9.urodziny księcia George'a - oficjalne zdjęcie! + The Earthshot Prize 2022 w Bostonie! + więcej

piątek, 22 lipca 2022

 Dziś książę George obchodzi swoje 9.urodziny! Jak co roku, Pałac Kensington publikuje nowe zdjęcie/zdjęcia solenizanta. W tym roku ponownie ujrzeliśmy nową fotografię z udziałem najstarszego syna księcia i księżnej Cambridge. W tym poście również zawarłam najnowsze informacje na temat ceremonii wręczenia nagród The Earthshot Prize, kolejnych kroków związanych ze śledztwem dotyczącym wywiadu księżnej Diany dla BBC oraz wiele, wiele innych... Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


Photo: The Duchess of Cambridge

Fotografia została wykonana w lipcu tego roku podczas wakacyjnego pobytu rodziny w ich posiadłości w Norfolk. Autorką jest mama księcia, księżna Kate.


Życzenia złożył Pałac Buckingham...


...jak i Clarence House.


A tak orkiestra Gwardii Irlandzkiej uczciła urodziny księcia:


STO LAT DLA KSIĘCIA GEORGE'A!


***********************************************************************************


A teraz czas na kolejne informacje, które pojawiły się w ciągu kilku dni. 17 lipca księżna Camilla obchodziła swoje 75.urodziny. Z tej okazji Pałac Kensington - na Twitterze - opublikował krótkie życzenia wraz ze zdjęciem, którego autorką jest księżna Kate. Sesja zdjęciowa z udziałem żony księcia Walii odbyła się na terenie posiadłości Raymill w hrabstwie Wiltshire na potrzeby magazynu Country Life.


********************************************************************************


The Eartshot Prize stało się niezależną organizacją! Jak można przeczytać w poniższym oświadczeniu, ceremonia wręczenia nagród związanych z ochroną środowiska odłączyła się od The Royal Foundation, aby rozpocząć swoją samodzielną działalność. Jako prezesa tego wydarzenia mianowano nie kogo innego jak księcia Williama. 


Jak skomentował William Hague, przewodniczący organizacji The Royal Foundation:

Z wielką dumą patrzymy na to, że The Earthshot Prize stała się niezależną organizacją charytatywną. Jest to najbardziej ambitny projekt, jaki książę William i The Royal Foundation zrealizowali do tej pory i jest doskonałym przykładem tego, co można osiągnąć, gdy przywódcy, firmy i ludzie współpracują, aby stawić czoła jednemu z największych wyzwań społeczeństwa. The Earthshot Prize już osiągnęło niezwykły wpływ i nie możemy się doczekać dalszej ścisłej współpracy z zespołem w tej nadchodzącej dekadzie, o której wiemy, że ma kluczowe znaczenie w misji naprawy naszej planety.

Natomiast 20 lipca podano miejsce organizacji tegorocznej ceremonii wręczenia nagród na rzecz ochrony środowiska. The Earthshot Prize 2022 odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie - w Bostonie. Jeśli chodzi o to, kiedy to nastąpi, podano, że to wydarzenie organizowane jest w grudniu. W tym czasie spodziewane jest przybycie księcia i księżnej Cambridge (być może z dziećmi) do tego kraju. Niewykluczone jest zorganizowanie Royal Tour. Ostatnio para książęca miała okazję odwiedzić USA w 2014 roku (wtedy księżna była w ciąży z księżniczką Charlotte).


Tę wiadomość krótko skomentowała burmistrz Bostonu, Michelle Wu:

Cieszę się, że Boston będzie gospodarzem tegorocznego The Earthshot Prize! Nie możemy się doczekać, aby pokazać, jak innowacyjne, oparte na społeczności przywództwo może zmienić to, co jest możliwe dla naszej planety i naszej przyszłości.


Opublikowano również oświadczenie prasowe. W nim zawarto wydarzenie związane z przemówieniem ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F. Kennedy'ego w Rice University z 12 września 1962 roku. To na nim ma właśnie opiera się misja The Earthshot Prize.


***********************************************************************************


Pałac Kensington ogłosił kolejne, oficjalne wyjście księżnej Kate! 31 lipca weźmie udział w sportowej rywalizacji zorganizowanej przez 1851 Trust oraz Great Britain SailGP Team w Plymouth. Tam spotka się z młodymi ludźmi biorącymi udział w działaniach promujących zrównoważony rozwój, a następnie dołączy do jednego z zespołów, aby wziąć udział w tzw. Commonwealth Race. Towarzyszyć jej będzie brytyjski żeglarz sportowy, Ben Ainslie.


***********************************************************************************


Trwają obecnie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Kobiet w Wielkiej Brytanii! 20 lipca został rozegrany mecz pomiędzy drużynami: Anglią i Hiszpanią. W wyniku sportowego spotkania, zwyciężczyniami zostały angielskie zawodniczki, które pokonały Hiszpanki z wynikiem 2:0. Z tej okazji książę William napisał krótkiego tweeta o następującej treści:

Świetna wiadomość i powrót Lionesses, genialny wysiłek sportowy! Są w półfinale EURO 2022. W


***********************************************************************************


20 lipca książę William wziął udział w pogrzebie Deborah James, która zmarła po długoletniej walce z rakiem jelita grubego. Uroczystości żałobne odbyły się w kościele St. Mary's Barnes w jednej z londyńskich dzielnic - Richmond upon Thames.


**********************************************************************************


Sprawa związana z wywiadem księżnej Diany dla stacji telewizyjnej BBC powraca. Po przeprowadzeniu śledztwa zleconego przez Lorda Dysona, wykazano duże nieprawidłowości, w tym zastosowanie manipulacji dziennikarza Martina Bashira wobec księżnej Walii (więcej pisałam o tym TUTAJ). 21 lipca pojawiło się oświadczenie obecnego dyrektora generalnego BBC, Tima Davie'go, w którym przeprasza księcia Karola, księcia Williama, księcia Harry'ego oraz ich nianię z dzieciństwa, Tiggy Legge-Bourke za tak haniebne zachowanie nie tylko ze strony prowadzącego wywiad, jak i całego zespołu odpowiedzialnego za nagranie, zmontowanie oraz opublikowanie tego wywiadu w przestrzeni publicznej.


W tymże oświadczeniu można przeczytać, że materiał z wywiadem księżnej Diany nie będzie już poddawany jakimkolwiek licencjom oraz postanowiono, że stacja telewizyjna zapłaci odszkodowanie wszystkim osobom pokrzywdzonym.


Co o tym sądzicie?


1 komentarz

  1. Książę George jest podobny do taty a Kate super wykonuje zdjęcia a wracając do dalszej części wolę się nie wypowiadać. Polecam nowe opowiadanie na blogu: www opowiadaniadsgaitomekswk.blogspot.con pozdrawiam trzymajcie się ciepło🥵

    OdpowiedzUsuń