Zaległe informacje na temat rodziny z Walii

niedziela, 25 września 2022

Czas na nadrobienie zaległości z ostatnich wydarzeń związanych z (nową) rodziną z Walii! Tuż przed ogłoszeniem śmierci królowej Elżbiety II, para książęca odbyła jedno oficjalne wyjście oraz wydała krótkie oświadczenia, które zostały opublikowane na twitterze Pałacu Kensington. W tym poście również znajdą się zdjęcia ze spotkania z wolontariuszami i służbami bezpieczeństwa zaangażowanymi w pogrzeb królowej Elżbiety II oraz... pogłoski o kolejnym Royal Tour. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


Photo: Jonathan Brady

Na początku najważniejsze wydarzenie - pierwszy dzień księcia George'a, księżniczki Charlotte oraz księcia Louisa w nowej szkole! 7 września - czyli w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego - para książęca wraz z dziećmi zawitała do Lambrook School!

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Pięcioosobowa rodzina została powitana przez dyrektora placówki, Jonathana Perry'ego, aby następnie udać się do środka na pierwsze zajęcia. O nowej szkole książęcego rodzeństwa pisałam TUTAJ.

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Rixo Izzy

Kolczyki - Kiki Mcdonough

Szpilki - Gianvito Rossi

Embed from Getty Images


Filmik:***********************************************************************************


22 września książę i księżna Walii przybyli do Windsor Guildhall, aby spotkać się ze służbami oraz wolontariuszami, którzy odegrali kluczową rolę w czasie pogrzebu królowej Elżbiety II, który miał miejsce 19 września. Ze względu na dużą liczbę osób zainteresowanych, służby mundurowe dbały o bezpieczeństwo, a wspierający ich działacze pomagali m.in. w rozdawaniu napojów czy żywności podczas wielogodzinnego czekania przy barierkach ulicy The Long Walk.

Embed from Getty Images


Ich Królewskie Wysokości również zamienili parę słów z organizatorami odpowiedzialnymi za przebieg procesji na terenie Zamku Windsor. Ci z kolei powiedzieli królewskim gościom, że to było wielkie wyzwanie ze względu na dużą liczebność osób (dla przypomnienia - w czasie pogrzebu królowej pod Zamek Windsor zebrało się 100 tysięcy ludzi!) jak i duże zagrożenie terrorystyczne.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


W czasie poruszanego tematu związanego z pojawieniem się podwójnej tęczy po ogłoszeniu śmierci królowej Elżbiety, księżna Kate powiedziała, że Jej Wysokość Królowa patrzyła na nas z góry.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - Dolce & Gabbana

Kolczyki - Annoushka

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:

Dziękujemy wszystkim, którzy tak niestrudzenie pracowali, aby wszyscy odwiedzający Windsor w ciągu ostatnich dwóch tygodni zachowali bezpieczne i pozytywne doświadczenia. To był zaszczyt spotkać dziś niewielką liczbę pracowników i wolontariuszy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za Wasz wysiłek.


 Filmik:


*********************************************************************************


21 września The Earthshot Prize opublikował filmik z udziałem księcia Williama. Ze względu na nadal trwają żałobę po śmierci babci, Jego Królewska Wysokość wygłosił przemówienie online, które zostało przedstawione podczas Earthshot Innovation Summit w Nowym Jorku. Temat dotyczył ochrony środowiska. Oto co powiedział:

Nasza dekada Earthshot musi pobudzać do działania, kreatywności i nawiązywania współpracy na całym świecie. Razem musimy zapewnić, że przejście na zrównoważone rozwiązania jest najszybszą i najbardziej endemiczną zmianą, jaką kiedykolwiek znał świat.

W swoim przemówieniu również zapowiedział swoją obecność (jak i swojej żony) na kolejnej edycji wręczenia nagród The Earthshot Prize, która odbędzie się 2 grudnia tego roku w Bostonie.


**********************************************************************************


22 września książę William zorganizował spotkanie dotyczące The Royal Foundation. Na wirtualnym spotkaniu byli obecni: William Hague (przewodniczący fundacji), Simon Patterson (wiceprzewodniczący fundacji) oraz Amanda Berry (dyrektor naczelna fundacji).


***********************************************************************************


A teraz czas na wydane oświadczenia z twitterowego konta Pałacu Kensington.


