Finał Euro 2022 Kobiet + Wizyta księżnej Kate w Plymouth + Kate, William i Charlotte na Commonwealth Games! + więcej

środa, 10 sierpnia 2022

 Wakacje trwają w pełni, ale pora ponownie zawitać do bloga. A jest o czym pisać... Ostatni tydzień lipca jak i początek sierpnia para książęca spędziła na wykonywaniu swoich królewskich obowiązków. Książę William obejrzał finałowy mecz Euro 2022 Kobiet, księżna Kate wzięła udział w zawodach żeglarskich w Plymouth, a razem (wraz z księżniczką Charlotte) obejrzeli sportowe zmagania uczestników podczas Commonwealth Games. Oprócz oficjalnych wyjść, w tym poście czeka Was więcej nowych informacji na temat rodziny z Cambridge. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/TeamSportsAid


Zaczniemy od najwcześniejszego wyjścia czyli od wizyty księżnej Cambridge w Plymouth. Jej wizyta w tymże mieście portowym związane było z tegorocznymi zawodami żeglarskimi, które były poświęcone tegorocznemu Platynowemu Jubileuszu królowej Elżbiety II jak i zebraniu funduszy na rzecz dalszego funkcjonowania organizacji 1851 Trust, która organizuje zajęcia sportowe dla młodych ludzi. Jak można przeczytać na Twitterze Pałacu Kensington:

Sport, nauka i technologia. Program 1851 Trust polegający na ochronie naszej przyszłości wyposaża młodych ludzi w umiejętności i wiedzę, aby zrozumieć naukę o klimacie i podejmować pozytywne działania, chroniąc przyrodę, ludzi, nasze oceany i planetę. [...] Możemy z całą pewnością powiedzieć, że pierwszy na świecie sport [żeglarstwo] pozytywny dla klimatu jest szybki, gorączkowy i zaciekle konkurencyjny!

Embed from Getty Images


Jej Królewska Wysokość miała okazję wziąć udział w zajęciach związanych ze zrównoważonym rozwojem m.in. pomogła zasiać trawę morską oraz dowiedzieć się więcej o procesie rozwoju tejże rośliny. 12-letni Carnegie Bedlow, który rozmawiał z księżną Cambridge, powiedział:

Byłem trochę zdenerwowany, ale zrobiła to, co jej powiedziałem i była w tym naprawdę dobra. Zapytała mnie, czy interesuje mnie żeglarstwo. Powiedziałem, że co lato uczestniczę w obozach żeglarskich oraz że uwielbiam ocean.

Embed from Getty Images


Następnie księżna przebrała się w specjalny strój, aby - wraz z brytyjską drużyną żeglarzy - udać się na tzw. Commonwealth Race. W pojedynku wzięła również udział narodowa drużyna z Nowej Zelandii. 

Embed from Getty Images


Ostatecznie zwyciężyła drużyna z księżną Cambridge na czele ;).

Embed from Getty Images


Księżna opuszczająca Plymouth:

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sweter - Erdem

Szorty - Holland Cooper

Tenisówki - Superga

Kolczyki - Orelia London

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

(uznałam, że nie dodam tej stylizacji do głosowania na najlepszą stylizację lipca)

Kostium - O'Shea

Buty - Adidas

Okulary - SunGod

Embed from Getty Images


Filmik z wizyty:***********************************************************************************


31 lipca odbył się mecz finałowy związany z Euro 2022 Kobiet. O zwycięskie trofeum walczyła drużyna Anglii oraz drużyna Niemiec. Dlatego książę William, jako prezes The Football Association, zapowiedział swoją wizytę na stadionie Wembley. Tuż przed rozpoczęciem spotkania, Pałac Kensington opublikował filmik przedstawiający księcia Williama i księżniczkę Charlotte! Razem wyrazili podziw angielskiej drużynie piłkarskiej z okazji awansu do finału oraz życzyli zwycięstwa z tymże ostatecznego pojedynku.


W godzinach wieczornych Jego Królewska Wysokość zawitał na stadion Wembley, aby obejrzeć tegoroczny finał zawodów. Tak prezentowały się początkowe składy obu drużyn:

Anglia: Mary Earps, Lucy Bronze, Millie Bright, Leah Williamson, Rachel Daly, Georgia Stanway, Keira Walsh, Beth Mead, Fran Kirby, Lauren Hemp, Ellen White

Niemcy: Merle Frohms, Giulia Gwinn, Kathrin Hendrich, Marina Hegering, Felicitas Rauch, Lina Magull, Lena Oberdorf, Sara Daebritz, Svenja Huth, Lea Schuller, Jule Brand

Embed from Getty Images


Największa akcja rozpoczęła się w drugiej połowie meczu. W 62 minucie gola dla Anglii strzeliła Ella Toone, lecz 17 minut później Niemki wyrównały wynik 1:1 (do bramki trafiła Lina Magull). W czasie dogrywki (110 minuta spotkania) drugiego gola zdobyły Angielki (strzeliła Chloe Kelly), uzyskując jednopunktową przewagę nad rywalkami. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Po zakończeniu meczu książę William (w towarzystwie Aleksandra Ceferina, prezesa UEFA) wręczył trofeum kapitance angielskiej drużyny, Leah Williamson.

