Zaległe informacje

niedziela, 3 lipca 2022

Co się działo przez te kilka dni u rodziny z Cambridge? W ostatnim tygodniu pojawiły się informacje związane ze spotkaniem księcia Williama z premier Nowej Zelandii, kolejnymi wydanymi oświadczeniami oraz... pogłoskami na temat przeprowadzki pary książęcej i ich dzieci do Adelaide Cottage, która prawdopodobnie już się odbyła! Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


popsugar.com

Zacznijmy od najstarszych informacji czyli krótkiego oświadczenia księcia i księżnej Cambridge na wieść o śmierci Deborah James. Jego treść prezentuje się następująco:

Jesteśmy bardzo smutni, gdy usłyszeliśmy rozdzierającą serce wiadomość o Deborah. Nasze myśli są z jej dziećmi, jej rodziną i bliskimi. Deborah była inspirującą i niezłomnie odważną kobietą, której dziedzictwo przetrwa. W&C


***********************************************************************************


1 lipca książę William wystosował oświadczenie związane z ceremonią wręczenia nagród The Diana Award. W nim wyraził swoje podziękowanie za tak liczne uczestnictwo młodych ludzi w tegorocznym wydarzeniu oraz złożył im gratulacje za otrzymanie nagrody. Pełna treść poniżej:

Gratuluję z okazji dzisiejszego otrzymania nagrody Diana Award! Należycie do inspirującego pokolenia młodych ludzi, którzy swoimi działaniami zmieniają świat i bardzo podziwiam Wasze wysiłki. Wasze historie są niezwykłe. Wielu z Was stoi przed ogromnymi wyzwaniami w trudnych czasach, a jednak niestrudzenie przełamujecie bariery, aby stworzyć lepszą przyszłość dla nas wszystkich. Dziękuję za współczucie, odwagę i absolutną determinację. Naprawdę jesteście uosobieniem dziedzictwa mojej matki i wiem, że byłaby z Was wszystkich dumna. Uważam, że nie ma lepszego sposobu na uczczenie jej życia i pracy niż poznanie tak wielu niesamowitych ludzi, którzy poświęcają tyle czasu i wysiłku, aby pomagać innym. Mam nadzieję, że jesteście dumni i świadomi, że robicie prawdziwą różnicę i cieszycie się dzisiejszą ceremonią - zasługujecie na to!


***********************************************************************************


W dniach 1-2 lipca premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern, odbyła dwudniową podróż do Wielkiej Brytanii. Jednym z punktów wizyty było spotkanie z księciem Williamem w Pałacu Kensington. 


Na Instagramie pani premier pojawiło się zdjęcie z księciem Cambridge z dołączoną krótką wiadomością:

Jestem właśnie na lotnisku więc wreszcie mam szansę napisać o ostatnich dwóch dniach spędzonych w Londynie! Dzisiaj miałam okazję spotkać się z księciem Williamem. Rozmawialiśmy o wielu rzeczach, ale na koniec skorzystałam z okazji, aby podzielić się gadżetami na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Rugby Kobiet, które organizujemy w tym roku! [...]


**********************************************************************************


Na Twitterze pojawiło się dotąd nieznane zdjęcie 9-letniego księcia Williama. Co ciekawe, poniższa fotografia została wykonana przez... Antony'ego Armstrong-Jonesa, byłego męża księżniczki Małgorzaty!


Co sądzicie o tym nowym/starym zdjęciu? Moim zdaniem, wydaje się zbyt ponure i smutne.


********************************************************************************


Koniec czerwca jak i pierwsze dni lipca są czasem wielkiej zmiany u rodziny z Cambridge! Jak podaje do informacji strona internetowa House & Garden, para książęca i ich dzieci już przeprowadzili się do Adelaide Cottage - małej posiadłości znajdującej się nieopodal Zamku Windsor!


Postaram się w ciągu najbliższych dni zrobić post tematyczny na temat nowego miejsca zamieszkania rodziny. A teraz trzeba czekać na oficjalnego stanowisko Pałacu Kensington w tej sprawie.


Do następnego posta! ;)


Prześlij komentarz