Czuwanie wnuków przy trumnie zmarłej królowej + Kolejne spotkania z zebranymi ludźmi + Audiencje i przyjęcie w Pałacu Buckingham + więcej

sobota, 17 września 2022

 Pogrzeb królowej już za dwa dni, ale członkowie rodziny królewskiej nie zwalniają tempa. Król Karol i książę William spotkali się ze służbami ratunkowymi oraz z osobami czekającymi w kolejce pod Pałacem Westminsterskim. Po południu rodzina królewska wzięła udział w przyjęciu, na którym uczestniczyli przywódcy z krajów Wspólnoty Narodów. Natomiast wieczorem wnuki zmarłej królowej uczestniczyły w 15-minutowym czuwaniu w Westminster Hall. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


Royal Family Twitter

W sobotni poranek - zarówno w Londynie jak i w Windsorze - trwały próby procesji przed pogrzebem królowej. Poniżej filmik z przygotowań na terenie Zamku Windsor, gdzie ciało królowej uda się na wieczny spoczynek:


Tymczasem w Pałacu Buckingham - z samego rana - król Karol przyjął na audiencji następujące osoby: admirała Sir Bena Key'a (Pierwszego Lorda Admiralicji), Sir Mike'a Wigstona (marszałka lotnictwa, szefa Sztabu Lotniczego), generała Sir Patricka Sandersa (szefa Sztabu Generalnego), admirała Sir Tony'ego Radakina (szefa Sztabu Obrony), generała majora Gwyna Jenkinsa (wiceszefa Sztabu Obrony) oraz generała Sir Jamesa Hockenhulla (dowódcę strategicznego Wielkiej Brytanii).

Embed from Getty Images


Następnie król Karol i książę William odwiedzili siedzibę Metropolitan Police, aby podziękować służbom za wsparcie okazane w okresie żałoby oraz wyrazić wdzięczność za ich pracę. Służby ratunkowe towarzyszyły rodzinie królewskiej w czasie ich eskort podczas różnych podróży, a co najważniejsze - brali udział w transportowaniu ciała królowej z lotniska RAF Northolt do Pałacu Buckingham oraz pełnili rolę ochrony w czasie transportu trumny z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego.

Embed from Getty Images


Filmik z wizyty:Później - niespodziewanie - zatrzymali się w okolicach Lambeth Bridge, gdzie przez kilkadziesiąt minut rozmawiali z osobami czekającymi na swoją kolej, aby zobaczyć trumnę królowej znajdującą się w Pałacu Westminsterskim. Podczas rozmowy z jedną z kobiet, książę Walii powiedział: Wyglądasz świetnie jak na 30 godzin czekania.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


Filmiki:Spośród ważnych osobistości z całego świata - którzy wezmą udział w poniedziałkowym pogrzebie - są już na miejscu: Justin Trudeau (premier Kanady), James Cleverly (nowy minister spraw zagranicznych Kanady), Anthony Albanese (premier Australii) oraz Kausea Natano (premier Tuvalu). Dziś oddali hołd królowej w Westminster Hall. Poniżej filmik:


Hołd królowej również złożyła premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern:Kolejnym punktem dzisiejszego dnia było przyjęcie w porze lunchu z udziałem króla Karola, królowej Camilli, księżniczki Anny, księcia Williama, księżnej Kate (miała na sobie naszyjnik z pereł należący do zmarłej królowej), księcia Edwarda, hrabiny Sophie, księcia i księżnej Gloucester, księcia Kentu, księżniczki Alexandry oraz Timothy'ego Laurence'a w Pałacu Buckingham. Na nie zaproszono Gubernatorów Generalnych państw wchodzących w skład Wspólnoty Narodów, zachowujących ustrój monarchii konstytucyjnej.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Po zakończeniu przyjęcia, hrabia i hrabina Wessex wyszli na dziedziniec Pałacu Buckingham, aby spotkać się z zebranym tłumem.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Filmik:W tym samym czasie król Karol udzielił kolejnych audiencji. Wtedy do Pałacu Buckingham przybyli: Justin Trudeau (premier Kanady), Anthony Albanese (premier Australii), Philip Davis (premier Bahamów), Andrew Holness (premier Jamajki) oraz Jacinda Ardern (premier Nowej Zelandii).

Embed from Getty Images


Filmik:Ponadto opublikowano oświadczenie księżniczki Beatrice i księżniczki Eugenie w związku ze śmiercią jej babci:

Najdroższa Babciu, nie jesteśmy wyrazić słowami tego, co czujemy, gdy od nas odeszłaś. Były łzy i śmiech, cisza i paplanina, uściski i samotna zaduma oraz zbiorowa strata dla Ciebie - naszej ukochanej Królowej i naszej ukochanej Babci. My, jak wiele osób, myślałyśmy, że będziesz tu zawsze. I wszyscy właśnie za Tobą tęsknimy. Byłaś naszą Matką, naszą przewodniczką, naszą kochającą dłonią na naszych plecach prowadzącą nas przez ten świat. Tyle nas nauczyłaś, a te lekcje i wspomnienia będziemy pielęgnować na zawsze. Na razie - kochana Babciu - chcemy tylko podziękować. Dziękujemy za rozśmieszanie nas, za uwzględnianie nas, za zbieranie wrzosów i malin, za maszerujących żołnierzy, za nasze herbatki, za pocieszanie, za radość. Ty - będąc sobą - nigdy nie dowiesz się, jaki wpływ miałaś na naszą rodzinę i tak wielu ludzi na całym świecie. Świat Cię opłakuje, a hołdy przez nich składane na pewno sprawiłyby uśmiech na Twojej twarzy. Wszystkie są zbyt prawdziwe w odniesieniu do niezwykłej przywódczyni, którą jesteś. Cieszymy się, że znowu jesteś z dziadkiem. Żegnaj kochana Babciu. To był zaszczyt naszego życia być Twoimi wnuczkami i jesteśmy z Ciebie bardzo dumne. Wiemy, że kochany wuj, Karol - król - będzie prowadził ten kraj za Twoim przykładem, ponieważ on również poświęcił swoje życie służbie. Boże, chroń Króla. Z naszą miłością, Beatrice i Eugenie.

Do oświadczenia dołączono zdjęcie królowej z małymi księżniczkami.


O godzinie 18:00 brytyjskiego czasu ośmioro wnuków Elżbiety II (książę William, książę Harry, Peter Philips, Zara Tindall, księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenie, lady Louise oraz wicehrabia James) uczestniczyło w 15-minutowym czuwaniu przy trumnie zmarłej królowej w Westminster Hall w Pałacu Westminsterskim. 
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Na czuwaniu byli również obecni hrabia i hrabina Wessex:

Embed from Getty Images


Film z wieczornej uroczystości:A na koniec - pokaz obrazów na niebie z wizerunkiem królowej Elżbiety oraz księcia Filipa w Bernie - stolicy Szwajcarii. Coś pięknego!


Prześlij komentarz