Embed from Getty Images


Zdjęcia zwyciężczyń:

Embed from Getty Images


Krótkie oświadczenie księcia Williama po zakończonym meczu:

Rewelacyjnie. Niesamowita gra Lionesses [angielska nazwa drużyny narodowej], a cały naród nie mógłby być z Was wszystkich dumniejszy. Wspaniale jest zobaczyć historię, która działa się na naszych oczach dzisiejszego wieczora na stadionie Wembley. Gratulacje! W


Pozostałe tweety Pałacu Kensington podczas trwania finału Euro 2022 Kobiet:


Filmik:*********************************************************************************


2 sierpnia książę i księżna Cambridge wraz z księżniczką Charlotte przybyli do Birmingham, aby podziwiać sportowe zmagania z okazji tegorocznego Commonwealth Games. Zawody rozgrywane pomiędzy krajami Wspólnoty Narodów rozpoczęły się 28 lipca, a zakończyły 8 sierpnia. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie tego wydarzenia:

Commonwealth Games 2022 w Birmingham gromadzi ludzi, zarówno sportowców z różnych krajów jak i społeczności z całego miasta i regionu. Przygotowując się do tej kultowej celebracji sportu, przyjmujemy wartości Wspólnoty Narodów, takie jak człowieczeństwo, równość i przeznaczenie we wszystkim, co robimy. Dzięki festiwalowi ekscytującego, dynamicznego sportu, ekscytującej kultury i dynamicznego biznesu, Igrzyska Wspólnoty Narodów w 2022 roku sprawiły, że wszyscy w West Midlands i poza nią będą mogli odmienić świat. To doniosłe wydarzenie jest szansą na uczczenie globalnej społeczności i naszego ludzkiego potencjału.

Embed from Getty Images


Przylot pary książęcej i księżniczki Charlotte do Birmingham:


Przywitanie z księciem Edwardem, hrabiną Sophie, lady Louise oraz wicehrabią Jamesem:

Embed from Getty Images


Hrabina Sophie i księżniczka Charlotte:


W pierwszej kolejności, para książęca i ich córka (a także wyżej wspomniana rodzina Wessexów) obejrzała zawody pływackie w Sandwell Aquatics Centre.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Jak widać, oglądanie sportowych zmagań sprawiło księżniczce Charlotte przyjemność ;).

Embed from Getty Images


Następnie Ich Królewskie Wysokości udali się do SportsAid House, aby porozmawiać z niektórymi sportowcami biorącymi udział w tegorocznych igrzyskach. O swoich sukcesach jak i przygotowaniach opowiedzieli m.in. Tom Smith oraz Lottie McGuinness, który specjalizują się w trójboju siłowym.

Embed from Getty Images


Książę William, księżna Kate i księżniczka Charlotte obejrzeli również pokaz pedałowania na rowerach w celu napędzania blenderów wypełnionych owocami. Tę czynność zaprezentowali Joaquin i Javier Bello - bracia bliźniacy oraz siatkarze plażowi. Jak można zobaczyć na poniższych zdjęciach, hałas był ogromny ;).

Embed from Getty Images


Księżniczka Charlotte miała przyjemność przykleić naklejki ze srebrnym i brązowym medalem na specjalną tablicę sumującą osiągnięcia angielskiego zespołu.

Embed from Getty Images


Księżna Kate, wraz ze sportowcami reprezentującymi Anglię, uczestniczyła w sesji na temat gotowości psychicznej. Podczas nich przedstawiono działania mające na celu budowanie pewności siebie oraz odporność na działanie pod presją.


Na koniec wizyty w SportsAid House, wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Embed from Getty Images


Później przyszedł czas na gimnastykę artystyczną...

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


...oraz hokej.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Kate, William i Charlotte również zrobili pamiątkowe zdjęcie z Alice Kinsella oraz Ondine Achampong - reprezentantkami Anglii - które zdobyły złoty (Kinsella) oraz srebrny (Achampong) medal w zawodach gimnastycznych.


Kate i Charlotte:


Pod koniec wizyty, para książęca i księżniczka Charlotte zostali obdarowani zabawkami z podobizną maskotki Igrzysk Wspólnoty Narodów - Perry'ego.

Embed from Getty Images


Następne Igrzyska Wspólnoty Narodów odbędą się w Victorii (Australia) w 2026 roku!


