to informowano,że dane wyjście będzie ostatnim. W pierwszej ciąży było to Trooping the Colour a w drugiej wizyta w Stephen Lawrence Centre

   Usuń
  5. Z pewnością pojawi sie jeszcze w dniu św. Patryka. A co później to zobaczymy

   Usuń
 2. Akurat ta sukienka mi się podoba :) ma bardzo ładną koronkę i ciekawe zakończenie rękawów. Sama bym sobie taką sprawiła, gdyby nie była ciążowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. W poprzedniej ciąży ile tygodni przed narodzinami Kate zakończyła swoje "oficjalne obowiązki"???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 27 marca 2015r.Kate miała swoje ostatnie wyjście przed porodem

   Usuń
  2. Ostatnie oficjalne wyjście miała 27 marca 2015 roku, czyli 5 tygodni przed porodem. Ale poród planowany był na kwiecień. Pewnie na sam koniec.

   Usuń
 4. Świetnie,że powtórzyła akurat tę sukienkę z Norwegii.Aż żal,że jest tylko ciążowa: )

  OdpowiedzUsuń
 5. W poriwnaniu do wizyty w Norwegii widac ze ksiezna sporo "urosla " a przed nia jeszcze co najmniej miesiac do rozwiazania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ciaży to normalne, że najszybciej i najwięcej przybiera się w końcowych miesiącach. Kate naprawdę jak na ciąże wyglada bardzo zgrabnie. Brzuszka też nie ma jakiegoś wielkiego, i moim zdaniem ona podczas ciaży wyglada młodziej jak się zaakrogla na buzi. I co do jej urody nie jestem jakaś wielką fanka jest ładna zadbaną kobietą, ale nie piękną, ale podczas każdej ciąży wyglada bardzo ładnie :)

   Usuń
 6. Kate w tej sukience wygląda bardzo ładnie

  OdpowiedzUsuń
 7. Też mi się podoba w tej sukience. I chyba całkiem dobrze się czuje w końcówce ciąży, nie wygląda na ociężałą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kate wygląda bardzo ładnie i nie rozumiem tej nagonki na jej ostatnie stylizacjie i wygląd. Mam pytanie czy wysylacie kartki z życzeniami wielkanocnymi do Rodziny Królewskiej? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie wysyłałam, ale chyba w tym roku to uczynię :)

   Usuń
 9. Ładna sukienka, piękny kolor.

  OdpowiedzUsuń
 10. Co jak co, ale Kate ma zawsze odpowiednią fryzurę. Zawsze jej włosy wyglądają dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dlatego ze Kate ma naprawdę bardzo ładne, zdrowe i gęste włosy. Dlatego co by nie miała zrobione, zawsze wyglada dobrze.

   Usuń
  2. Na zdjęciach przedstawiających Kate, zanim została księżną widać, że jej włosy bez dobrego fryzjera nie są perfekcyjne. Mocno się kręcą i puszą. Owszem, są gęste, ale to nie wszystko. Żeby naprawdę olśniewały, Kate przed każdym wyjściem ma misternie układane włosy przez stylistów.

   Usuń
 11. Tak. Wzrost, wąska twarz, duże oczy i włosy to jej atuty tuszująsce sporo jej mankamentów. Szkoda że włosy skraca. Dłuższe wydobywają swoje piękno.

  OdpowiedzUsuń