Krótka wiadomość z powodu powodzi w Nowej Zelandii:

Widok zniszczeń spowodowanych przez powodzie w Nowej Zelandii przypomina o herkulesowym wysiłku, jaki wszyscy musimy podjąć, aby chronić naszą planetę. Wiem, że będziecie się spotykać - tak jak to robiliście wcześniej - aby wspierać potrzebujących. Catherine i ja jesteśmy myślami z wszystkimi, których dotknęła ta tragedia.


Odejście Jill Scott (angielskiej piłkarki) z narodowej drużyny piłki nożnej:

Pionierka kobiecej piłki nożnej i świetna zawodniczka zespołowa. Jill Scoot, gratuluję wspaniałej kariery. Miło było Cię poznać. Jestem nieco zadowolony, że nie będzie więcej faulów podczas ,,przyjacielskich'' kopnięć... W


Oświadczenie z powodu zabójstwa w prowincji Saskatchewan w Kanadzie:

Ataki na James Smith Cree Nation and Weldon w prowincji Saskatchewan są naprawdę bolesne. Nasze myśli i modlitwy są z ofiarami tych strasznych czynów i wszystkimi, którzy stracili swoich bliskich. Catherine i ja przesyłamy najlepsze życzenia mieszkańcom Kanady. W


**********************************************************************************


W sierpniu na lotnisku w Aberdeen zauważono księżną Kate z dziećmi - księżniczką Charlotte i księciem Louisem - oraz z nianią dzieci, Marią Borallo. Jak już wiadomo - powodem podróży było przybycie do Zamku Balmoral, aby (wtedy) wakacyjny czas spędzić z królową Elżbietą. Miejmy nadzieję, że z tego okresu zostaną jak najlepsze wspomnienia, szczególnie dla książęcego rodzeństwa.


**********************************************************************************


Ze względu na przejęcie nowych tytułów, a - wraz z nowymi tytułami - większej ilości obowiązków, prawdopodobnie w przyszłym roku czeka nas kolejne Royal Tour księcia i księżnej Walii! Jak podają do informacji brytyjskie media, Ich Królewskie Wysokości oraz ich dzieci mają odwiedzić Australię w dniach 25 marca - 18 kwietnia 2023 roku czyli w czasie przerwy świątecznej! Wizyta ma mieć związek z zacieśnieniem relacji między Wielką Brytanią a Australią ze względu na przynależność tego kraju do Wspólnoty Narodów. Pozostaje tylko zaczekać na oficjalne potwierdzenie z Pałacu Kensington.


To by było na tyle z zaległych informacji. Postaram się niedługo opublikować post dotyczący Adelaide Cottage oraz uzupełnić wszystkie informacje związane z nowymi tytułami pary książęcej w biografiach zamieszczonych na blogu. Do następnego posta! ;)


2 komentarze

 1. Czyli jest pewne że Kate z Williamem byli na wakacje odwiedzić Balmoral??
  Czy planują nową przeprowadzkę ??
  Może nie na temat Williama ,ale czy dzieci Harrego dostaną tytuły w końcu???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tegoroczne wakacje spędzili w Balmoral. Potwierdza to oświadczenie księcia Williama, które zostało wydane dwa dni po śmierci królowej Elżbiety.
   Co do przeprowadzki - para książęca i ich dzieci przenieśli się niedawno do Adelaide Cottage i zapewne zostaną tam kilka, a nawet kilkanaście lat. Kwestia nadania nowych tytułów nie zmienia ich miejsca zamieszkania, ponieważ dzieci i tak już rozpoczęły naukę w nowej szkole, a ciągłe zmiany źle by na nie wpłynęły.
   A teraz tytuły dzieci Harry'ego - Karol został królem, więc teoretycznie rzecz biorąc wszystkie wnuki monarchy powinny posiadać tytuł ,,Jego/Jej Królewska Wysokość''. Jak już się mówi w brytyjskich mediach, król jednak ma zamiar wprowadzić ,,poprawki'' co do nadawania tytułów. Ponieważ Harry i Meghan zrezygnowali z tytułów ,,Ich Królewskich Wysokości'' to również dzieci nie powinny ich posiadać. Zamiast tego zostałoby im ,,książę/księżniczka''. Na razie to nie jest potwierdzona informacja, ale prawdopodobnie Archie i Lilibet nie zostaną ,,Ich Królewskimi Wysokościami'' :).

   Usuń