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka - Alexander McQueen

Spodnie - Alexander McQueen

Buty - Camilla Elphick

Kolczyki i naszyjnik - Mappin & Webb

Embed from Getty Images


CO CHARLOTTE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Rachel Riley

Sandały - La Coqueta

Embed from Getty Images


Filmiki z wizyty:


***********************************************************************************


Jak podają do informacji brytyjskie media, książę William ma udać się w przyszłym miesiącu do Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych, aby omówić szczegóły związane z organizacją tegorocznej edycji The Earthshot Prize, które odbędzie się po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego. Podczas podróży, Jego Królewska Wysokość ma spotkać się z Michaelem Bloombergiem (byłym burmistrzem Nowego Jorku, amerykańskim filantropem oraz członkiem zarządu The Earthshot Prize), a - na razie nieoficjalnie - mówi się, że książę William również weźmie udział w Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdzie wygłosi przemówienie na temat zagrożenia związanego z ociepleniem klimatu.


**********************************************************************************


4 sierpnia Meghan, księżna Sussex obchodziła swoje 41.urodziny. Z tej okazji Pałac Kensington opublikował krótkie życzenia:


*********************************************************************************


26 lipca zmarł Anton Mzimba - strażnik prywatnego rezerwatu zwierząt Timbavati znajdującego się w północno-wschodniej części Republiki Południowej Afryki. Z tego powodu, książę William wydał krótkie oświadczenia, które zostały udostępnione na twitterze Pałacu Kensington:

Jestem głęboko zasmucony wiadomością o zabójstwie Antona Mzimby, z którym rozmawiałem w listopadzie. Zaangażowani i odważni strażnicy, tacy jak Anton, odgrywają kluczową rolę w ochronie przepięknej przyrody Afryki. Osoby odpowiedzialne muszą szybko postawione przed sądem. Moje myśli są z jego rodziną. W


Kolejne oświadczenie księcia Williama zostało opublikowane tydzień później:

Druzgocące wieści o Antonie, który był przykładem odwagi i zaangażowania, ilustrują zagrożenia, z jakimi mierzą się strażnicy każdego dnia. Przypomina nam o kosztach ludzkich, gdy rodzina Antona opłakuje męża i ojca. Praca strażnika jest kluczowa, ale może być niebezpieczna, ponieważ regularnie spotykają się z przestępczością zorganizowaną. W ostatnią niedzielę obchodziliśmy Światowy Dzień Strażnika [31 lipca]. Chociaż pamiętamy o Antonie, ważne jest, abyśmy zapewnili odpowiednie wsparcie, oferowane przez takie organizacje jak Tusk Trust lub naszą współpracę z United for Wildlife, aby takie incydenty nigdy się nie powtórzyły. W

Kensington Palace Twitter

Anton Mzimba został zestrzelony w nocy przed swoim domem. Był on przeciwny handlowaniu dziką florą i fauną. Jak można przeczytać w mediach, wcześniej otrzymywał groźby śmierci.


**********************************************************************************


Kilka dni temu pojawił się filmik z udziałem księcia Williama, księżnej Kate, księcia George'a i księżniczki Charlotte. Został on zrobiony przez jednego ze zgromadzonych ludzi, którzy obserwowali przylot książęcej rodziny z oficjalnej wizyty w Walii w ramach trwającego Platynowego Jubileuszu Królowej w czerwcu.


Jest też zdjęcie:


A poniżej filmik i zdjęcie z przylotu z hrabstwa Cambridgeshire, które para książęca odwiedziła również w czerwcu:


**********************************************************************************


28 lipca księżna Kate odbyła niezapowiedziane wyjście. W godzinach popołudniowych uczestniczyła w spotkaniu związanym z jej działalnością na rzecz wczesnego dzieciństwa.


**********************************************************************************


 A na koniec dwie informacje związane z rodziną Middletonów. 23 lipca brytyjskie media podały do informacji, że trzecie dziecko Pippy i Jamesa Matthews otrzymała imię Rose. Jest to druga córka pary. Mała Rose dołączyła do grona swojego starszego rodzeństwa: Arthura i Grace.


Natomiast 3 sierpnia ogłoszono, że Pippa i James Matthews sprzedają swój dom w dzielnicy Chelsea w Londynie. Jego cena wynosi 22,5 miliona funtów! Powodem sprzedaży tejże nieruchomości jest przeprowadzka pięcioosobowej rodziny do Bucklebury w hrabstwie Berkshire - rodzinnej miejscowości Middletonów. Wychodzi na to, że członkowie najbliższej rodziny księżnej Kate będą mieszkać bliżej siebie.


To by było na tyle z najnowszymi informacjami. Do następnego posta! ;)


Prześlij komentarz