Oficjalna wizyta w Walii + Nowy monogram brytyjskiego monarchy + więcej!

wtorek, 27 września 2022

 Dziś książę i księżna Walii udali się z oficjalną wizytą do... Walii! Tam udali się do RNLI Holyhead Lifeboat Station w Anglesey oraz odwiedzili St. Thomas's Church, który pełni funkcję jako centrum pomocy i wsparcia dla lokalnych mieszkańców. O podróży pary książęcej do tego kraju dowiedzieliśmy się z porannego oświadczenia wydanego przez Pałac Kensington. Oprócz wizyty w Walii, w tym poście również uwzględniłam wizerunek nowego inicjału brytyjskiego monarchy, a także kolejne, niezapowiedziane wyjście księcia Williama. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


www.royal.uk

Jak można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Pałac Kensington:

Książę i księżna Walii odwiedzą Walię, aby spotkać się z różnymi społecznościami w całym kraju i poznać działalność kluczowych organizacji charytatywnych. Książę i księżna żywią głębokie uczucie do Walii, ponieważ tam założyli swój pierwszy, rodzinny dom w Anglesey oraz bardzo cieszyli się z poprzednich wizyt oraz ciepła i życzliwości okazywanej przez Walijczyków. Ich Królewskie Wysokości nie mogą się doczekać spędzenia większej ilości czasu w Walii w nadchodzących miesiącach i latach, poświęcając swój czas na wzmocnienie relacji ze społecznościami we wszystkich częściach Walii.

Embed from Getty Images


Ciepłe powitanie księżnej Walii przez 4-letniego chłopczyka o imieniu Theo:

Embed from Getty Images


W pierwszej kolejności para książęca odwiedziła Anglesey, aby spotkać się z załogą oraz wolontariuszami RNLI Holyhead Lifeboat Station. Jest to jedna z najstarszych stacji łodzi ratunkowych na walijskim wybrzeżu. Słynie też z wielu zasług m.in. otrzymała ponad 70 nagród za prowadzenie działalności galanteryjnej.

Embed from Getty Images


Ich Królewskie Wysokości udali się na krótki spacer w stronę Holyhead Marine Cafe Bar, aby spotkać się ze zgromadzonymi mieszkańcami. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele małych przedsiębiorstw, różnych organizacji charytatywnych oraz reprezentanci Straży Przybrzeżnej i Kadetów Morskich.

Embed from Getty Images


Podczas spotkania z fanami rodziny królewskiej, książę Walii powiedział, że - ze względu na pełnioną przez niego nową rolę - rozpoczął naukę języka walijskiego oraz, że... szuka niani ;).


Kolejnym - jak i ostatnim - punktem podróży było udanie się do Swansea, aby odwiedzić St. Thomas's Church. Jest to kościół, który został przekształcony w centrum wsparcia i pomocy mieszkańców samego miasta jak i całego hrabstwa Swansea. Działalność rozpoczęła się w 2020 roku po rozpoczęciu lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa.

Embed from Getty Images


W ciągu dwóch lat, kościół pełnił funkcję:

  • schronienia dla osób bezdomnych oferujących jedzenie, prysznice oraz toalety
  • banku żywności obsługującego 200 osób dziennie
  • banku oferującego artykuły dla matek z dziećmi
  • kawiarni non-profit oraz miejsca szkolenia społeczności
  • sieci dystrybucji nadwyżki żywności czyli odbierania żywności z supermarketów i oddawania osobom potrzebującym, aby nie dopuścić do marnotrawstwa

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Książę i księżna Walii mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat działalności St. Thomas's Church. Pomogli im w tym wolontariusze, którzy dzielili się swoimi historiami oraz działaniami na rzecz kościoła w Swansea. Dla Jej Królewskiej Wysokości najważniejsza była kwestia dotycząca banków zbierających najpotrzebniejsze rzeczy dla matek i ich małych dzieci. Warto tutaj trochę cofnąć się wstecz i przypomnieć działalność księżnej Kate dla Baby Banks w 2020 roku. Wtedy nawiązała współpracę z brytyjskimi markami i sprzedawcami detalicznymi, aby zebrać 10 000 nowych przedmiotów, które następnie zostały przekazane 40 bankom dziecięcym znajdujących się na terenie Zjednoczonego Królestwa.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Pod koniec wizyty, księżna została pożegnana przez 2-letnią Charlotte, która była ubrana w tradycyjny, walijski strój:

Embed from Getty Images


Spotkanie z mieszkańcami Swansea:

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - LK Bennett

Sweter - Boden UK

Spodnie - Roland Mouret

Torebka - Grace Han

Kolczyki - Spells of Love

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


Filmiki z wizyty:

**********************************************************************************


Nowy monogram króla już znajduje się na pierwszych kopertach korespondencyjnych! Dziś Pałac Buckingham opublikował fotografie z pierwszymi listami, które zostały zaprezentowane w Court Post Office. Inicjał króla Karola składa się z pierwszej litery imienia (litera C od ,,Charles'') połączonej z literą R (oznacza łacińskie słowo ,,Rex'' czyli król).


Jak Wam się podoba?


***********************************************************************************


26 września książę William odbył niezapowiedziane wyjście. W godzinach popołudniowych spotkał się z Alastairem Martinem (sekretarzem Księstwa Kornwalii), aby umówić najważniejsze kwestie związane z księstwem, którego tytuł został nowemu księciu Walii.


Prześlij komentarz