Lambrook - nowa szkoła księcia George'a, księżniczki Charlotte oraz księcia Louisa!

niedziela, 14 sierpnia 2022

W związku z przeprowadzką księcia i księżnej Cambridge i ich dzieci do Adelaide Cottage w pobliżu Zamku Windsor, oczywiste jest, że zadaniem rodziców było wybranie nowej placówki edukacyjnej dla swoich pociech. Jak podaje do informacji Telegraph, Kate i William zdecydowali się na Lambrook School - prywatną szkołę, do której uczęszczają dzieci w przedziale wiekowym 3-13 lat. To tam od września George, Charlotte i Louis rozpoczną swoją edukację szkolną! Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta.


www.tes.com

Szkoła ta znajduje się dosłownie parę minut od nowej posiadłości rodziny, a jak twierdzą rodzice uczniów uczęszczających do tej szkoły - lekcje są prowadzone w sposób kreatywny jak i praktyczny, a przestrzeń do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu jest ogromna bowiem powierzchnia należąca do szkoły wynosi aż 52 akry (w tym 42 akry do gry w krykieta, piłki nożnej i rugby, 9-dołkowe pole golfowe oraz basen liczący 25 metrów)! Jest to niezależna placówka edukacyjna, dlatego obowiązują w niej czesne. Ich kwota jest ustalana w zależności od danej klasy, do której dziecko uczęszcza (średnia kosztów wynosi około 5-7 tysięcy funtów za semestr). Natomiast największym minusem tej szkoły jest to, że książęce rodzeństwo będzie musiało uczęszczać na zajęcia... w soboty!


www.lambrookschool.co.uk

www.lambrookschool.co.uk


Jak można przeczytać w artykule The Telegraph:

Podobnie jak w przypadku Thomas's Battersea School, Lambrook ma w swojej historii kilku arystokratów, a jego codziennością są głównie zamożne rodziny, które chcą, aby ich dzieci miały szczęśliwe dzieciństwo, a ostatecznie zdobywały miejsca w najlepszych szkołach publicznych. [...] Lambrook ma obecnie 560 uczniów. Wyniki egzaminów wstępnych są tak doskonałe, że uczniowie często otrzymują stypendia do szkól średnich, w tym Eton College [byłej szkoły średniej księcia Williama] czy Marlborough College [byłej szkoły średniej księżnej Kate].

www.lambrookschool.co.uk

www.lambrookschool.co.uk

www.lambrookschool.co.uk

Ponadto szkoła ma w swojej ofercie zajęcia tematyczne w jeden dzień tygodnia. Obecnie prowadzone są tzw.,,Leśne piątki'', podczas których dzieci udają się na spacer do lasu oraz urządzają sobie ognisko. Możliwe jest mieszkanie w internacie (za dodatkowe 1500 funtów za semestr) jak i również nieregularne spędzanie nocy w murach szkoły. Natomiast w wekeendy realizowane są różnego rodzaju wydarzenia przeznaczone dla uczniów jak i ich rodziców np. mecze piłki nożne, przedstawienia czy recitale.


www.lambrookschool.co.uk

www.lambrookschool.co.uk

www.lambrookschool.co.uk

A na koniec - nieco historii o Lambrook:

W 1860 roku, w Winkfield Row, utworzono prywatną szkołę w Lambrook House, w której Robert Burnside uczył synów dworzan zamku Windsor. 140 lat temu, w 1878 roku, dwaj wnukowie królowej Wiktorii, książę Christian Victor oraz książę Albert z Szlezwiku-Holsztynu byli uczniami Lambrook. Królowa Wiktoria podróżowała z zamku Windsor do Lambrook, aby doglądać wnuków podczas prezentowanej przez nich sztuki czy rozgrywanych przez nich meczy krykieta. [...] Lambrook stale się rozwijał jako szkoła przygotowawcza dla chłopców z internatem i rozwijał się dalej, gdy w 1992 roku zaczęto przyjmować uczniów dojeżdżających, a wkrótce potem otwarto ofertę edukacyjną Pre Prep [przygotowanie do szkół średnich]. W 1997 roku Lambrook nawiązał współpracę z Haileybury Junior School w Windsorze, która miała podobny etos oraz kształciła zarówno chłopców dojeżdżających jak i chłopców zamieszkujących internat w wieku od 7 do 13 lat. Wkrótce potem założono żłobek, a w 2009 roku Lambrook formalnie odłączył się od Haileybury Junior School, aby ponownie działać jako niezależna szkoła z niezależnym funduszem charytatywnym.

www.lambrookschool.co.uk

Co sądzicie o nowej szkole książęcego rodzeństwa? Piszcie swoje opinie w komentarzach ;).


Źródło: artykuł The Telegraph, oficjalna strona Lambrook School


1 komentarz

  1. Szkoła wygląda super ale atmosfera i otoczenia również się liczy mam nadzieję że to również jest ok. Zapraszam do mojego bloga ( www.opowiafaniadagaitomekswk.blogspot.com) nowe opowiadanie pozdrawiam 😉

    OdpowiedzUsuń