Spotkanie księżnej Walii z członkami HMS Glasgow w Zamku Windsor + Akt zgonu królowej Elżbiety + więcej

czwartek, 29 września 2022

 W godzinach wieczornych Pałac Kensington opublikował zdjęcia z niezapowiedzianego spotkania z udziałem księżnej Walii! Otóż Jej Królewska Wysokość udzieliła audiencji załodze nowego statku HMS Glasgow. Głównym tematem poruszanych rozmów było mianowanie księżnej na sponsorkę jednego z najnowocześniejszych okrętów wojennych XXI wieku, który jest obecnie w budowie. Tego samego dnia udostępniono zdjęcie przedstawiające aktu zgonu królowej Elżbiety. Już oficjalnie wiadomo, o której godzinie nastąpił zgon oraz jaki był powód śmierci monarchini. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Na audiencję do Drawing Room na Zamku Windsor przybyła załoga nowego statku HMS Glasgow, aby opowiedzieć jego procesy budowy oraz jakie będzie miał on zastosowanie w przypadku zarządzania kryzysowego na morzu. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Królewskiej Marynarki Wojennej:

HMS Glasgow jest pierwszym z nowej generacji najnowocześniejszych freagat klasy City, wyjątkowych statków zaprojektowanych z myślą o adaptacji i dostarczaniu siły roboczej oraz możliwości, aby sprostać każdemu wyzwaniu. Pokład lotniczy HMS Glasgow będzie mógł pomieścić śmigłowce do rozmiarów Chinnoków należących do Królewskich Sił Powietrznych, a jego zatoka załadunkowa może szybko przystosować się do przyjmowania i rozmieszczania innych statków, pojazdów i kontenerów. Ta fregata jest uprawniona do dostosowywania się do zmieniających się misji: od akcji ratunkowych i pomocy humanitarnej aż po zaokrętowanie żołnierzy Sił Zbrojnych lub wspieranie operacji nurkowych. HMS Glasgow jest obecnie budowany wzdłuż rzeki Clyde w Glasgow.

Wśród zalet tego statku jest również zasięg, który będzie wynosił ponad 7000 mil morskich, a jego prędkość będzie wynosić powyżej 26 węzłów. Na jego pokładzie będzie pracować 161 osób.


www.royalnavy.mod.uk

www.royalnavy.mod.uk

Podczas wizyty, kompania okrętowa wręczyła księżnej godło statku HMS Glasgow oraz tzw. challenge coin oznaczającą przynależność do danej jednostki wojskowej. Jak powiedział chorąży statku, Darran Sullivan:

To był ogromny zaszczyt zostać zaproszonym do Zamku Windsor i spotkać się z Jej Królewską Wysokością księżną Walii. Powołanie sponsora sygnalizuje trwały związek między załogą statku, a Jej Królewską Wysokością. Ze spotkania z nią jasno wynika, że naprawdę interesuje się HMS Glasgow i życiem tych, którzy będą służyć na pokładzie.

www.royalnavy.mod.uk

www.royalnavy.mod.uk

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka - Alexander McQueen

Spodnie - Alexander McQueen

Koszula - Holland Cooper

Naszyjnik - Astley Clarke

Kolczyki - Patrick Mavros

Embed from Getty Images


**********************************************************************************


Dziś opublikowano zdjęcie przedstawiające akt zgonu królowej Elżbiety II. Jak już oficjalnie wiadomo, brytyjska monarchini zmarła o godzinie 15:10 brytyjskiego czasu (16:10 czasu polskiego), a jako powód śmierci podano ,,starość''. Osobą informującą o jej śmierci była księżniczka Anna.***********************************************************************************


28 września, w godzinach porannych, księżna Kate spotkała się z Amandą Berry (dyrektor naczelną The Royal Foundation).


3 komentarze

 1. a co z patronatem nad wojskiem Kate , jakoś tak:) ...po chyba ksieciu Filipie coś wiadomo ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne chodzi Ci o patronat związany z RAF Air Cadets. Księżna Kate stała się patronką tej organizacji w grudniu 2015 roku czyli niedługo minie 7 lat od tego wydarzenia ;).

   Usuń
 2. Nie to bylo cos innego ,poszukam to bylo teraz nie dawno
  ...

  OdpowiedzUsuń